Snažilky, ktoré majú diabetes

martinkahc
5. mar 2012

Ahojte. Najde sa tu nejaka snazilka, ktora ma diabetes 1.typu?

evakva
5. mar 2012

Ja sice nemam diabetes 1. typu ale mam k nej blizko. Pocas tehotenstva som mala zvyseny cukor a zostalo mi to aj po porode. Mam glukozovu intoleranciu, ale vsetky vysetrenia v norme. Dolezite je byt sledovana. Lekarka mi povedala, ze ak budem tehotna, mam sa u nej hlasit, dostanem glukomer a budem merat.

martinkahc
autor
6. mar 2012

@evakva Ahoj. Ja mam diabetes uz 15 rokov /zajtra mam vyrocie/ a s manzelom sa snazime o babenko uz rok a pol. Rada by som vedela, ako to je hlavne v zaciatkoch tehotenstva, ci glykemie stupaju alebo klesaju, aby som bola takpovediac pripravena 🙂

vulka
6. mar 2012

Ja som DIA už 25 rokov a v septembri 2011 sa nám narodilo druhé dieťa.

martinkahc
autor
6. mar 2012

@vulka tak to som rada 🙂 mozem sa ta spytat ako sa u teba spravali glykemie hlavne na zaciatku tehotenstva? Viem, ze kazda sme ina, ale chcem mat aspon predstavu 🙂

vulka
6. mar 2012

Bolo mi divné prečo mám vysoké gl. Príčinou bolo tehotnstvo. Prišla som na to v dajakom 6-tom týždni. Ale potom sa to akosi upravilo, či skor ja som to upravila a nakoniec sa Hb pohybovalo okolo 5,5.
Inak Medatron má v čechách výborné diskusné fórum na svojej stránke - aj konkrétne o tehotenstve diabetičiek.

evakva
6. mar 2012

@martinkahc Tak toto ti nepoviem, lebo mne na nu prisli az v tehotenstve. do tej doby nic. Prajem skore uspesne tehotenstvo.

martinkahc
autor
7. mar 2012

@vulka Ok diky pojdem kuk 🙂

martinkahc
autor
7. mar 2012

@evakva dakujem 🙂

misa107
2. jún 2012

idem k vam aj ja som dia 🙂

misa107
2. jún 2012

@martinkahc
@evakva
@vulka baby nemate niektora prúžky do glukomera Accu-Chek®Active 🙂 velmi by ste my pomohli

evakva
2. jún 2012

@misa107 Nemam, aj nemeriam. Merala som len v tehotenstve. Vsak lekarka by ti mala predpisat.

vulka
2. jún 2012

@misa107 Nemám, ja používam stále Optium Medisense.

misa107
3. jún 2012

@evakva
@vulka
baby moje mne to čo mi lekarka predpisuje vobec nestači sama si musim dokupovať 😅

evakva
3. jún 2012

@misa107 Tak to ti nepomozem. A nemoze predpisat viac, aby ti vystacilo?

misa107
4. jún 2012

@evakva nie moja nedasa 😒

evakva
4. jún 2012

@misa107 A neda sa to kupit v zdravotnickych potrebach?

misa107
5. jún 2012

@evakva no dnes som kupila 😉