Som už v prechode?

15. máj 2024

Ahojte, mám 46 rokov. Užívala som vyše 20r. v kuse HAK. Mám vzťah a samozrejme fungujeme aj po intímnej stránke. Posledné roky som aj dosť pribrala a skúšala schudnúť. Vždy som zhodila tak 5 kg a potom zas pribrala... Rozhodla som sa prestať brať HAK nielen kvôli tomu, aby sa mi podarilo viac schudnúť...
Nedostala som už tretí mesiac menzes. Robila som si testy, nie som tehotná. Cítim sa dobre, až na zmeny nálad. Myslíte, že už som v prechode?

andrejka2424
15. máj 2024

myslím že v tvojom veku úplne v pohode. ja mám 38 a už začínam vidieť prvé zmeny vo svojom cykle. Prechod môže trvať viac rokov, a ty už na to vek máš. Myslím že na gynde ti to z krvi potvrdia a sú na to aj testy v lekárni, ale vraj nie sú úplne spoľahlivé.

anjelicek26
15. máj 2024

Tak po 20 rokov HAK telo ani nevie,čo prirodzený cyklus je. Ci si alebo nie si v prechode,na to ti dá odpoveď len gynekológ, ked spraví vyšetrenia.

pribinak
15. máj 2024

Veď chod ku gyn a nech ti urobí hormonálny profil. A budeš mat Jasnú odpoved

sense
15. máj 2024

Môžeš byť v prechode, mozes byt v perimenopause, moze sa telo spamätávat s 20r s hák... Smer gynekológ a ten ti povie na com si

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikoleta999
15. máj 2024

20 rokov HAK to je veľa už aj na koňa 🙈 ... A potom sa čudujete, kde je zrazu menzes ...

eliska13
15. máj 2024

20 r ti nepracovali vaječníky.V prechode môžeš byť aj 5 r choď ku gynekológovi na sone uvidí výstelku a či su zmenšené vaječníky, profil.Moja sestra v 42 r a v 39 rodila,🙂)je velmi nešťastná cíti sa zle a doma mini clovek

andrejka1974
15. máj 2024

Treba ísť ku gynekológovi a ten urobí odber krvi a povie či ano alebo nie u každého je to iné ja mám už po 50 a v prechode ešte nie som

autor
15. máj 2024

Pôjdem ku gynekológovi. V júli mám preventívnu... veď môj gynekológ mi už spomínal posledný rok, že asi sa mi začína prechod, lebo počas HAK sa mi posledné 2r stalo, že mi vynechal menzes aj keď som pravidelne brala tabletky

la_dolce_vita
15. máj 2024

Bola som na tom podobne, len po Mirene. To su tiez hormony, hoci malicko. Chcela som v 50tke dalsiu, ale po vysetreni krvi je to uz zbytocne. Mam ju vonku pol roka a cyklus ziadny. Cize lekar je jediny kompetentny v tomto.

ivanka33
15. máj 2024

V lekárni si vieš kúpiť domáci test na zistenie menopauzy🏵️

timea301196
15. máj 2024

@la_dolce_vita ma neserte ze vy mate 50 rokov. Vobec nevyzerate ☺️

la_dolce_vita
15. máj 2024

@timea301196 jeeej, dakujem pekne 🙂.. 51 uz, stara korytnacka, hoci sa necitim 🙂