Stimulácia vaječníkov

barbied
15. jan 2023

Dobrý deň prajem,
S manželom sa už 3 a pol roka snažíme o bábätko.
Pred rokom som zmenila gynekológa ktorý zistil veľa veci, takže som rada že som k nemu prestúpila.
Zistil mi endometriózu, na diagnostike mi zistil aj pravý vajecnik nepriechodný ( robil aj prefuk žiaľ nedalo sa), maternicu mám položenú v zadnej časti viac( co nieje problem) aj mi ju musel trochu nadvihnúť.
Liečim sa na zníženú štítnu žľazu beriem lieky euthyrox.
Bola som na hematologii výsledky OK. Reprodukcnej imunologii výsledky OK.
Manžel spermiogram v poriadku.

Chodím pravidelne na folikumetriu.
Čo a tyka vitamínov beriem Nosifol forte ( prášok), C,D, a pijem alchemilkovy caj každý deň. Nefajčím, alkohol nepijem( sem tam si dam)
Stravujem sa v rámci možností podla FODMAP koli SIBU ktoré mi zistili minulého roku na imunologii.

P.doktor mi spomínal niečo ako stimulácia vaječníkov
Ma niekto s tým skúsenosti? Ako sa to berie, ake sú nežiaduce účinky? Je potom potrebné ísť na umelé oplodnenie?
Ďakujem

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rurutiax
15. jan 2023

@barbied Stimulácia vaječníkov je, keď užívaš tabletky, ktoré ti stimulujú vaječníky aby tvorili folikuly s vajíčkami. Následne ak sa vytvorí dominantný folikul pichnú Ovitrelle alebo Pregnyl a ty budeš mať ovuláciu. Potom budete mať s partnerom sex. Nepotrebuješ ísť ma umelé oplodnenie, dokým ťa samozrejme tvoj gynekológ na to umelé nepošle. V centre už tá stimulácia býva trošku iná.

smajluska
15. jan 2023

@barbied Skúste aj IUI - insemináciu. Berú sa lieky Clostilbegyt na stimuláciu vaječníkov. Ale určite šanca tam nejaká je. Viacerým ženám to vyšlo aj na 1 krát, niektorým na 2 krát. Držím palce.

stellarstar
15. jan 2023

@barbied kamilkový čaj by som vysadila, neodporúča sa počas stimulácie piť čaje

barbied
autor
15. jan 2023

@rurutiax ďakujem za odpoveď, je to v podstate hormonalna liečba? Manžel sa ma pripraviť na to že budem mat zmeny nalady? 😋
Takže tych folikuloch ich bude viac,takto to mám chápať že je väčšia šanca na oplodnenie. Pretože na folikumetrii folikuly mám, pekne vraj. Stale mi p.doktor povie kedy máme mať sex,no zatial bez úspechu. Niekedy som uz zúfalá.

barbied
autor
15. jan 2023

@stellarstar pijem alchemilkovy caj

stellarstar
15. jan 2023

@barbied prečítaj ešte raz čo som písala, počas stimulácie sa NEODPORÚČA piť čaje. Aj čaje môžu mať kontraindikácie s liekmi príklad keď budeš užívať lieky od dr na stimulku a ty budeš každý deň piť čaj tým čajom môžeš účinok toho lieku na stimulku znížiť alebo zvýšiť

barbied
autor
15. jan 2023

@stellarstar áno čítala som ze si písala kamilkovy čaj a nie alchemilkovy.
Pisala som ze čo momentálne užívam.
Ak by mi doktor nasadil stimulacnu liečbu určite sa ho budem pýtať či je to alebo nieje vhodné.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stellarstar
15. jan 2023

@barbied to je jedno a to isté či kamilka či alchymista. Mam za sebou ivf tak viem co je vhodne a co nie 😅

barbied
autor
15. jan 2023

@bilberryday áno lekár sa pýtal či vôbec sme uvažovali aj o umelom aby aj on vedel.
Aj ked som mu hovorila že chcem aby to bola posledná možnosť, chcem najprv vyskúšať takto a už keď to naozaj nepôjde tak bude to posledná možnosť.
Lekár je to výborný, nečaká na nič,ako ten predošlý. Za posledný rok som sa aspoň niekam pohla a som kludnejsia.

smajluska
15. jan 2023

@barbied Skúste mať sex 2-3 dni pred ovuláciou a ešte aj deň po. Vtedy je najvyššia šanca. Lebo spermiám to môže trvať aj 24 hodín pokiaľ sa dostanú k vajíčku.

barbied
autor
16. jan 2023

@smajluska ano ďakujem za radu. Skúšali sme aj takto aj každý deň, aj kazde dva tri dni. Zatiaľ bez úspechu.
Používame aj lubrikačný gél na podporu otehotnenia Aliver Nutraceutics Intense Fertility Gel.
Je vhodne po sexe použiť aj vaginálne probiotika? Predsa spermie trošku narušia ph v pošve aby ich tam ostalo čo najviac.

smajluska
17. jan 2023

@barbied Určite by som nepoužívala vaginálne probiotiká a ani ten lubrikačný gél. Skúste aj bez. Sex každý deň alebo každý druhý deň v tom období ako som Vám napísala. Ale určite skúste aj tú insemináciu. Držím Vám veľmi palce. Budem rada, keď sa ozvete, že sa Vám zadarilo ;)

barbied
autor
17. jan 2023

@smajluska ďakujem veľmi pekne. Určite sa vám ozvem, snáď to bude čoskoro 😊

barbied
autor
6. feb 2023

@smajluska dobrý deň prajem, chcem sa ešte opýtať, ak mam intoleranciu laktozy,je iný liek ktorý ma taký účinok? Lebo som pozerala ze tento liek obsahuje laktózu.
Dnes lekar nepracuje, nedviha, zajtra musím volať keďže menštruáciu som dostala cez vikend, a mala som mu volať hned aby mi predpísal lieky na stimuláciu.
Mám dosť vysokú intoleranciu na laktózu.

stellarstar
6. feb 2023

@barbied takéto veci treba hneď na začiatku dat vedieť, ja som im tiež povedala na kt lieky mám alergiu, akú intoleranciu mám atď a podla toho vypisovali aj lieky

barbied
autor
6. feb 2023

@stellarstar lieky ešte nemam predpisane žiadne,len som sa chcela informovať ci je aj náhrada, a co sa tyka nežiadúcich účinkov,pocula som ze aa strašne priberá po nich. To by som veľmi nerada

smajluska
6. feb 2023

@barbied Musíte sa poradiť s Vašim lekárom. Bohužiaľ neviem Vám v tomto poradiť.