Snažilkovanie a myóm na maternici

mojko83
21. mar 2013

Ahojte žienky....pred mesiacom mi gynekológ zistil ultrazvukom myóm na maternici ( na prednej strane), je 11 mm veľký. S manželom plánujeme v blízkej dobe sa začať snažilkovať o bábätko. Už nejakých 6 mesiacov, vždy pred mrchou pociťujem ( asi ccá 4 dni pred) ako keby tik, alebo trhanie svalstva na maternici (neviem to lepšie opísať) vždy na rovnakom mieste. Takže tipujem, že je to asi ten myóm. A keďže sa to deje vždy pred mrchou, mám strach, že keď sa budeme snažilkovať a vajíčko sa bude chcieť uhniezdiť, či to nejako nebude na škodu to "trhanie svalstva"....bojím sa aby nenastal samovoľný potrat (či ako sa to volá). Ak máte podobné skúsenosti, napíšte 😀

mojko83
autor
21. mar 2013

ospravedlňujem sa za preklep ....bábätko 😀 😝

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikolet_89
21. mar 2013

@mojko83 ahoj ja byt na vasom mieste zacnem sa snazit hned, presne tak, moze vam to trvat dlhsie ako keby si myom nemala, co na to dr ? bo niekedy myom zavadzia a niekedy nie...a otazkou co potratis by som sa nezaoberala, pretoze to by sa mohlo stat aj, keby si nemala myom coz ti neprajem ale chapes ako to myslim

mojko83
autor
21. mar 2013

@nikolet_89 doktor na to, že si s tým nemám zaťažovať hlavu 😅 ....no ale človeku to nedá

denca76
21. mar 2013

ahoj ja mám tiež myóm a porodila som už dve detičky a teraz čakám štvrté,podla mňa to nema nejaky vplyv.Poznam ženu ktora čakala babo a mala 4 myómy a jeden jej rastol zároveň z dieťatkom a pôrod prebehol v pohode...Ale to je asi u každej ženy iné...

nikolet_89
21. mar 2013

@mojko83 tak potom by nemal zavadzat, vies kazdy je iny, moja kamoska mala cystu a uz rok neviem otehotniet teraz ju uz nema a snazia sa dalej...a stale nic no dufam, ze aj jej aj tebe sa rychlo podary

mojko83
autor
21. mar 2013

@nikolet_89 Ďakujem veľmi pekne....teraz už len dokopať manžela k tomu 😀 on už dokonca aj rátal, že bábatko si urobíme koncom augusta alebo v septembri, aby sme mali jarné dieťa 😵 ....no človek mu nevysvetlí, že to úplne tak ľahko neprebieha..a už nie sme ani najmladší 😉 ...ale ja ho pomaličky spracujem 😀

mojko83
autor
21. mar 2013

@denca76 jeeej ďakujem.....a gratulujem 🙂

denca76
21. mar 2013

@mojko83 dakujem a vám prajem aby sa čo najskôr zadarilo 🙂

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mojko83
autor
22. mar 2013

@jaruska12345 neviem prečo, ale mi príde spätný meil, že neexistujúca adresa 😀

milka2105
22. mar 2013

Ja mám 1 synceka, má 22 mesiacov a v maternici 2 myomy.... Jeden mi vybrali počas pôrodu- rodina som sekciou, lebo sa dosť zväčšil, a druhý tam zostal....nerob si s tým zatiaľ starosti. U niekoho to môže byt problém, ale ty ho máš malicky, , tak si nemyslím, ze keby si nemohla otehotniet, tak by tobolo kvôli myomu....

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mojko83
autor
24. mar 2013

@jaruska12345 tak tu je môj meilik: munkovamiroslava@gmail.com ....ďakujem