Syndróm toxického šoku - menštruácia

20. okt 2022

Čaute, bojím sa používať tampot keď som prečítala že môžem dostať syndróm toxic.sok. , je to iba v návode alebo ozaj sa to môže stať? Keďže neviem si predstaviť že by som v práci mala nosiť vložky keďže màm manualnu prácu a práve dnes prečítala som príbalový leták a zľakla som sa 😳

petamich
20. okt 2022

ak budes dodrziavat hygienu a tampon si pravidelne menit tak by sa to nemalo stat ale ano niekto je na to nachylnejsi a moze sa, ja osobne pouzivam tampony roky a zatial bez problemov 🤷‍♀️

martinka13
20. okt 2022

Tiež som sa toho obávala. Ale myslím, že keď dodržiavaš hygienu a pravidelne si tampón menis, nemal by byt problém. Ja ho nemám nikdy dlhšie ako 2 hodiny

autor
20. okt 2022

@petamich áno práveže vymieňam každé tri-štyri hodinky no dúfam že sa to nestane keďže pravidelne vymienam

viestta
20. okt 2022

To máš ako s liekmi, potravinami. Niekto ma nežiaduce účinky, alergiu, ostatní nič. Pri dodržiavaní hygieny sa znižuje riziko. A ten syndróm nemá nástup za pár minút, vyvíja sa dlhšie takže to by si vedela, že niečo nie je v poriadku skôr ako by bolo veľmi zle

kiwi3
20. okt 2022

ja som inak o tom realne este nepocula, ze by to niekto mal. vy hej?

viestta
20. okt 2022

@kiwi3 nie. O septickom šoku som za posledných 10 rokov počula len dva krát a tam boli iné príčiny, nie tampón.

mima1991
20. okt 2022

Ja aj sestra sme v puberte prvýkrát skúsili použiť tampón, ona po minúte odpadla a mne sa strašne točila hlava a triasli nohy hneď po zavedení. Nikdy viac som tampón neskúsila, ale sestra po rokoch áno a používa ich. Naša ďalšia sestra s tamponmi problém nikdy nemala 🤷🏻‍♀️

eliska105
20. okt 2022

Aj ja som pred rokmi citala článok o jednej babe z 90tych rokov ktora mala toxický sok a bala som sa. Dnes su uz tampóny o dost bezpečnejšie podla mna a ked si ho pravidelne meníš tak nie je problem

macekovam
20. okt 2022

Napíš mi spravu

kacena4
20. okt 2022

no ked si ho tam nechas tyzden dva...

savanna
20. okt 2022

Tak v prvom rade sa to tykalo predovsetkym nejakych super savych tamponov, ktore sa uz ani nevyrabaju. Tampon ani nie je potrebne menit kazde dve ani kazde styri hodiny, dolezite je nepresiahnut tych 8 hodin, najma v noci to moze byt niekedy problem ustriehnut. Inak by vsetko malo byt ok.

lilope
20. okt 2022

Ak môžeš, skús menštruačný kalíšok, tak ti syndróm toxického šoku nehrozí, pretože krv sa ti v tele, ako pri zavedenom tampóne, nerozkladá. Moje skúsenosti s tampónmi sú pozitívne, zavedené aj 8 hodín počas spánku, určite netreba meniť striktne každé dve hodiny a nikdy sa žiadny šok nedostavil. Používanie je jednoduchšie ako s kalíškom, no keď sa toho tak bojíš, vyskúšaj ten.

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz