Štítna žľaza - cysty, hormóny i protilátky v norme

eileeen
23. júl 2015

Ahojte! Som po 4 potratoch, kompletné vyšetrenia boli negat, bez objasnenia príčiny. V priebehu vyšetrení mi boli zistené dosť veľké cysty štít. žľazy /cca 3cm/, moja mama mala operáciu ŠŽ pre cysty (zistené až keď mali 6cm v priemere/. Autoprotilátky negat., hormóny štít. žľazy mám v norme. Podľe endokrinologičky príčina potratov tam nie je. Som už bezradná, keďže úplne všetky výsledky v súvislosti s potratmi (riešim to už 4 roky) mám negatívne. Má niekto prípad. skúsenosť s cystami ŠŽ a s potratmi aj keď sú autoprotilátky a hormóny v norme?

1fifinka1
24. júl 2015

A na hematologii si bola? Testy na zrazanlivost krvi ti robili?

paskolinka
24. júl 2015

@eileeen skus sa poradit aj s inymi endokrinologmi, popripade postuduj zahranicnu literaturu aj co sa tyka hormonov stitnej zlazy. na to, ake hodnoty su optimalne pre otehotnenie a udrzanie plodu sa nazory lisia. pocas tehotenstva ti brali krv na hormony stitnej zlazy? boli stale v norme?

eileeen
autor
24. júl 2015

@paskolinka ďakujem brali mi aj počas tehotenstva a boli v norme, celkovo som ich mala vyšetrené už asi 5krát.

lenkalencesova
24. júl 2015

Skus sa objednat v Lubochni na vysetrenie, je tam Endokrinologicky ustav a uvidis aky na to maju nazor oni, aj tie cysty by si prekonzultovala.

aka13
25. júl 2015

Môžem sa objednať do Lubochne aj na základe odporúčania od obvodného lekára?

lenkalencesova
26. júl 2015

Ano staci od obvodneho, teda ked ja som tam bola pred rokom tak stacilo.

zelenaarchitektura
22. jan 2016

Skús si urobiť ešte vyšetrenie na celiakiu. Ženy, ktoré majú neobjavenú celiakiu majú často potraty.
Po začatí diéty je už fajn.
Držím palce.

eileeen
autor
26. jan 2016

@zelenaarchitektura už som mala vyšetrenú, dokonca aj histaminovu intoleranciu, výsledky boli negat., ale ďakujem