Ťahanie zubu v čase uhniezďovania

mayra666
24. sep 2015

Ahojte, mam problem so zubom, ktory uz asi nepojde vyriesit. Ci uz tahanie alebo endodoncia (som skor za vytiahnutie) tak zakazdym bude potrebna injekcia. Mozem ist na umrtvovaci zakrok ked by sa mi teoreticky akurat zahniezdovalo vajicko? S manzelom sa snazime a akurat to vychadza na moju ovulaciu :(. Este som sa lekara nepytala lebo neviem ci mam s tym zubom cakat (zatial neboli ale mam v nom divny pocit..bol tam hlboky kaz az ku nervu a uz z toho pocitu ma zacina boliet hlava).

xevulax
24. sep 2015

Ako sorry ale tak toto je uz trochu prehnane. Nechcem sa nikoho dotknut, ale este nie si tehotna a uz sa pytas, ci mozes injekciu? Je to lokalna anesteza, k neuhniezdenemu zatodku sa nedostane (a keby sa aj uhniezdilo a nevedela by si ze si tehotna), tak by sa aj tak nedostala. Kolko aj tehotnych musi avsolvovat vytrhnutie zuba a myslis si, ze im to robia zaziva? Nezreba robit z komara somara.

mayra666
autor
24. sep 2015

@xevulax ako sorry ale sa nepytam na to ci to je prehnane alebo nie...tym ze sa pytam skor davam najavo ze mi zdravie nie je lahostajne takze takych poznamok by si sa mohla aj zdrzat nie?...za druhu polku odpovede dakujem

xevulax
24. sep 2015

@mayra666 pytala si sa, odpovedala som. Tetaz ked sa snazite (ani nevies ci uspesne- prajem ti uprimne, aby sa vam zadarilo), ale proste rozoberat taketo veci ked este nie si tehu je uplne zbytocne. Nepoviem, ak by islomo liecbu pri ktorej by si mala zakazane tehotenstvo. Kym ti test neukaze // alebo ti minimalne nemeska menzes, mozes zit zivot uplne taky ako pred tym..... Vlastne aj ked sa vam zadari. Jedine co by som nateraz vylucila by bol RTG. - v case uhniezdenia ak by to nebolo nutne.

mayra666
autor
24. sep 2015

@xevulax nemyslim zeby to bolo zbytocne...ak by som otvorila diskusiu "lokalne umrtvovanie v tehonstve" tak 100 ludi..100 nazorov...kazdy vravi inak a ja nic nechcem podcenit..tak zato radsej sa pytat

gabrielaslivkova
24. sep 2015

@mayra666 súhlasím s @xevulax - tehotná nie si, pokiaľ si nenájdeš pozitívny tehotenský test, príp. ti tehotenstvo nepotvrdí lekár. Aj keby ti v tom čase malo prebiehať uhniezdenie, nemáš istotu, že k nemu aj reálne dôjde... Takže sa nemusíš nijako obmedzovať a v podstate v čase uhniezdenia aj tak nie je plod (ak to mám len nejako pomenovať) napojený na krvný obeh matky, teda nejaké nežiaduce látky sa doň nedostanú. A potom, umŕtvenie bude, predpokladám, len lokálne v oblasti úst a uhniezdenie prebieha v inej časti tela. 😉

A ešte nechápem tejto vete "akurat to vychadza na moju ovulaciu" - ovulácia nie je uhniezdenie, či si to myslela inak?

xevulax
24. sep 2015

@mayra666 ano umrtvovanie v tehotenstve je ine- nie som dentista neviem ake moznosti poizitia roznych druhov anestezy su, ale urcite je aj antesteza (lokalna) pre tehulky. Ty vsak opakujem tehu zatial nie si. A co sa tKa zubu- radsej si daj zuby do poriadku teraz ked nie si tehotna ako potom ked budes musiet ist na trhanie s bruchom. Schvalujem opatrnost ale nie extremy.

mayra666
autor
24. sep 2015

@gabrielaslivkova to som len narazala na uhniezdovanie (teda ak sa oplodni) ...ked si spomeniem ako som plakala od bolesti tak sa toho zubu chcem zbavit cim skor

@xevulax zial bohu zuby kym si dam doporiadku to este nejaky ten dlhsi cas potrva (6 rokov strojcek v ustach)..len to uz nebudu take invazivne zasahy ako je tento pripad

xevulax
24. sep 2015

@mayra666 tak ja osobne si davam injekciu aj na vrtanie na zuby som velmi citliva- radsej 10x rodit ako vrtat zub bez inkekcie. V tehu mi tiez v poho pichol inkekciu ked som mala dost nepekny kaz. Cim skor zacni davat zibky dokopy aspon zie najnitnejaie skor. By som so zubarom riesila, aby poopravoval zuby ktore to nutne potrebuju. Ja mam super zubara v poho urobi aj 3 zuby kazdy uplne inde naraz (viem, ze niektori to odmietaju). Ja sa nebranim, cim viac naraz tym lepsie (nie pre moju penazenku sice), ale z casoveho hladiska.

gabrielaslivkova
24. sep 2015

@mayra666 naozaj sa skús nastaviť, že nie si tehotná, pokiaľ nemáš pozitívny tehotenský test - vlastná skúsenosť (ale myslím, že nielen moja) - celý rok by som sa obmedzovala každý mesiac na dva týždne, veď čo keby náhodou a tak sa určite nedá fungovať (tým chcem povedať, že celý rok trvalo, kým som si ten pozitívny test našla). 😉

bosoriak
24. sep 2015

@mayra666 Lokalna anesteza sa moze kedykolvek. Je lepsie vyriesit zapaleny zub, nez nechat si "kvasit" zapal v zube, ten je vacsi problem. Existuju diagnozy a lieky, pri ktorych je vyslovene napisane, ze sa mozu az ked je vylucene tehotenstvo (napriklad Roaccutane, chemoterapia, RTG a podobne), ale trhanie zubu nie.
V case ovulacie dokonca este ani pripadne oplodnene vajicko nie je spojene s tvojim krvnym obehom, to nastava az 7 dni po, takze sa este mozes aj opit a nic sa neudeje 😉 Co tym chcem povedat, ze mozes dokonca aj ibuprofen na bolest po trhani.
Prajem bezbolestny zakrok.

mayra666
autor
24. sep 2015

@xevulax kiezby aj moja tak chcela...ale ona urobi jeden zub za mesiac a pol...zato vravim ze to nejaku dlhsiu dobu potrva ;) ..menit ju nechcem lebo robi vynikajuco a ma skvele vybavenie