Svrbenie počas užívania antibiotík

1. jan 2023

Ahojte.Zeny poraďte mi prosim vás ak viete.Uzivam 4.den antibiotiká amoksiklav a včera popoludní ma začalo svrbiet s páliť tam dole.Canesten krem bohužiaľ doma nemám.Mam fungicidin.Natrela som sa,no to svrbenie pretrváva.Mate s takym nuecim skúsenost?Co by mi pomohlo a uľavilo? Prípadne je možné,ze je este krátky cas,sby ten krém zareagoval a pomohol? Díky

autor
1. jan 2023

🙂🌼

domka222
1. jan 2023

Berieš od začiatku s antibiotikami aj probiotiká?

lucyluska
1. jan 2023

Treba aj probiotiká brať. Niektoré ženy dostanú mikozu z ATB.

ildiko36
1. jan 2023

Tak rýchlo tie krémy nezaberú, to par dni budeš mať. Stale treba probiotika k antibiotikam kúpiť, 10kusove balenie ca 10eu, Ešte môžeš skúsiť hypermanganovy kúpeľ, a keď vieš zohnať v lekarni mykomax tabletu, no nie všade ti daju bez receptu.Je tabletka oralne 1kus, ten asi najrýchlejšie zabere, Je to dobre mať doma ako rezervu, daj si to vypísať gynekologom.Teraz pri sprchovaní používaj len čistú vodu, žiadne mydla ani tie čo su určené na intimnu chygienu.

syslik81
1. jan 2023

rosalgin zabral u mna .. tiez som nemala probiotika... skus si niekde zohnat vyplach ... pripadne jogurt biely zo zivych kultur dat na tampon a zaviest vraj pomaha

ildiko36
1. jan 2023

Ešte som zabudla napísať fucidin je skor na bakterialne a zapalove ochorenia kože, nemyslim si že ti pomože pri mykoze.

domka222
1. jan 2023

@ildiko36 práveže je to antimykotická masť.

dominikamacakova
1. jan 2023

Potrebuješ aspoň Canesten kombi

nevenka
1. jan 2023

@ildiko36 fungicidin, nie fucidin, to su 2 rozdielne lieciva.

sunshine_18
1. jan 2023

Vaginálne probiotika si nasad plus gynimum perorálne

nevenka
1. jan 2023

Ja by som zatial natierala tym fungicidinom a zajtra nabehla do lekarne a kupila si Clotrimazolum na vkladanie, bud 100mg 6 ks, alebo 200 mg 3 ks, plus oralne probiotika, najlepsie Biopron a este po liecbe na vkladanie este nejake probiotika. Amoksiklav su take "fajne" antibiotika, co aj mne furt kompletne znicia floru a mam mykozu z toho. Preto preventivne beriem probiotika a pokracujem este dlho po dobrati ATB.

jahodka30
1. jan 2023

Pozri si pribalovy leták, tam je napísané že amoksiklav to spôsobuje. Mňa v lekárni na to upozornili. Malá si od začiatku užívania ATB užívať aj probiotiká.... Teraz ti nezostáva nič iné iba nasadiť kanesten alebo niečo na kvasinky....

simsalabim
1. jan 2023

Urcite treba aj tablety do posvy, iba z masticky to neprejde. Ke dotvoria lekarne, kup si canesten, alebo s aozvi svojej dr., nech ti daco predpise. Z ATB mavaju zeny bezne mykozy.

ildiko36
1. jan 2023

@nevenka mas pravdu som to prehliadla🙈