Stále častá stolica po liečbe akútnej hnačky

silviatko
3. júl 2019

žienky poradte..minuly tyzden som sa liecila z akkutnej hnacky proste viac ako 15x vsetky vysledky negativne,nasadili antibiotika/probiotika samozrejme stale beriem/
teraz po riadnej diete zacinam pridavat potraviny..stolica super s trochou hlienu,ale 5x za den
myslite ze sa to este upravi? alebo mam ist k obvodnej/ta ma posle na gastro..../

arcticcode
3. júl 2019

Ak je to z atb, tak sa to upravi. Okrem tabletovych probiotik, ktore ti niekedy doplnia "az" 3 druhy z celkoveho poctu cca 1400 druhov laktobacilov, skus aj prirodne probiotika - acidko, jogurty, ak mas odvahu tak aj kyslu kapustu

silviatko
autor
3. júl 2019

@arcticcode ant.od nedele neberiem :-/

arcticcode
3. júl 2019

@silviatko to je oravda, ale plesne z nich sa v tele mozu kludne zdrziavat este aj 10 dni

silviatko
autor
3. júl 2019

@arcticcode takze mam pockat do pondelka a ak sa to neupravi tak az vtedy doka,zajtra este nie..?
noo ja kyslu kapustu mooozem aj superovvu ale prehana ma z nej to zase si dokefem stolicu a mlicne zakazane co teraz? :-/ dakujem

whatever1
3. júl 2019

@silviatko Mne dr kazala uplne vyradit mliecne vyrobky a brat probiotika a ozaj pomohlo.

silviatko
autor
3. júl 2019

@whatever1 ja mliecne nejem uz tyzden :-/ziadna kava 2yzden a probiotika vzdy beriem

fkata
3. júl 2019

@silviatko Po ATB môžeš mať problémy aj 3 týž., ale zase môžu spôsobiť aj kolitídu. Záleží aké to boli ATB.
Ak nie si dehydratovaná, tak vyčkaj.

silviatko
autor
4. júl 2019

@fkata praveze ja sa citim uplne super len to chodenie na wc ked neviem kedy dojde aj sa bojim ist von :-/ dakujem dnes som neisla uvidim ako bude,dakujem 🙂

fkata
4. júl 2019

@silviatko Skús si kúpiť Hipp ORS 200 mrkvovo - ryžový alebo jablčná nápoj. Je síce pre deti, ale super zaberá. V lekárni ho majú a v KE aj v DM. Neviem odkiaľ si.

stanulienkat
4. júl 2019

Moze byt aj Clostridium difficile. Je to bakteria po niektorych Atb. Odporucam dat vysetrit a uzivat Biogaia.

silviatko
autor
4. júl 2019

@stanulienkat ja nemam hnacky 🙂 a na infekcnom mi vsetky vzorky a vytery brali ake su len mozne vsetko negativne :-

silviatko
autor
4. júl 2019

@fkata dakujem skusim...dnes o nieco lepsie zase asi sa mi creva potrebuju dat dokopy..proste nehnackujem len 5x denne toaleta velka potreba po kazdom jedle no uvidim do pondelka 🙂

stanulienkat
4. júl 2019

@silviatko Tak potom len narušená črevná mikroflóra ,odporúčam probiotiká bio Gaia . Veľmi mi pomohli.

silviatko
autor
4. júl 2019

@stanulienkat dakujem 🙂 mam ich doma ..

fkata
4. júl 2019

@silviatko Prajem skoré uzdravenie. Ja tie roztoky mám vždy doma, v lete nikdy nevieš.
Ja mám také obdobia s hnačkami bežne pred ms. 😟

silviatko
autor
4. júl 2019

@fkata kupila som si uz dakujem 🙂

luluncek
22. dec 2020

Babule tiez mam tu pliagu.... Ale neviem ci aj z vas niektora ja hnacky nemam ale stolica je ako halusky)) a zlto oranzova... Ste na tom posobne nidktora.?? Dik