Svrbenie a štípanie konečníka, hlienovitá stolica

3. okt 2024

Ahojte chcem sa spýtať nemá niekto podobný problém?Svrbenie a štípanie konečníka,hlienovita stolica......robila som si aj test na krv v stolici,prvá čiarka výrazná hrubá a druhá čiarka minimálne máličko viditeľná.......neviem ci to znamená,že je to určite pozitívne alebo nie .......nemáte niekto podobný problém,ak áno na čo vám prišli? Ďakujem za odpovede.

deti95060810
3. okt 2024

na teste nemáš vysvetlivky merania ohľadne výsledkov?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. okt 2024
autor
3. okt 2024

@deti95060810 a takto mi to vyšlo

leeo
4. okt 2024

Vyzera pozitivny. Ja by som navstevu lekara neodkladala.

autor
4. okt 2024

@leeo druhý som si ešte robila a tam už bola iba jedna čiarka

stanulienkat
4. okt 2024

Ak máš svrbenie, alebo štípanie môžu to byť vnútorné hemoroidy, môžu to byť prasklinky, trhlinky, kvasinky, čokoľvek .....takže s najväčšou pravdepodobnosťou máš krv v stolici pozitívnu z vonkajších trhliniek. Stačí úplne microkvlapka z trhlinky a test je pozitívny. Ešte to nemusí nič znamenať. Keby si mala krvácanie z tráviaceho traktu, tak máš stolicu čiernu až dechtovitu.
Ciarka na teste musi byt zretelna, nie hentaka slaba.

autor
4. okt 2024

@stanulienkat svrbenie stipanie mam a hlienovitu stolicu preto som si preistotu robila ten test ktorý mi prvý krát tak vyšiel ako som poslala a druhy krát dnes mi vyšla len jedna čiarka

stanulienkat
4. okt 2024

Malé množstvo hlienu na stolíci je prirodzené, ovplyvňuje je to aj strava, tekutiny a samozrejme aj zdravotný stav. Kup si probiotika a natieraj si trhlinky mastou z lekarne. Mozes mat aj kvasinky-na konecniku aj v creve.

autor
4. okt 2024

@stanulienkat ahoj pri kvasinkach môžu byť hlieny?pretože v tej stolici to bolo zozaciatku tak ze boli také biele akokeby alebo bielozlte a teraz skôr také žlto priesvitné sú.....používam krém aj čípky.....je podla teba ten test pozitívny? Druhý dnešný vyšiel s jednou čiarkou

autor
4. okt 2024

@stanulienkat prasklinky som riešila pred vyse mesiacom tie bolo jemne aj vidno teraz však nevidím tie vonkajšie vôbec

stanulienkat
4. okt 2024

Mozu to byt hemoroidy, aleno trhlinky vnutri. Mozecto byt zapal. Nemas pocit opuchu? A tie hlieny nemoze byt scasti aj mast, alebo capiky? Test je ako tehotenský- jedna čiarka negatív, dve čiarky pozitív. Ak to bude pretrvavat a mat bolesti, pytaj sa na rektoskopiu.

autor
4. okt 2024

@stanulienkat ako som si začala dávať čípky tak mam v každej stolici dosť hlienov možno deň predtým ako som zacala dávať cipky bolo tiež ale skôr také biele nie také priesvitné no a potom to prešlo do takého ze redšia stolica a veľa hlienov žlto priesvitnych.....pocit opuchu neviem ani ani nie ....nikdy som takéto hlieny nemala ani také svrbenie a stipanie akoze stalo sa mi to ale max na jeden dva dni toto uz je kolo 2 týždňov

autor
4. okt 2024

@stanulienkat to je to ze ten prvý test ako vidíš hore vyššie foto je tá druhá ciarka veľmi slabá a toto práve neviem ze ci to znamená pozitívny určite alebo nie keďže dnes bol negatívny len jedna výrazná čiarka

stanulienkat
4. okt 2024

Keďže je tá čiarka veľmi slabá a druhý test bol úplne negatívny, jedná sa o krv z hemoroidov. Ak chceš, o pár dní si urob ešte ďalší. Kedze mas trhlinky a hemoroidy, je úplne logické, že budeš mať pozitívny test na krvácanie. Ak sa bojíš že krvácaš z vyššieho tráviaceho traktu, tak je to tak ako píšem-mala by si čiernu stolicu ako usadeninu z kávy. Toto je krvácanie z hemoroidov a to nie je zďaleka také nebezpečné. Preto ak ti to nebude dlhodobo prechádzať, vypýtaj sa na tú rektoskopiu. A to tie hlieny čo opisuješ, tak to kľudne môže byť aj časť roztopených čapikov a masti.
Este je dolezite, ci si test odcitala v spravnom casovom limite.

autor
4. okt 2024

@stanulienkat len to ci mam hemoroidy tak to neviem určite pred mesiacom som riešila prasklinky a tam mi robila dr rektalne vyšetrenie ktoré bolo v poriadku po čase to prešlo no a toto mi začalo približne pred skoro 2 týždňami začalo to len tým pálením a svrbenim a až teraz nejaké tri dni hlieny v stolici ...postupovala som presne podľa návodu a čas lim bol 5 min presne som pozerala hodiny

autor
4. okt 2024

@stanulienkat proste nevidno mi ani trhlinky voľným okom teda tie vonkajšie,vonkajšia časť vyzerá v poriadku. Pred tým ked som riešila len prasklinky nič iné tak tie bolo vidno ale to.boli vtedy jedna max dve

stanulienkat
4. okt 2024

Tak smer lekar. Alebo tam mas infekciu, alebo tie kvasinky.

autor
4. okt 2024

@stanulienkat áno mam koncom ďalšieho týždňa termin u obvodnej lebo najskôr sme to riesili telefonicky a poradila mi.čípky q mast q ze ak sa to nezlepší tak treba prísť a povie ako ďalej ale mam termín aj na gastre koli zaludku ďalší týždeň a tam ked som volala spomenula som aj toto a spravia mi termín na tu rektoskopiu len dúfam ze čím skôr lebo je to uz veľmi neznesiteľné. Uvidim kedy mi dajú termín na tu rektoskopiu.este skúsim jeden test spraviť...som z toho uz zúfalá....

stanulienkat
4. okt 2024

Ak ides na gastro, zbytocne si robis test. Nestresuj sa uz. Ci bude pozitivny, nic ti to nepovie. Najlepsie vysetrit.

autor
4. okt 2024

@stanulienkat áno idem koli zaludku a keď tam budem spravia mi termín na tu rektoskopiu.....nechcem sa stresovať len mam trochu z toho strach ale verím ze to bude dobre