Skúsenosti s tráviacimi ťažkosťami po antibiotikách na Helicobactera?

slavka173
2. okt 2019

Mali ste po dobrati antibiotik na helicobactera traviace tazkosti a bolest zaludka ?

nikpa
2. okt 2019

@slavka173 ATB na helikobaktera sú myslim minimálne dvojkombinacia a dosť silná. Pokiaľ si nebrala probiotiká alebo aj brala, je normálne že po takej dávke ATB máš problém so žalúdkom a bolí ťa. Mne sa tiez stáva že po ATB mám bolesti žalúdka alebo aj iné ale vždy to po pár dňoch prejde

ika11123
2. okt 2019

@slavka173 ano boli ma žaludok a antibiotiká mi porobili dosť neplechu ale to sa ukazalo po čase :(

stanulienkat
3. okt 2019

Áno je to možné, treba vždy užívať probiotiká ešte aj dva týždne po dobratí antibiotík.

evulienkaslx
3. okt 2019

ano, mne este dost dlho , aj niekokko mesiacov byvalo zle, tazko, netolerovala som niektore jedla a alkohol snad skoro az po roku

slniecko263
12. dec 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@slavka173 ahoj aj ja som douzivala prvú prvú dávku na Helicobactera a tiež má bolí žalúdok po nich aj ma niekedy preženie na WC chcem sa spýtať pomohli ti antibiotiká na helicobactera?

ika11123
12. dec 2023

@slniecko263 dobrý večer mne napríklad pomohli ale antibiotiká mi zas spôsobili iné zdravotné problémy .Tá bolesť žalúdka u mňa po antibiotikách trvala 2 mesiace .pre mňa to bolo utrpenie kým som ich dobrala stále mi bolo zle naťahovalo má.... Odporúčam po antibiotikách kvalitné probiotiká dlhodobo a aj dole ...

slniecko263
12. dec 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@ika11123 aj mňa bolí žalúdok a taký čudný pocit v žalúdku či je to od tých antibiotík dúfam že aj mne pomohli lebo som z toho nešťastná a na kontrole si bola u lekára alebo doma si so robila test a aké kvalitné probiotiká vieš mi poradiť?

ika11123
12. dec 2023

@slniecko263 momentálne neviem ako sa volajú potom napišem ...ja som po liečbe bola ešte raz na hadičke lebo ma stále ten žalúdok bolel ale bolo to v poriadku takže bolel určite po tých antibiotikách .po pár mesiacoch sa mi zas urobilo SIBO 😒

slniecko263
12. dec 2023
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

@ika11123 takže čo má bolí žalúdok a niekedy preženie na WC to môže byť z tých antibiotík? Dúfam že zmizol môžem si urobiť testy doma na helicobactera? Alebo je skoro týždeň po douzivani

agon1111
4. jan 2024

@ika11123 a čo ste užívali na helicobaktera ?ja som užívala antibitika a dva mesiace som mala pokoj a teraz opäť bolesti nevoľnosti

ika11123
4. jan 2024

@agon1111 antibiotiká dva týždne ale tie neodporúčam tie narobia šarapatu a iné zdravotné problémy... Skúste zmeniť stravovanie kúpte si oregano v tabletkách a probiotiká

agon1111
5. jan 2024

@ika11123 mám regálmi olejcek a probitoka exhelico nič nepomáha ,mám aj chronickú gastritidu

ika11123
5. jan 2024

@agon1111 mne ten HP urobil zápal na žalúdku a mierny na dvanastorniku

agon1111
5. jan 2024

@ika11123 presne mne tiež urobil zaoal žalúdka a dvanastornika a ako ste to potom riešili ? Ja už nerada by som antibotika ale zrejme iná cesta nebude lebo uzivam mastichu oregano olej vitamíny omega atd nič nejako nepomáha