Špinenie pred menzesom

sisa183
22. máj 2023

Ahojte. Stala sa mi nezvyčajná vec, 5 dni pred menzesom som mala slabé hnedo ružové špinenie. Mali sme nechránený styk dva krát no mimo mojich plodných dní. Niečo som študovala na internete a vraj môže ísť o implantačné krvácanie. Ale príznaky nemám žiadne. Prsia nemám citlivé ani zväčšené… Žiadne také nejaké príznaky. Stretli ste sa s tým už niektorá ? Ďakujem.

sisa183
autor
22. máj 2023

@sisa183 test som si robila v deň špinenia aj na druhý deň ráno a bol negatívny

blondinka95
22. máj 2023

@sisa183 ani teraz som to tak mala od utorka do soboty, v sobotu sa mi rozbehol menzes. A tiež som čakala ze to bude to čo ty a tiež som sa testovala a nič

nataly420
22. máj 2023

Nezvyčajná vec ? Úplne normálne že máš špinenie pred menštruáciou

sisa183
autor
22. máj 2023

@nataly420 nikdy pred tým sa mi nestalo že by som mala špinenie 5 dni pred menzesom.

galioska
22. máj 2023

@sisa183 ja mam spinenie uz roky, bola som u zenskeho nic nenasli, je to otravne...

zuza265
22. máj 2023

@nataly420 ja som mala spinenie pred menstruaciou len jeden jediny krat za cele roky… ty mas nejaky cyklus a s tym spojene veci a ina zena ma iny bezny cyklus… nie je to u kazdeho bezne

majamat
22. máj 2023

@sisa183 moze to byt hormonalna zmena, neviem ci pri nedostatku progesteronu sa neico take nevyskytuje. ja som to mavala, no z nejakeho dovodu uz nemavam.

janetinka27
22. máj 2023

@sisa183 ahoj, moze to byt cokolvek, aj polyp alebo myom. Moze to byt aj znakom nizkeho progesteronu,to byva skor hnede,ale nemusi byt len hnede.nedostatok progesteronu odkazuje a poruchu cyklu, obycajne na anovulacny cyklus alebo na nedostatocnost zlteho telieska a podobne. Mozes mat aj ine priciny, vysoku sliznicu, ktora moze krvacat mierne alebo aj viac kedykolvek pocas cyklu,ci po styku atd
Spinenie pred ms obycajne (nie vzdy) ale zvacsa znamena nejaku nefunkcnost v cykle.
A teda nedostatok progesteronu sa da zistit lahko z krvi, ale treba ist v presny den cyklu, 7 dni po (povedzme) ovulacii

nataly420
22. máj 2023

@zuza265 telo sa meni kľudne to môže byt raz za čas nič prekvapivé

zuza265
23. máj 2023

@nataly420 lenze sledovat si zmeny a opytat sa je vyborna prevencia … nevidim na tom nic zle, kym z toho niekto nehysterci. Vadi mi bagatelizovat normalnu otazku… 🙂

nataly420
23. máj 2023

@zuza265 mne to teda normálne nepríde každý deň sa tu dospelé ženy pýtajú na výtok a hneď všetko pripisujú k tehotenstvu

janetinka27
23. máj 2023

@nataly420 ahoj, ono to mozno znie aj neprijemne, hlien, spinenie atd, prispevkov je tu o tom naozaj dost. ale kedysi som netusila, ze presne tieto priznaky vela napovedia o gyn zdravi zeny a o jej cykle. teraz velmi dbam na hlien, aj musim vlastne, ale teraz v tychto prispevkoch o hliene a spineni vidim ovela viac ako predtym. kiezby kazda zena vedela o tomto viac, velmi by to pomohlo predchadzat mnohym - menej vaznym a aj vaznym ochoreniam 🙂