Snažilkovanie a celiakia + intolerancia na laktózu

en_juillet
31. máj 2016

ahojte, mam diagnostikovanu celiakiu a intoleranciu na laktozu, dodrziavam bezlepkovu a bezlaktozovu dietu, chcem sa opytat, ak je tu niekto s takouto diagnozou, ci ste mali problem otehotniet, resp. na co je potrebne dat si pozor pocas tehotenstva (resp. este pred otehotnenim), trosku mam kvoli tomu problem aj so vstrebavanim vitaminov, zacala som uzivat femibion 1, dakujem za kazdu info

abenys824
31. máj 2016

Ja mam intoleranciu na laktozu tiez vraj ale ja normalne jedavam mliecne vyrobky,aj mlieko pijem.Otehotnela som necakane a celkom ,,narychlo,,ale nestazujem sa 😉 Ale takisto mam alergiu na zvieraciu srst a doma mam uz 13rokov dva psy ,tak podla sa mna asi neriad.Ja preferujem sposob,ze organizmus si zvykne a mebudem sa nicoho stranit ty mozes byt ina ☺

en_juillet
autor
31. máj 2016

tak..celiakiu mam bez priznakov, vlastne aj preto mi ju zistili velmi neskoro a aj to len na zaklade gastroskopie, mala som zapalene crevo, mlieko a mliecne vyrobky nemozem, je mi z nich velmi zle, dokonca nemozem ani bezlaktozove nalacno, len po jedle

abenys824
31. máj 2016

@en_juillet ja som to az tak moc nemala,iba co som mala hrozny vysyp po ksichte ,ramenach a tak ale mne to zistili pre dvoma rokmi len (to som mala uz 21) a mozno pol roka som vydrzala nejest mliecne a tak ale potom mi to uz nedalo a nepozorujem zeby mi to zase robilo cosi nejak fatalne no...zalezi od stadia no ale ak to mas tak moc tak to ti neporadim 😕