Svokra má 46 rokov a už tri týždne krváca

mischel12
5. jan 2024

Ahojte baby. Mám otázku ohľadom mojej svokry. Má 46rokov ,a už skoro tri týždne stále krváca. Menštruáciu mala 19.12.2023 a trvá do dnes. Občas ma len spinenie ,a opäť krváca. Je možné mať ms tak dlho? Ja osobne si myslím,že nie. No chcem vedieť váš názor. . K lekárovi odmieta ísť. Ďakujem

patus_2
5. jan 2024

@mischel12 ak odmieta ísť k lekárovi tak ťažko niečo zistíš. Môže to byť čokoľvek. Aspoň doplňte vitamín C, môžte kúpiť aj askorutin a vitamín K, čaj z alchymilky. Ale najlepšie by bolo zájsť k lekárovi.

eeffka
5. jan 2024

Mam rovnaky vek a naposledy mi gyndoska povedala ze ak sa objavi nejaka anomalia mam rovno prist ci nezacina prechod.

marca12
5. jan 2024

@mischel12 nechcem strasit,ale moja svokra takto mala a bol to nador na maternici. Musite ju dohnat k lekarovi. Nemusi to byt rovno nador,kamoska mala cystu a tiez takto krvacala. Takisto to moze byt prechod

marianarem
5. jan 2024

@mischel12 Moja mama takto isla do prechodu. Nejake 3 tyzdne krvacala, potom to zrazu prestalo a uz navzdy. Ale k lekarovi by sa ist zislo.

martinka13
5. jan 2024

Keď nechce, tak nechce. Nie je malé decko. Je to jej zdravie. Normálne to nie je.

zuzap33
6. jan 2024

Taketo dlhe krvacanie byva aj jeden z priznakov onkologickeho ochorenia. Okrem toho straca zelezo, bude anemicka. Co je to za 46 rocnu zenu, ktora s takymto pomerne vaznym problemon odmieta ist na gynekologiu? Neuveritelne v dnesnej dobe

domininini
6. jan 2024

@mischel12 mojej mamine takto zacal prechod… krvacala aj mesiac a pol, ale bola u gynekologa, ten jej nieco predpisal, samozrejme hned to neskoncilo ale postupne

lienka.7
6. jan 2024

@mischel12 prinajlepšom je to zacinajuci prechod... prinajhoršom niečo horšie.

ivuska027
6. jan 2024

Ja som tak mala v 38r. Lekarka mi hneď robila kiretaz.

simsalabim
6. jan 2024

@mischel12 to dospela zena - skoro 50tnicka - naozaj nechce ist k lekarovi? Preco? Aj si to vysvetlila? Akekolvek ochorenie sa lepsie lieci v zaciatkoch....

milanemila
6. jan 2024

@mischel12 ma 46 rokov nie 16 rokov, takze ked odmieta ist k lelarovi, tak je to jej vec 🤷🏼‍♀️ nie nie je to normalne, mozno jej praskla nejaka cysta, mozno ma zapal, mozno ma nejake hormonalne problemy a takychto mozno moze byt dalsich 100. Ty jej mozes poradit ist k lekarovi a to je tak vsetko.
U nas v rodine sa odmietal jeden clen liecit na cukrovkua dospelo to az do toho, ze minuly rok ta osoba prisla o nohu. Darmo sme dohovarali 🤷🏼‍♀️

yoxinka
6. jan 2024

@simsalabim
Existujú ženy, ktoré od pôrodu svojich detí neboli u gynekológa. Netvrdím, že je to prípad tejto pani, ale sú aj také a tie potom bolo ťažko k lekárovi dokopať. Známa bola s takými dvoma v nemocke. Obe s rakovinou v takom štádiu, že im nebolo pomoci. Veľmi smutné a pre mňa až neuvetiteľné 🙁.

0silvia0
6. jan 2024

@yoxinka presne, ja mam take byvale kolegyne hned dve, co boli u gynekologa jedna pred 30timi rokmi, druha pred 40timi rokmi (porod).

simsalabim
6. jan 2024

@yoxinka ano, pocula som o takych zenach, kamoskina mama sa takto nechala presviedcat 2 roky. Ale nejako mi to rozum neberie. Coho sa tie zeny vlastne boja?

babulkomale
6. jan 2024

@simsalabim mozno trauma z porodu a gynekologov. Neobhajujem, ale davam moznost, ze toto byvaju silne veci co sa tazko prekonavaju.

olsiv
6. jan 2024

mali sme to v rodine viackrát približne v tom veku, začínajúci prechod, vyriešila to kyretáž...hlavne treba ísť k lekárovi

pukina
6. jan 2024

@babulkomale aj ja som mala hrozostrasny, dlhy a bolestivy porod, neprijemnych lekarov pri porode ale nikdy by to nebol pre mna dovod nasledne zanedbat svoje zdravie

babulkomale
6. jan 2024

@pukina ja to chapem, ale vidis 🤷
Pre mna nepochopitelne tiez, napriklad ze niekto nechodi k zubarovi. Ja tam aj zaspim.

zobaka
6. jan 2024

typicky prechod, zrejme bude potrebovať čistenie, takto bude anemicka

simsalabim
6. jan 2024

@babulkomale moze byt, ale rozum by mal zvitazit, lebo alternativa moze byt o dost horsia, traumatickejsia a bolestivejsia.

galioska
6. jan 2024

@mischel12 tiez som v tom veku a tiez mam ten problem od leta, ide o prechod, niekomu sa zastavi, niekto krvaca non stop. treba mat vysetrenia a ked je ok daju jej teliesko, hormonalne lieky alebo nieco na upravu alebo operativne odstranit...

babulkomale
6. jan 2024

@simsalabim suhlasim.

kiki68
6. jan 2024

@mischel12 neviem ako moze takto hazardovat, normalne to nie je. Nejake divod to ma a bez gyn sa dalej nepohne. Tam je moznosti vela a zvlast v takom veku.

kiki68
6. jan 2024

@yoxinka ved toto, ze to su zeny, co robia cierne statistiky. Keby isli kazdy rok ku gyn, tak maju mozno za 10 minut zachraneny zivot.

mischel12
autor
6. jan 2024

Je to dospelá žena ,no ja ju nemôžem nútiť ,aj keby som chcela. Vysvetlila som jej možné príčiny,no je to na nej. Ďakujem baby za každu odpoveď

darina77
6. jan 2024

@mischel12 ja mám 46 rokov a tiež som takto dlho krvácala, urobili mi kyretaz a potom nasadil gynekolog hormonálnu liečbu, sú to anovulacne cykly. Ale môže to byť aj niečo vážne. Musí ísť k lekárovi, pomôže jej

taktotedanie
7. jan 2024

@mischel12 nech ide k lekarovi co jej nevieze dohovorit?
Moze to byt polyp, predmenopauza, rakovina
Na co caka asi na den sudny