Strata menzesu po vysadení hormonálnej antikoncepcie

adela321
16. mar 2013

Chcem vas poprosti o radu. Vo februari 2012 som vysadila HAK po desiatich rokoch uzivania, sa mi neodstavil menzes(v priebehu uzivania som mala jednu prestavku, asi rok), v oktobri 2012 som sla na vyvolavacku (8 mesiacov bez MS) menzes prisiel 2 x november a december, potom opat nic, a preto som sla vcera opat na vyvolavacku. tehotna nie som. gynekolog tvrdi, ze to je v dosledku nedostatku hormonov, pricom ked mi nastupi MS mam prist na krv na hormonalny profil. gynekolog vsak navrhuje ako liecbu opatovne zacat uzivat HAK lebo pri nedostatku hormonov ich treba doplnit, podla jeho nazoru, prave formou HAK. Problem je v tom, ze otehotniet nechcem, preto mi nepredpise hormonalne tabletky na podporu otehotnenia, ale ani nechcem uzivat HAK, lebo som toho nazoru, ze prave vdaka dlhodobemu uzivaniu HAK nemam teraz MS, nemam ziaden cyklus. Ten moj gynekolog je vcelku hrozny, mimo ineho mi povedal, ked som sa ho opytala, ze ked nemam menzes tak, ze nemam ani ovulaciu, ze ovulacia a menzes spolu vobec nesuvisia (sic!) a taktiez som sa pobavila ako habkal, ked som sa ho opytala, ze preco nemam dostatok hotmonov, ked prave dlhodobym uzivanim HAK by som ich mala mat dostatok! stretli ste sa s niecim podobnym, resp. ako ste to riesili, co vam zabralo. Najviac ma stve, ze moj gynekolog, ako jedinu liecbu presadzuje opat uzivanie HAK. Chcem ho vymenit, preto ak ste z BA prosim poradte naozaj dobreho gynekologa, ktoreho jedinou odpovedou na gynek. problemy nie je predpisanie HAK. Uz mam dost tychto "lekarov" ktori pod tlakom farmaceutickych spolocnosti nutia pacientkam ako jedinu a moznu pomoc uzivanie HAK, a to len preto, aby mohli chodit na kongresy a dostavat bonusy a podobne....

nikolet_89
16. mar 2013

@adela321 ahoj ja chodim k mudr. Gabriel Skurla ordinuje na Sustekovej vstupny poplatok je 10eur aspon bol pred 2 rokmi, ale myslim, ze to niako zasadne nemenil...je to skvely odbornik i ked je pravda, ze je ma kamennu tvar a skoro nic ti nepovie, ale ked sa spytas tak vsetko vysvetli...chodim k nemu aj z toho dovodu, ze operuje v Hodonine, moju mamu tam operoval a bol skvely uplne iny pristup ako tu na SR takze odporucam...

sorciera24
16. mar 2013

@adela321 no hadam si sa uz poucila a hlavne sa aj napr. na tvojom pribehu poucia aj ostatne (aj ked mnohym to nedojde aj tak 😒 )....je jasne, ze gynekolog je nanic, okamzite by som ho zmenila a nasla takeho, co bude riesit problem, nie ho potalcat HAk (co mu vyhovuje)...je evidentne, ze po tak dlhom case uzivania HAk (co ja nikdy nepochopim, ale budis), sa stopla ovulacia....a preto nemas ani MS....a to teda spolu suvisi......bez MS, tu ovualciu asi ani nebudes mat....ak chces mat niekedy deti, zacni to rychlo riesit, skor ako opatovne nasadenie HAk, ci vyvolavaciek, najskor skusit bylinky a alternativnu medicinu, az potom by som skusila nieco ine......zmen gyndosa, daj si urobit hormonalny profil, zacni pit alchemilku, civcit jogu a drz si prsty, nech sa ti to da doporiadku....vela stastia!