Šitie po pôrode

elis_00
7. sep 2018

Ahojte, som už tri týždne po pôrode, ale dost ma museli šiť, vonku aj vnútri..už som sa cítila ok, ale včera mi začala trčať niť celkom dlhá odtial dole a nechtiac som za to zatiahla :( odvtedy ma to bolí a bolesť sa stále stupňuje, neviem teda či sa tam niečo pokazilo, ved už to malo byť zahojené, či? máte nejaké skusenosti? je to potrhany štich? vdaka 🙂

renatka100
7. sep 2018

@elis_00 to uz musi byt zahojene mne takto vypadavali cele viazanicky niti

janulka1802
7. sep 2018

Ťažko Ti niekto poradí ak máš nejakú pochybnosť zajdi ku gynekológovi a budeš mat istotu

elis_00
autor
7. sep 2018

@renatka100 dakujm a ked ma to velmi boli co to je? ale mne to tam ostalo, stále to trčí

elis_00
autor
7. sep 2018

@janulka1802 dakujem, tiez si myslim ze by som mala st, len skoda ze je vikend preto ma zaujima ako ste tto mali vy

janulka1802
7. sep 2018

@elis_00 poviem úprimne že dvakrát som si žiadne nite nevšimla po prvom pôrode som bola poriadne zošívaná a po druhom len trosku

nerya
7. sep 2018

Skúsenosť nemám, ale keď sú stichy oni časom zarastu akoby chrastou a možno sa stalo že ako si potiahla tak si si odtrhla alebo narušila tie zarastené chrasticky na vrchu a možno to spôsobuje bolesť, ale to len môj dohad 😉

renatka100
7. sep 2018

@elis_00 ked to vidis takto odstrihni, alebo manzel nech to odstihne ostatne vypadne, musi to byt uz zhojene, bezne sa stich vyberaju po tyzdni a uz by ti mali vypadavat. Hojenie ti urychli ak to budes vetrat a mne pomohol aj olej z lubovnika bodkovaneho

evalin88
8. sep 2018

Ja by som isla.. nech ti to pozru.. znamej tak praskol steh este v nemocnici po cisarskom a mala to potom zle zrastene. Ak je to zahojene ta nit by asi nemala drzat.. mne sice vypadavali iba vonkajsie stehy ale necitila som nic.. to je asi ine

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka2811
8. sep 2018

3mes po porode a siti boli hrozne pre mna ... ty si iba 3tyzdne 😂
Inak tie nite sa samovolne rozpustia akoby.

zuzka102
8. sep 2018

Tak pokial viem, nite po vonkajsom siti vypadnu same, nite po vnutornom siti sa vstrebu same, tak by to malo byt. Tie vonk., co maju vypadnut, to zvycajne byva skor - cca tyzden-dva, tie vnut., co sa maju vstrebat, to moze trvat dlhsie - kludne aj niekolko tyzdnov ci mesiacov (v mojom pripade to bolo cca 5-6 tyzdnov a sakra to bolelo, ani sediet som nemohla, hlavne tie uzliky, kt. sa robia pri vnutornom siti). Cize ktovie co za nit si si ty vytiahla a co sa ti tam deje, preto odporucam jediné - smer gynekolog.. 🙂