Syndróm lepivých doštičiek

andreasp
7. feb 2013

ahojte, s manzelom sa snazime o babetko,no skoro 2 roky nic. Nevytvaraju sa mi vajicka. Na hematologickom vysetreni mi zistili syndrom lepivych dosticiek, a moja gynekologicka mi povedala, ze vraj tento syndrom moze sposobovat aj to, ze sa mi netvoria vajicka. Co sa mi nezda. co si o tom myslite vy?

xlucia
7. feb 2013

@andreasp vysoko nepravdepodobne. aku liecbu ti dali na hematol.?

kikaneu
7. feb 2013

@andreasp aj ja mám takzvané lepivé doštičky a vajíčka sa mi v pohode tvoria.....takže určite to je blbosť....

andreasp
autor
8. feb 2013

@xlucia bola som na hematologii v Martine a oni pri predpisali 1 tbl (100mg) denne Anopyrinu. O mesiac idem na kontrolu.

katika232
9. feb 2013

ahoj.aj ja mám syndrom lepivých dostičiek,aj ja som bola v Martine na hematologii a tiež beriem 1 tbl anopirinu denne.ja som tam bola v decembri a v marci idem na kontolu,ale brali my krv aj na genetiku,tak a na tie čakám,vraj dva mesiace tak som zvedavá keď tam pôjdem ako to dopadne 🙂

chiarra21
10. feb 2013

ahoj aj mne pred dvoma rokmi zistili že to mam a to som už bola tehotná, hrozilo mi strata plodu a dieťa mam zdravé 🙂 rala som anopyrin a pichala injekcie flaxiparin-aj kvoli tomu že sa mi opakovali zapali na nohach-cievy- vtedy mi to vlastne aj zistili že to mam. tiež som bola v mt na hematologii,som tam chodila celé tehotenstvo ako na klavir

chiarra21
10. feb 2013

anopyrin už budem brať asi doživotne,musim ešte na kontrolu tiež po roku by sa mi už aj patrilo

andreasp
autor
10. feb 2013

@katika232 Aj mne tak povedali, nastasite genetika u mna dopadla v poriadku.

andreasp
autor
10. feb 2013

@chiarra21 Aj mne doktora povedla, ze to budem brat dozivotne, ale co uz. Hlavne je, ze mi to pomoze k babetku, teda aspon budem dufat 🙂

eviq
10. feb 2013

@andreasp syndrom lepivych dosticiek moze sposobovat potraty, ak sa nelieci. Urcite nema nic spolocne s tvorbou vajicok. Poznam vela dievcat ktore kvoli nemu potratili, ale otehotniet vedeli v pohode....

andreasp
autor
10. feb 2013

@eviq tak potom moja gynekologicka nevie,co hovori.

eviq
10. feb 2013

@andreasp tento syndrom je hematologicka diagnoza...opytaj sa hematologicky, co ti na to povie. 2 roky je celkom dost, ak to tvoja gynwkologicka neriesi, mozno by bolo dobre ju zmenit. Je tu o tom vela tem, ale tak v skratke by bolo dobre vysetrit, ci u teba prebieha ovulacia, teda odsledovat to ultrazvukom plus urobit hormonalny profil, pripade laparoskopiou zistit priechodnost vajcovodou. U manzela urobit spermiogram. Potom este napriklad reprodukcna imunologia....a ak by si otehotnela, tak na ten syndrom pozor, treba liecit pod dohladom hematologa, aby sa predislo nwjakym problemom. Drzim ti palce 🙂

chiarra21
10. feb 2013

@andreasp držim palce 🙂 neboj všetko dobre dopadne

andreasp
autor
11. feb 2013

@eviq uz nejake vysetrenia mame za sebou. Manzel bol na spermiograme, tak je v setko ok. boli sme aj na genetike v Ziline, tak je tiez vseko ok. Podstupila som i liecby s glostilbegitom a duphastonom, chodila na sona a tu prave ani na 18 DC nevidela ziadne vajicka, takze tu bude problem. A hormonalny profil nic zavazne neukazal. Aj ked je pravda,ze sa liecim na stitnu zlazu,mam znizenu funkciu, ale uzivam euthyrox. A gynekologicka mi povedala,ze ma necha na anopyrine tak pol roka, a ked sa nic nezmeni, odporuci ma do centra asistovanej reprodukcie.
Ale o tej reprodikcnej imunologii som este nepocula. Vies mi o nej povedat viac?

andreasp
autor
11. feb 2013

@chiarra21 dakujem

katika232
12. feb 2013

ahojte dievčatá.chcem sa spýtať tie čo beriete anopyrin,nebadáte že vám niak moc začali praskať žilky na stehnách.lebo ako som ho začala brať mám nenormálne popraskané žilky.a počula som že pri dlhodobom užívaní začnú praskať.počuli ste dačo o tom?

