Šteniatko ma pohrýzlo v mieste chrasty.

banan313
26. dec 2019

Dobrý deň mám malé 2 mesačne šteniatko Slovenský čuvač a viete že šteniatku rastu zuby tak všetko kuše , na ruke som mal už skôr nejakú chrastu alebo menšiu ranku som sa poškriabal o niečo už si nepamätám a ako som sa snim hral tak ma tak trošku ako keby pohrýzol alebo poškriabal zubamy do tej ranky bol už raz ockovany ale v januári mám ísť zasa očkovať, po Tom ako sa to stalo som si to išiel umyť a dal som si na to detol... Neviem je to v pohode či ?

lula313
26. dec 2019

Ockovanie absolvoval na infekcne choroby, nie na besnotu, tá sa ockuje až v polroku(keď už má pes po ockovaniach vrátane leptospirozy). Otázka je, z akých podmienok stena pochádza. Ak je to nejaký bezpapierak od mnozitela z boh vie akých podmienok, tak pre klud v duši, zajdi za veterinarom, nech ho vyšetrí, či je klinicky zdravý. Ale v podstate by ti nemalo čo hroziť..

zirafienka
26. dec 2019

Pane bože, čo všetko sa tu človek nedočíta...

arcticcode
26. dec 2019

Pockaj pol roka, ci nezacnes slinit a tuzit po krvi 😀

lintu
26. dec 2019

To sa pri hre so zvieratami občas stáva. Buď rád, že nemáš mačku. Vyzeral by si ešte horšie 😀 Štandardne s takými zraneniami nikto nikam neuteká a nepýta sa na to ani na internete. Základ si urobil. Občas si na to pre istotu mrkni, či sa to nejak nemení k horšiemu. Ale fakt by ti nič nemalo byť.

ladyblcha
26. dec 2019

Toto je strasny intimny problem, ozaj. Vlastne je to hrozny problem, ze ta poskrabalo zubami steniatko. Teraz uz ale radsej aj spis zavet, a cakaj najhorsie 🤦‍♀️

lindusss2016
26. dec 2019

@lula313 a co s tym ma besnota? Uz niekolko rokov sa na svk nevyskytuje, kde by ju malo nabrat?

lindusss2016
26. dec 2019

@banan313 predpokladajme, ze mas aj nejaku imunitu, takze by si nemal umriet po kazdom zaskrabnuti... ja len do buducna - kup si lepsi dezinfekcny, napr.betadine alebo peroxid vodika, dettol je slabota. Podla ochlpenia usudzujem, ze by si uz mal byt chlap a nie chlapec, tak nim bud, prosim ta

syslik81
26. dec 2019

keby si viel moje ruky po hre s mackou tak ty by si na mojom mieste skoncil minimalne na are s pol rocnou marodkou ,... ako dufam,ze tato tema je len recesia na nieco a nie skutocne ... s tak maly skrabancom by som sa bala aj fnukat aby ma okolie nevysmialo a ty drb rovno sem vycapis fotku... ale pre ukludnenie- nie neboj ruka ti neodpadne a psovy dat nahubok nemusis

maca1984
26. dec 2019

chces vidiet moje ruky? necele 2 tyzdne mame doma 4 mesacne steniatko z utulku,skrabne -kusne ma s tymi ihlickami nechtiac,aj chtiac,dokonca aj na nohach mam skrabance lebo vyskakuje a zachyti sa pazurikmi o nohu.Este som neumrela a ani sa nechystam

majlo1234
26. dec 2019

Ak ste ockovany na tetanus, tak budete v poriadku. Ak nie, mozno budete v poriadku tiez 😀

0silvia0
26. dec 2019

@banan313 to mas nic, moja ruka v lete po utoku maciatka vyzerala horsie

banan313
autor
26. dec 2019

Vďaka... No je to moje prvé šteniatko tak to asi preto tá neistota v každom prípade vďaka a určite je zdravý má aj ockovac preukaz všetko vďaka no

janetinka27
26. dec 2019

@banan313 v dobrom ti zavidim, steniatko je radost, uzivaj si chvile s nim,vyrastie rychlo🙂 skrabance aj kusance este budu, kym sa vsetko nauci a aj neskor ta nechtiac velakrat poskriabe🙂

lindusss2016
26. dec 2019

@majlo1234 clostridia tetani zije najma v traviacom trakte dobytka a hlavne koni, cize nakaza hrozi predovsetkym z ich exkrementov...

lula313
26. dec 2019

@lindusss2016 a ty vieš, odkiaľ pochádza stena? Inak tento protibesnotovy argument som používala aj ja, ale nie je to úplne pravda.. v každom prípade je tá možnosť nákazy minimálna, ale nie vylucena

modrykoniicek
26. dec 2019

Mám muža kynológa... Nič sa ti nestane a ak môžem poradiť si už veľký chlapec kúp si septonex.Ten dezinfikuje lepšie.Keby ťa uhryzol človek je to oveľa horšie.

stanulik33
26. dec 2019

Nie je tam opuch ani zápal, tak je všetko v cajku. Mne dnes morča odkuslo bradavičku a ušetrilo mi 50€ u chirurga 🤣

maca1984
26. dec 2019

@stanulik33 jaky doktor 😁

kiwi3
26. dec 2019

"steniaka psika"? clovek sa tu aj zabavi takto cez vianoce 🙂 uz len ten nazov

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz