Snažilkovanie po odstránení polypu na maternici

mirkapp
5. mar 2015

Ahojte, gynekológ mi našiel polyp na maternici, mám ísť na operáciu. S manželom plánujeme bábätko, preto by som sa chcela opýtať žien, ktoré podstúpili tento zákrok, či mali následne problém s otehotnením, alebo po akom čase mohli otehotnieť. Bývajú tieto polypy zhubné?

nataliuska
5. mar 2015

Ahoj,
Ja som bola na operacii polypu v januari 2014 a v juli 2014 som otehotnela.
Koncom tohto mesiaca budeme 3ja.
Drzim palce 🙂

mirkapp
autor
6. mar 2015

Ahoj @nataliuska lekari ti odporucali nejaky cas pocas ktoreho si nemala otehotiet?

nataliuska
6. mar 2015

@mirkapp No my sme si v podstate "prestali davat pozor" niekedy v oktobri 2013. V tom case som sa rozhodla ist na vysetrenie a zmeila som gynekologicku, aby bolo vsetko OK ked sa podari. Po prvom vysetreni som zistila 2 veci: maternica naopak a polyp. Cakali sme 2 cykly ci sa nahodou neodplavi sam a ked sa tak nestalo isla som na operaciu. Uprimne - nepytala som sa jej ci treba cakat s otehotnenim, ale ani mi to sama od seba nepovedala (na prvom vysetreni som jej povedala ze "nedavame pozor"). Po operacii (januar 2014) som par dni krvacala, citila sa vycerpana = takze v tom case sme sa nemilovali. Ked sa vsetko vratilo do normalu, tak sme fungovali normalne ako pred operaciou a postastilo sa ako som pisala v juli 2014...
Dufam, ze som pomohla...

mirkapp
autor
6. mar 2015

dakujem @nataliuska, kazda info dobra, kedze som z tej operacie maximalne vystresovana .... ☹

nataliuska
6. mar 2015

@mirkapp Bud v pohode. Samotna operacia bola "rychlovka".
O cca 10:00 som vosla, prezliekla sa do kosielky, uspali ma, zoperovali, po prebrati som par minut polezala a na obede som bola v restike. ;)

andrejta
6. mar 2015

@mirkapp v apríli ma operovali a v októbri som otehotnela. mne osobne to pomohlo, myslím, že aj to bola jedna z príčin, že mi tak dlho trvalo, kým som otehotnela. aj menzes už neboli také jatky ako predtým 😀

mirkapp
autor
7. mar 2015

dakujem baby ukludnili ste ma, bodaj by to bolo aj u mna bezproblemove a potom rychle otehotnenie...

andree997
10. mar 2015

@mirkapp ahoj mňa čaká táto operácia teraz 23. marca a tiež sa tomu moc neteším, keďže som ešte nebola tehotná a každý zásah do maternice nie je bohviečo.... nám sa dlhšie nedarí otehotnieť a doktorka povedala že to môže byť spôsobené aj tým polypom... a ty ako už máš potom ?

mirkapp
autor
10. mar 2015

@andree997 ahoj ešte nemám, čakám na menzes aby som mohla ísť na predoperačné... ktovie či sa to stihne ešte tento mesiac.. mám podobné pocity ako ty, je to zásah a tiež som ešte nerodila

andree997
10. mar 2015

@mirkapp no môžeme len dúfať že to dobre dopadne... u mňa to šlo celkom rýchlo 7. marca som bola na vyšetrení to som bola pred MS a hneď ma objednala na 23. marca lebo ona aj operuje v nemocnici a mne našla ten polyp dokonca aj na krčku takže mi budú odstraňovať až dva... ty máš len jeden v maternici?? dúfam že mi to v otehotnení pomôže a nie že ešte prihorší 😒

salsa82
10. mar 2015

Dievcata ja som cca do pol roka po odstraneni polypu otehotnela 1x a po roku 2x. Drzim prsty, nech sa to skoro podari aj vam 😉 .

adush123
10. mar 2015

Ja som otehotnela do mesiaca po zakroku. No o dietatko som prisla v 3.mesiaci. a nasledne o 3 mes som otehotnela zas a uz uspesne i porodila.

andree997
10. mar 2015

@salsa82 aspoň niečo pozitívne 😉 ale ono to tak isto bude 😀

mirkapp
autor
10. mar 2015

@andree997 ano jeden ma 1,8cm.. mne povedal gyno ze az ked pride mrcha mam ist na predoperacne takze dalsi termin nemam.. @salsa82 gratulujem 🙂 dufam ze aj u mna to tak bude.. @adush123 mozno to ten prvykrat bolo skoro..

adush123
10. mar 2015

@mirkapp mozno...tazko povedat. No fakt sa potom netreba ponahlat.

mirkapp
autor
10. mar 2015

@adush123 pockam aj ja, kym nebude vsetko tak, ako ma

janka279
10. mar 2015

@mirkapp kamaratka bola tiez na operacii polypov a otehotnela velmi skoro po operacii (snad do 2-3 mesiacov). Vynechala jej menstruacia, tak si myslela, ze to je este dosledok operacie a to uz bola tehotna.

monikamony
28. feb 2017

@andrejta .Môžem sa spýtať, urobili ti to zospodku?Lebo mne navrhujú laparaskopiu,ale nechcem.Tiez mám polyp.Dakujem vopred za odpoveď.

andrejta
28. feb 2017

@monikamony zo spodu, ja som ho mala v maternici. Mne ani laparku nespomenuli

monikamony
1. mar 2017

@andrejta dakujem🙂