Skúsenosti s Ladeevita / Femibion?

lusiana6
19. apr 2021

Baby mozem vas poprosit o nazor na Ladeevita popripade Femibion? V prvom tehotenstve som brala Ladeevita (bola som spokojna), ktory mi predpisal moj gynekolog. Menila som po porode gynekologa a ten mi odporucil Femibion. Co je lepsie? Ci je to jedno? A okrem tychto vitaminov ste brali este aj samotnu kyselinu listovu (napriek tomu ze sa v tychto spominanych vitaminoch nachadza)? Dakujeeeem 🙂

e1i
19. apr 2021

@lusiana6 mm je farmaceut a akurat to riesime.vravel ze na zaciatku je lepsi femibion 1, ladevita by dal az neskor po tom prvom trimestri. pri prvom tehotenstve som brala jamieson prenatal cely cas. teraz mi doniesol na zaciatok femibion 1

pri prvej som brala aj acidum folicum.lebo hemato povedala ze listovky je tam nizka davka a ze nevadi ked budem aj to aj to brat.

jhana
19. apr 2021

Femibion ma kyselinu listovu v lepsie vyuzitelnej forme. Femibion 1 je jednotabletkove, neobsahuje DHA (je podstatnejsie po prvom trimestri). Ladeevite je na cele tehotenstvo iba jeden druh. Z skusenosti známych... Ladeevite je "tazke" na zaludok

dibarbora
19. apr 2021

Z tychto dvoch by som volila Femibion. A kedze uz kys.listovu obsahuje,naviac kys.listovu by som uz asi nebrala.
Ja som teraz tiez uvazovala,ktore tabletky kupit no nakoniec som sa rozhodla od Jamieson.
Este len planujeme

jazula
19. apr 2021

Ja som brala kyselinu listovú, kým mi doktor nepotvrdil tehotenstvo. Odvtedy beriem LadeeVita, čítala som aj zloženie Femibionu a ten tuším nemá omega 3, ak si dobre pamätám...niečo mi tam chýbalo a nechcela som brat 2 prípravky... Nemám pocit, že by boli LadeeVita ťažké na žalúdok. Ale ja som ani nemala ranné nevoľnosti, tak možno nie som dobrá vzorka 😊

lusiana6
autor
19. apr 2021

@dibarbora takze si myslite ze naviac kyselinu listovu by ste nebrali? Pytam sa preto lebo ku gynekologovi som objednana az o par dni ale napisal mi aby som si kupila aj femibion 1 aj kyselinu listovu. Tak neviem ci ho posluchnut a davat to do seba spolu alebo kaslat na to a brat len femibion 1.

dibarbora
19. apr 2021

@lusiana6 mam uz 2tehotenstva za sebou a teda ani pri jednom mi lekar nevravel aby som uzivala okr.vitaminov pre tehotne naviac aj kys.listovu.
A je to veru zvlastne,ze tebe to takto odporucil. Podla mna,ako sa vravi,vsetko s mierou.
Predavkovat sa kys.listovou. No neviem ci sa to da,ci je to vobec mozne ale naco zbytovne pchat do seba viac takychto vitaminov.
Nejaku tu listovku zjes aj v potravinach a tak uz ka telo dostatok kyseliny.
Odporucane davkovanie na jeden den je okolo 400 preto uz tieto vitaminy kyselinu obsahuju,cim zabezpecis denny prijem pre seba a to malicke.

lusiana6
autor
19. apr 2021

@dibarbora tiez si myslim. Mate pravdu.

dibarbora
19. apr 2021

@lusiana6 tak prajem vela zdravia hlavne 😉

alexi2211
25. apr 2021

Mne sa skôr Femibion pozdáva, má dobré zloženie a najmä obsahuje jednotka aj metafolín aj cholín, čo je pri snažení a v prvých tt veľmi podstatné. Kyselinu listovú ešte naviac by som neužívala, doplnok obsahuje presne také množstvo ako potrebuješ, ja sa riadim tým, že všetko s mierou, aj vitamíny 🙂

peta2202
28. apr 2021

nemyslim si, ze je nutne este nieco navyse nejako uzivat, myslim, ze vyrobca takychto doplnkov mysli na to aby sa prave pokrylo to mnozstvo ake mamicka potrebuje denne prijat. Takze nieco naviac mi pride zbytocne 🙂