Skríningové vyšetrenia a vyššie riziko Downovho syndrómu

mirka6661
4. dec 2017

Ahojte, mam 25rokov som v 20tyzdni, robili mi skringovy test vysiel negativne. Len riziko downovho syndromu mam 1:750 co mi lekarka povedala ze je vyssie riziko ako by malo byt k mojmu veku. A riziko razstepu chrbtice 1:7000. Poslala ma na nejaky specialny ultrazvuk, mam z toho strach, ze babatko nie je v poriadku. Mate nejake skusenosti? Za kazdu odpoved dakujem

tata1401
4. dec 2017

@mirka6661 vôbec sa nestresuj, ja som mala DS 1:100 a razstep 1:1700 a mám zdravú dcérku...odporučili mi na genetike odber plodovej vody-odmietla som, išla som do KE k dr.Dankovčíkovi na genetické sono, kde mi povedal že by bol odber polovky zbytočný risk, nakoľko malinká nemala ani jeden znak že nie je ok...

chmeluska
4. dec 2017

@mirka6661 svagrine vyslo riziko razstepu 1:2 maly ma uz 7 mesiacov a je v uplnom poriadku a az moc aktivny. Chod na ultrazvuk nech ti drobca kuknu aby si bola v pohode. Tieto testy su len stresy pre mamicky. Je vela bab ktore mali vyssiu pravdepodobnost ako ty a maju zdrave deticky. Zbytocne sa nestresuj, nech je aj male v pohode. Drzim palce,isto bude vsetko ok

kika691
4. dec 2017

Ja som mala 1:40 na dawn a mala je zdrava

bianka000
4. dec 2017

1:150 a maly zdravy ako buk

emi16
4. dec 2017

Testy z krvy dawn
Na sone mi pan Holan povedal preco to dawn nebude
Mala zdrava

mirka6661
autor
4. dec 2017

K panovi Holanovi idem aj ja tak dufam je zdrave a lekarka ma len vystrasila

emi16
5. dec 2017

@mirka6661
Aj mna strasila doktorka, ale to len preto, ze nevedela sama pouziva poriadne sono
Inac by babo pozrela sama poriadne
Dawn nema nosovu kosticku, palce na rukach a nohach sa oddeluju ako opickam, ma o jednu tepnu na krku viac, ma mensie uska, mava srdcovu vadu, je vzrastom mensie

Drzim palce nech je zdrave
A mozno ten prstek malo len schovane v tieni
A dufam, ze nechodis k Zagyovej

mirka6661
autor
5. dec 2017

@emi16
A kolko si platila u pana Holana za ultrazvuk, nech viem cca kolko budem platit. Vdaka

emi16
6. dec 2017

To bolo 2 roky dozadu
39 registracia a cca 59 3D sono na kluc

tana85
6. dec 2017

@mirka6661 bola som u neho vcera a je to skvely doktor, vsetko presiel, vysvetlil. za administrativu som platila 33e plus obrazok 3d je 7e. nic viac kedze som mala vymenny listokod mojho gyne a nemala som ziadne speci poziadavky na uzv (ziadne video alebo co tam vsetko ponukaju, len klasicke vysetrenie). drzim palce

mirka6661
autor
9. dec 2017

Ahojte, tak uz to mam za sebou, lekar mi povedal, ze na ultrazvuku nevidi ziadne ,,poskodenia" ale v sprave som sa docitala, ze neboli vidno uska ani prsta, povedal, ze mal zhorseny pristup, ze sa babatko tlaci prilis na stenu brucha, myslite, ze prave preto nevidel prsteky?

sasa46
27. mar 2020

@mirka6661 ahoj vidím, že príspevok je už starší ale dúfam, že máte zdravé bábätko ja mam tiež podobne výsledky len som staršia, ďakujem

mirka6661
autor
27. mar 2020

@sasa46
Ahoj, ano uplne je zdrava 🙂. Nestresuj sa ako som sa ja, fakt je to vysoke cislo, bola som na morfologickom utz, kde lekar cele babatko pomeral, vsetko vysvetlil. Prajem vela zdravia 🙂