Svrbenie v okolí konečníka

16. jan 2022

Dobrý deň píšem anonymne, je to dosť citlivá téma ,no aj tak dúfam ze mi niekto odpovie. Už pár mesiacov mam svrbenie v okolí konečníka, hlavne v tej časti medzi konecnikom a pošvou. Hygienu dodržiavam, vždy chodím po každej veľkej potrebe do sprchy, hemoroidy som tiež vylúčila, pretože tie som uz mala a nieje to to iste. Vybrala som dokonca antiparazitika, lebo som sa bála ci nemám mrle. No nepomohlo, nemali ste niektorá niečo podobné, neviete mi nejako poradiť?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sima338
16. jan 2022

spýtaj sa u gynekológa, nech ti poradí, pozrie ťa. svrbenie je častý problém žien, rovnako aj mykóza, kombinácia baktérií a kvasiniek, šup šup pondelok objednať sa k lekárovi, najlepšie ti pomôže

autor
16. jan 2022

Ďakujem, keď ono mi to je také blbé, niekomu ukazovať konečník, som dosť hanblivá.

desore
16. jan 2022

Canesten, Jenamazol

katy084
16. jan 2022

Moja osobná skúsenosť
Mala som candidu premnozenu v črevách 2 krát a to čo mi,, tá,, pliaga narobila už nikdy v živote nechcem zažiť...mňa keď videl môj gynekológ odspodu sa zhrozil taka som bola opuchnuté ubolena okolo konečníka či na rodidlach (výsledky z vyšetrenia už ukázali ďalšie bakteriálne nálezy)...dostala som lieky antibiotika,canesten krém,tabletky na candidu a olej s ktorým som sa oplachovala trvalo to viac ako týždeň kým som sa ako tak dala doporiadku...už nikdy viac to nechcem zažiť😔

autor
17. jan 2022

@katy084 ja to mam len v okolí konečníka, vagínu mam v poriadku

katy084
18. jan 2022

Ja som si to sama preniesla z konečníka na,, mačku,,😃 ako som sa driapala keď to svrbelo...záver diag.bolo,že mám v črevách premnoženú candidu ta sa prejavila v konečníku a na povrchu...

autor
20. jan 2022

@katy084 ďakujem objednala som sa k lekárke