Strach z prvej návštevy gynekológa

uzivatel55
15. jún 2023

Zdravím, ako prekonať strach (pocit hanby) z prvej návštevy gynekológa? Hanbím sa ukazovať pred nieky cudzím mám 21 rokov

anonymanonym
15. jún 2023

Zamysliet sa, ci by ti viac vyhovoval muz ako gynekolog alebo zena (pred zenou by si sa mozno menej hanbila). A potom proste len ist. Je to chvilkove vysetrenie. Ani nebudes vediet ako a budes to mat za sebou. A odporucam obliect si nejaku suknu alebo dlhsi vrh az pod zadok (nebudes sa citit tak odhalene).

ivette1223
15. jún 2023

@uzivatel55 nic, pomysli si, ze ten lekar za den vidi od 20-60 zien vobec to uz neberie tak ze si nahá..je to jeho robota 🤷🏻‍♀️ ak sa hanbíš, zvazila by som skor gynekologicku, predsa sa menej hanbíme pred ženami 🙂 daj si suknu, alebo saty a nemusis sa ani vyzliekat 👍

nikolca
15. jún 2023

No neviem ja som počula že gynekolog je citlivejší a vyšetrenie nie je take bolestive ako kef vyšetruje gynekologička ale neviem či je to pravda

tanyag
15. jún 2023

@nikolca Somarina 😁 aspoň podľa mňa...mala som aj chlapa gynekológa a aj ženu...a stále mám ženu a rozdiel žiaden (v zahraničí nie je ako na Slovensku, že máte jedného...tam kto je ich 5-6 a kto je voľný, k tkmu idete...a väčšinou vyšetrenia robia aj tak len sestry - ženy)...a nechápem, čo tie ženy môže na prehliadke u gynekológa bolieť alebo čoho sa vlastne boja...veď tam idete raz za rok ak nemáte problém...

matus7030
15. jún 2023

@uzivatel55 rozumiem ti. Tiež som to tak mala a preto som odkladala prvú návštevu až neskoro po 20tke.
Väčšinou sa bojíme všetkého, čo nepoznáme. Ale stačí sa 1x prekonať a bude to OK. Ako baby vyššie radia, daj si sukňu, budeš sa cítiť komfortnejšie. Informuj lekára, že ide o tvoju prvú návštevu, určite sa bude snažiť brať na to ohľad. A hanbiť sa naozaj nemáš čoho. Lekári to ani nevnímajú, že si nahá. Držim palce 🙂

andrea_r016
16. jún 2023

Ahoj, nemáš sa čoho báť a ani za čo hanbiť.....je to obyčajné vyšetrenie ako iné....síce je to vyšetrenie intímnych partií ale naozaj sa neboj ....vravia že zubár je horší 🙂 je pravda, že som sa tiež prvýkrát bála ale bolo to úplne v pohode....keď sme začali riešiť dieťa tak tieto vyšetrenia boli akoby na dennom poriadku...prajem veľa odvahy a neboj sa nič 🙂

buberova
16. jún 2023

Nie je čo riešiť. Zubár je oveľa horší

alicka99
17. jún 2023

Prvýkrát som bola ako násťročná, kvôli úrazu na bicykli. Tiež som sa bála, lebo som počula o tých nástrojoch a bla bla samé kecy. Bála som sa niečoho nového, iného... Všetko v poriadku, mám gynekológa, ktorý ma aj priviedol na svet. Max spokojnosť. Je to lekár ako každý iný 😉 A áno, zubár je pre mňa väčší stresor 😁

suge
18. jún 2023

Jednoducho si povedať, že to musí byť a hotovo. Ten pocit, že vyšetrenie dopadne dobre, všetko je OK a do ďalšej prehliadky máš zväčša pokoj stojí za to. Držím palce.👍