Soľná jaskyňa - skúsenosti

marika0306
5. nov 2017

Ahojte mamicky. Ake mate skusenosti so solnou jaskynou pri kasloch a soploch? A kam chodite? Maly ma kazdu chvilu sople a kasel... dakujem za rady 😊

bnov
5. nov 2017

@marika0306 My sme začali chodiť pred 2 týždňami kvôli opakovaným infekciám dýchacích ciest, takže zázraky nemôžem očakávať. Detská lekárska mi povedala, že prvé účinky sa dajú pozorovať po 2 - 3 týždňoch, za predpokladu, že budete chodiť pravidelne. My chodievame 2krát do týždňa na 45 minút, malý sa prehrá s vedierkami a s formičkami. Mne to príde ako pieskovisko, akurát to nie je piesok. Poniektoré deti v pohode zaspia a čo som počula od ostatných mamičiek, tak majú kvalitnejší spánok.

marika0306
autor
6. nov 2017

A kam chodite? Syn je uz teraz tretikrat chory... kolko ma rokov syn?

nelinka2009
6. nov 2017

Chodime do Dubravky ba, skor na zabavu ako na liecenie, moc nam to nepomohlo...

nelinka2009
6. nov 2017

@marika0306 inak na tvojom mieste by som sa od pediatra pytala k imuno, toto bude strateny cas.

marika0306
autor
6. nov 2017

@nelinka2009 najradsej by som vyskusala alternativy nez pchat od teraz lieky do toho maleho telicka. Preto sa informujem 😊

nelinka2009
6. nov 2017

@marika0306 no pozor pri tych alternativach mozes z dietata spravit skusobneho kralika a na 99,9% to nezabera... Ako podpora imunity ta jaskyna preco nie... Ale ak uz problem je, tak to same o sebe velmi nepomoze. Imuno by som dala spravit aspin testy, nech vies na com ste, nez sa pustis do systemu pokus omyl.

marika0306
autor
6. nov 2017

@nelinka2009 nejake skusenosti s alternativnou medicinou uz mame aj pri starsej dcere. V kazdom pripade dakujem za radu. Nad tymi testami som aj ja uz rozmyslala. Ze dat to spravit a uvidime co z toho bude

3009
6. nov 2017

@marika0306 ono tie soľné miestnosti to nie je také terno. Trocha si naštuduj, že to má veľa negatívnych účinkov z toho dôvodu, že ako tie soľné miestnosti stavajú - že používajú na uchytenie tej soli na steny lepidlá, ktoré potom vdychujete. Netreba si mýliť soľné miestnosti so soľnými baňami, tam sú tie účinky iné. Doporučujem ti radšej kúpiť inhalátor, čo stojí okolo 50 eur a inhalovať Vincentku. Môžeš inhalovať kedy potrebuješ a využije to celá rodina.

andrbeata
6. nov 2017

@marika0306 My do soľnej jaskyne chodievame cca 3 - 4 mesiace a som maximálne spokojná. Môj syn trpel častými infekciami a máme problémy s kĺbami a detská lekárka nám navrhla soľnú jaskyňu ako jednu z možností, ktorá by nám mohla pomôcť. Ja nie som zástancom umelých vitamínov, takže som neodmietla
Prvýkrát nám odporučila soľnú jaskyňu naša detská lekárka, ale nás vopred upozornila, že soľná jaskyňa nemá efekt po prvej návšteve. Prvýkrát sme boli v soľnej jaskyni v Poľsku vo Wieliczke, za 14 dní sme boli 10krát v soľnej jaskyni na dobu 45 minút. Toto však bola soľná baňa, takže podobný efekt určite nečakaj z umelej soľnej jaskyne. Určite si najprv zisti, či v Tvojom okolí existuje soľná jaskyňa, ktorá je vybudovaná z morskej soli, lebo tie majú iné účinky.
Do soľnej jaskyne by ste mali chodiť pravidelne, deti tam nemajú problém vydržať, nakoľko poväčšine sú tam hračky, príp. lehátka, takže si deti môžu aj oddýchnuť. Náš ku koncu vždy zaspal,.... . Obliecť ho stačí klasicky ako napr. aj doma, poväčšine je tam okolo 20 - 22 stupňov, akurát by ste tam nemali ísť v čase, keď vrcholí u neho infekcia.

marika0306
autor
6. nov 2017

@andrbeata dakujem za rady. Sama som zvedava. Vkuse u nas niekto kasle,sopli. Uz som nestastna z toho....

andrbeata
6. nov 2017

@marika0306 Uškodiť mu to neuškodí, ale pomôcť môže, len sa treba poobzerať po "pravej" soľnej jaskyni.
My sme skúšali aj inhalovať, ale neuspeli sme, možno o pár mesiacov neskôr. Prajem vám, aby vám to vyšlo a nech ste zdraví!

marika0306
autor
6. nov 2017

@andrbeata pekne dakujem. No nad inhalatorom som premyslala,ale on ma dva roky a je zivy. To by asi neslo....

andrbeata
6. nov 2017

@marika0306 Nie je začo. U nás bol inhalátor tiež problém, navyše dosť hučal, takže sa ho bál a sama mi lekárka povedala, že poniektoré deti majú strach z inhalátora a neskôr sa v nich vytvorí odpor.
Skús kúpiť soľnú lampu domov a malému a používať ju aspoň cez deň, príp. počas poobedňajšieho spánku.

zdena12345
6. nov 2017

my mavame tiez opakovane aj sa liecime na imunologii- ma inhalacne lieky a este aerius. Uz bude skoro rok. Ale co viem zo skusenosti odporucit, tak domaci inhalator a fyziolog. vodu z lekarne (neucpava inhalator ako vincentka a robi to teda viac pary) v podstate sa ten rok inhaujeme denne vecer a niekedy ked ide choroba kludne aj 2-3 x denne tak na 5-10 min. Kolko vydrzi. Pri telke so spievankovom alebo inymi rozpravkami. Ukazujeme si v knizke... Zacali sme ked mal rok. Takze to nejak ide a je to neposeda🙂

marika0306
autor
6. nov 2017

Dakujem za rady. Kazdej 😊

veverickav
26. apr 2019

@marika0306 dobry den, chcem sa spytat, ci jaskyňa nakoniec pomohla?

marika0306
autor
27. apr 2019

@veverickav dobry den. Urcite ano. Stale chodime. Teda od jesene do jari. Teraz uz nie. Je to super

veverickav
27. apr 2019

@marika0306 dakujem za odpoved. Myslíte ze by to mohlo pomôcť aj na zvacsene nosnokrcne mandle?

marika0306
autor
27. apr 2019

@veverickav urcite to moze ulahcit priebeh pri chorobe. Ale podla mna to problem neriesi...