Syndróm polycystických vaječníkov, dysmenorea, hypotyreóza

zuzi21
24. máj 2015

Ahojte, mám viaceroz dravotných problémov, viem že je tu viac diskusií na tieto témy, potrebovala by som však urgentne poradiť, lebo už neviem čo mám robiť... 😖 mám 25 rokov, hypotyreózu mi zistili cca pred 5 rokmi, brala som Euthyrox 25, ktorý som asi po roku vysadila kvôli vedľajším účinkom z ktorých som sa cítila ešte horšie. Tento rok v januári som u inej doktotky dostala L-thyroxín 75 nakoľko som mala zhoršené výsledky. Avšak čo ma trápi viac, je že mi asi pred 3 rokmi zistili dysmenoreu (menzes mám od 13 a silné bolesti stále, niekedy až na odpadnutie a silná nevoľnosť, nie som schopná vstať z postele), liečbu som nedostala žiadnu, lekárka mi odporučila v prípade potreby zobrať Ibalgin. Teraz som u novej doktorky, ktorá mi zistila maternicu otočenú dozadu a PCO, už 4-tý mesiac užívam Lutenyl a 2 mesiace som mala aj Aescin. Navyše mám akné ktorého sa neviem zbaviť, problémy s ochlpením ani nadváhou nemám. Menštruácia zvykla meškať pár dní, príp. prísť skôr. Aj keď moja lekárka nie je veľmi zástanca HAK, odporučila mi ju vyskúšať- chcem sa toho akné a bolestí zbaviť už nadobro. Neviem však či mám do toho ísť alebo nie, lebo som veľa googlila a čo všetko som sa dočítala o nežiaducich účinkoch a vplyvoch na zdravie do budúcna... až ma to vystrašilo 😒 Navyše sa chystám teraz do zahraničia na dlhšie a potrebovala by som byť v poriadku, tak aby sa mi nestávalo to čo predtým, že to na mňa prišlo na ulici alebo v škole tak som takmer odpadávala....Prosím viete mi niekto poradiť?? Dúfam že tento príspevok nebol moc dlhý 😝 ďakujem krásne a pekný deň prajem! 🙂

dadulka256
25. máj 2015

ahoj porad sa s gynekologom na stránke www.poradnagynekologa.sk

zuzi21
autor
26. máj 2015

Dakujem, urcite skusim... chcela som sa vsak aj poradit s niekym kto ma podobny problem ako ja... 😖