Tabletka "po" a čo teraz

alexandra9955
22. okt 2018

11.10 štvrtok nám s priateľom praskol kondóm. Pol hodinu potom som zobrala tabletku po. (18.10 som mala mať ovuláciu) Večer ma trocha bolela hlava . Inak nič. Od pondelka som mala zápchu a bolo mi na zvracanie. Prešlo to po pár dňoch, no začali ma bolieť bradavky pri stlačení. Bolia iba vtedy, inak nie. Prsia nemám väčšie ani nijako zmenené. Menštruáciu mám dostať o 10 dní. Cyklus mám pravidelný. Tehotenský test je negatívny. Je možné, že som tehotná? Alebo to spôsobila tabletka. Za odpoveď ďakujem.

queenofdisaster_7
22. okt 2018

@alexandra9955 ono ti to rozhadže hormóny ale myslím ze zápcha s tým nesúvisí. Ja som jedine dostala ms po týždni po užití tabletky co bolo dva týždne po skončení predchádzajúcej iné mi to nič neurobilo.

whatever1
22. okt 2018

@alexandra9955 Ano ta tabletka ti moze rozhadzat cely cyklus... sanca na tehu je minimalna, neboj.

alexandra9955
autor
22. okt 2018

@queenofdisaster_7 Ďakujem za odpoveď. Mám z toho obavy..

alexandra9955
autor
22. okt 2018

@whatever1 Ďakujem pekne. 😥

asia83
23. okt 2018

@alexandra9955 Nie, nie ste tehotná.

titla
23. okt 2018

@alexandra9955 Tieto tabletky "po" sú obrovské dávky umelých hormónov, ktoré Ti môžu rozhádzať cyklus aj na niekoľko mesiacov. Tehotenstva by som sa nebála, pretože podľa dátumov čo píšeš, by si v čase, keď Vám kondom praskol i tak mala mať neplodné dni. Plus tým, že si užila tabletku, tak je tam tá šanca minimálna.

iwka_77
23. okt 2018

Osobne si myslím, že za to môže tá tabletka. Ono ti je to prakticky taká hormonálno - chcemická bomba, ktorá vie v tele narobiť poriadnu šarapatu a aj poriadne rozhádzať samotný cyklus

kathhii
26. okt 2018

S tej tabletky budeš mať rozhodený cyklus. Ono to sa upraví...

lusinda1989
26. okt 2018

Ak si po užití tabletky po nevracala alebo nehnačkovala tak by mala zabrať. Kamarátka žiaľ po uziti tabletky vracala a vyvrátila aj tabletku tak nezabrala a ostala tehotná. Pozor na to

zuzta1
26. okt 2018

Tabletka po je účinná iba ak nemáš plodné dni 😉 (čo teda znamená že neotehotnieš aj tak) pri plodných dňoch nepomôže ani tá. Je to iba biznis 😉

alchemilkazltozelena
26. okt 2018

@zuzta1 a to mas odkial? Vacsiu hlupost som uz davno nepocula....tabletka zabrani uhniezdeniu oplodneneho vajicka takze nesir nepravdive informacie

zuzta1
26. okt 2018

@alchemilkazltozelena No poznám prípady kedy to nezabralo bolo im to potvrdené gynekológom, ak klamem, tak klamali aj oni. Niečo na tom môže byť...😉

sash37
26. okt 2018

@alchemilkazltozelena eee mas zle info, tabletka po len posuva ovulku, uhniezdenie nijak neoplyvnuje:
Escapelle je „núdzová antikoncepčná tabletka“ alebo „tabletka po“, ktorá obsahuje jeden bežný ženský hormon, levonorgestrel, ktorý je druhom progestínu. Tento hormón zabraňuje tehotenstvu oneskorením alebo zabránením ovulácie (uvoľnenie vajíčka z vaječníka), a tým pádom zabraňuje oplodneniu vajíčka. Levonorgestrelová antikoncepčná tabletka nijako nezabraňuje usadeniu vajíčka v maternici a neprerušuje tehotenstvo (podľa žiadneho meradla stanovujúceho začiatok tehotenstva), čo znamená, že nemá žiaden potratový efekt, a nepoškodzuje už začaté tehotenstvo alebo bábätko.