eviq
12. feb 2013

@andreasp reprodukcna imunologia skuma, ci netvrois napriklad ty protilakty proti svojim vajickam alebo proti spermiam, taktiez u manzela, je toho viac..... Na slovensku sa to vysetruje pomenej, ale uz to robia viac ako v minulosti. Nam to vysetrovali v kosiciach v tkanivovej banke, ale boli sme potom este v prahe v Podoli u dr. Madara tam to robia este trosku komplexnejsie. Vraj sa to zacalo robit uz aj v bratislave, ale len mozno pol roka, tak aj tam sa da....lieci sa to potom vacsinou podavanim prednisonu. je tu o tom aj tema na konikovi.

https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotni-probl...

alebo aj dalsie....a pise sa o tom napriklad v tomto clanku:

http://www.mamaaja.sk/tehotenstvo-a-porod/chcem...

Vysetruje to aj dr. malíčková v Prahe alebo dr. Ulčova Gallová v Plzni.

V čechách si to hradíš sama, ale niečo málo prepláca poisťovňa.
Ak sa vám nedarí otehotnieť a iné máte v poriadku, tak by to možno stálo za to. Ale radšej sa skúste poradiť aj v niektorom centre asist. reprodukcie.

pet1308
12. feb 2013

@katika232 ahoj, ja užívam anopyrín a aj pichám fraxiparín, som tehotná a nedávno som krvácala a predtým aj špinila a odporúčili mi užívať ascorutin 3x1, ktorý spevňuje cievky, aby nepraskali, kúpiš ho v lekárni bez predpisu 😉

katika232
13. feb 2013

@pet1308 ahojky.ascorutin som brala,keď som krvácala pri tehotenstve,aby my zastavili krvácanie ale aj tak som potratila.a tebe ho odporučil lekár?a môže sa to kombinovať z anopyrinom?vôbec netuším,len ma desia tie moje popraskané žilky na nohách.a neviem čo s tým ☹

chiarra21
13. feb 2013

@andreasp ako píšeš že máš problémy so štítnoužľazou tak aj preto asi nemožes otehotnieť aj moja švagrina po prvom dieťati teda ked chcela ešte druhé tak až po 8 rokoch

chiarra21
13. feb 2013

@katika232 skus ísť na cievne tam ti poradia s tymi cievkami,ja ked som brala anopyrin tak som ho mohla tuším brať až od 12tyždna otehotnenia a pred porodom som tuším 6 týždnom musela vysadiť

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiarra21
13. feb 2013

viditelne
@jankaknm prepač ale do krvi nkto nevidi takže viditelne zlepšenie po dvoch tyzdnoch ti nik nevie povedať

kikaneu
15. feb 2013

baby, čo máte tú lepivosť a v tehu ste si pichali fraxiparine....akú dávku ste si pichali, prosím vás? Ďakujem

senselinka
15. feb 2013

ahojte baby, prosím vás, tie, čo máte lepivé doštičky a máte s tým nejaké skúsenosti... stačil vám na to aspirin? Mám za sebou 3 potraty, v 5, 9 a 6 týždni a hematologička mi zistila syndróm lepivosti s tým, že aspirin stačí... ja sa ale hrozne bojím, že nebude a že si to zas zopakujeme :( Povedala len toľko, že zatiaľ toto počas celého tehu a potom sa vysadí posledný mesiac alebo 6 týždňov pre pôrodom a budem si pichať buď fraxiparín alebo niečo... Ale vidím, že viaceré z vás berú aj aspirin, aj si pichajú fraxiparin. Preto sa pýtam, či ste niektorá úspešne donosili bábätko iba s bratím tabletiek a predtým ste potratili. Ďakujem moc 😅

chiarra21
16. feb 2013

@kikaneu flaxiparin 0,6 každé ráno bud do stehna aleo brucha,to ti lekár musí určiť dávku, to sa určuje aj podla toho kolko maš kíl

kikaneu
16. feb 2013

@chiarra21 čiže čím viac kíl, tým vyššia dávka? takže mne tá moja 0.3 očividne nestačila ☹

chiarra21
16. feb 2013

@kikaneu no pri mojich vtedy 100kg počas tehu som brala 0,6, hej hej podla kíl sa to dáva

kikaneu
16. feb 2013

@chiarra21 hm, tak ja som mala na začiatku tehu 80 kg a predpísali mi 0.3, ale ja mám strašne silný zlý pocit, že mali dať viac....lebo bábo odišlo, prestalo sa vyvíjať, presne ako to prvé bez fraxiparinu

chiarra21
16. feb 2013

@kikaneu to mi je luto, no mne sa hned na cievnom spytal že kolko vazim a tak mi naordinoval a neskor aj anopyrin ale ked sa mi vracali stále opakovane zápaly žíl na lavej nohe tak sa mu to už nezdalo a poslal ma na hematologiu a tam mi zistili lepive doštičky

kikaneu
16. feb 2013

@chiarra21 ďakujem, že si sa ozvala, zas som o niečo múdrejšia