Skúsenosti s menštruačným kalíškom

hruska91
14. mar 2021

Ahoj mate skúsenosti s menstruacnym kaliskom? Aku znacku odporúčate? A vydrzi aj v noci? 🤔

kikusa2021
14. mar 2021

Ahoj ja používam asi 5 mesiacov. Kúpila som sk z alzy a od vtedy nepoužívam nič iné.. prvotne to je kus divne, kým sa naučíš ako ho tam správne zaviesť ale ináč super.. a používam aj v noci a nikdy nebol problém 🙂

bluehorsee
14. mar 2021

@hruska91 ahoj, osobnú skúsenosť nemám, ale kamarátka používa a je spokojná. A to je už čo ppvedať pretože ona ani tampón neznesie. Vraj ho ani necíti a používa ho aj v noci

hruska91
autor
14. mar 2021

@kikusa2021 a aku znacku si si vybrala?

0silvia0
14. mar 2021

@hruska91 je tu viac diskusii s touto temou, precitaj, su tam vsetky mozne informacie, ktore potrebujes

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina1201
14. mar 2021

@hruska91 používam asi 15 rokov. Mám značku Mooncup. Mám aj iný ale s tým nie som spokojná. Je pridlhý.

kikusa2021
14. mar 2021

@hruska91 ja mám ladycup a ok, ale kamoske nesedí. Treba vyskúšať

heymissg
14. mar 2021

Ja som používala (teraz som tehotná). Ja som používala jeden z DM taký modrý Lunette za 25 eur, trochu som ho cítila, ale používala som viac než 2 roky. Raz mi ho manžel omylom vyhodil. Kúpila som z DM za 10, ten je mäkší a vyhovoval mi oveľa viac - značka t. O. C. Je potrebné si vyskúšať

maud13
14. mar 2021

ja mám moon cup z UK, už 2 roky a som veľmi spokojná. necítim ho vôbec, používam ho aj v noci. na začiatku to bol boj, ale stačili mi asi 2 cykly na to, aby som sa s ním naučila pracovať a už by som nemenila. keď si ho občas zabudnem a dávam si vložku je mi to neskutočne nechutné :D ako sa mi mokré lepí na zadok, no hnus.

gubiko
14. mar 2021

ja som ho skúšala párkrát, ale vadila mi manipulácia s krvou, vylievanie, umývanie, nezvykla som si na to.

michaelka_
14. mar 2021

@hruska91 nevedela som ho vybrať, nikdy viac.

belllinka
14. mar 2021

@michaelka_ ak ho vyberas tak ako mas, tak nemozes mat problem. Stlacis oboma prstami a vyberies, nie ze iba tahas za ten koniec.
@hruska91 pouzivam ho uz viac ako 10rokov a od vtedy som vlozky, ani tampony uz nekupila. Vyskusala som 2 znacky, za mna urcite Mooncup

anukha
15. mar 2021

Ja podobne ako Moud13, pouzivam vyse 7 rokov. Za m'a jednoznacne mooncup tiez. Mam aj lunacup, lebo som myslela, ze som mooncup stratila a iny zrovna v obchode nemali. No ten druhy ma strasne tvrdy plast a teda za mna co sa tyka pohodlia urcite mooncup. Jasne , ze pouzivam aj v noci. A ak si ho nahodou zabudnem niekde, no , nechapem ako som kedysi mohla pouzivat vlozky...
Ja som si k mooncupu kupila aj take tie pracie latkove intimky, lebo niekedy fakt zabudnem, ze ho mam 😂 stacia mi v poho 2, jedna sa susi a druhu mam na sebe. Hlavne pocas prvych 2 dni mesiacikov a potom uz je to ok.

zuzuliennka1
5. júl 2021

ahojte, a mate niekto skusenost. ze kalisok vam nesadol a vratili ste sa k tamponom?

hruska91
autor
5. júl 2021

@zuzuliennka1 ahoj tak od marca mam kalisok, prve bolo tazsie najst si system (v tej faze by som povedala ze sme si nesadli, rozmyslala som ze ho vyhodim) ale nakoniec sme sa "skamaratili" a uz 4ty ci 5ty cyklus mam kalisok a spoko...a nemenila by som

zuzuliennka1
5. júl 2021

@hruska91 a aku mas znacku?

hruska91
autor
5. júl 2021

@zuzuliennka1 yuukki, ceska znacka. Vyberala som podla druhu silikonu, tento vy mal byt makky a nemalo by ho byt citit a su 2 veľkosti + pacilo sa mi ze bola k nemu sterilizacna krabicka (po cykle napustis vodu do krabicky vlozis kalisok a das do mikrovlnky na 5 min. A je vysterilizovany). Velkost mam vacsiu (2x som rodila prirodzene)

duratlicka
17. sep 2021

@hruska91 Presne tento Yukki soft 2 mi dokonale sadol.Veľmi som s ním spokojná. Akurát stopku som odstrihla. Som rada, že som trafila na prvy raz, lebo lacné zrovna nie sú a skúšať dva či tri nehrozilo.