Silné krvácanie v strede cyklu

marienka1989
14. nov 2022

Ahojte dievčatá, obraciam sa na Vás s otázkou, či ste sa niektorá stretli so silným krvácaním v strede cyklu. Od posledného pôrodu mám menštruáciu pekne pravidelnú, strieda sa mi vždy silná menštruácia s tou slabšou. Ovuláciu mám tiež vždy "zjavnú", čiže všetko klapalo donedávna ako hodinky. Pred pár mesiacmi sa mi začalo počať ovulácie tvoriť viac a viac hlienu, dokonca to dospelo do štádia, kedy som si musela dávať aj počas ovulácie vložku, tak ho bolo veľa. Potom sa pridružilo jemné ružovkasté špinenie počas ovulácie. Čítala som na internete, že je to normálne, trocha ma otravovalo to nutné nosenie vložiek, ale stále som to nepovažovala za až tak veľký problém. Teraz pri poslednej ovulácií som však začala veľmi krvácať, vlastne ako pri silnejšej menštruácií, trvalo to tri dni. V stredu som objednaná na gynekológiu, dovtedy by som rada vedela, či sa niečo také udialo aj Vám a ako ste to riešili. Ďakujem vopred za všetky odpovede.

zusi575
16. nov 2022

@marienka1989 dobrý deň. Mozem sa opýtať ako ste doppadli u doktorky? Napísali ste to, ako keby som pisala ja... Prebiehalo mi to tak isto a prave teraz som v strede a silno krvacam.... V piatok budem musiet ist k dr, ale mam hrozny strach... Ďakujem

marienka1989
autor
5. dec 2022

bola som u lekárky, nezdala sa jej maternica, sliznica bola stále vysoko, aj keď už nemala byť. Našla tam niečo, čo by tam vraj nemalo byť, no nevedela to presne identifikovať práve kvôli tej vysoko položenej sliznici, preto idem opäť 7.12.2022 na kontrolu, kde zistí, či je to polip alebo niečo vážnejšie....teraz pozerám, že vy ste už po vyšetrení tiež, u vás to ako dopadlo?

martinusik91
14. jan 2023

@marienka1989 môžem sa opýtať ako si dopadla. Tiež s tým idem k dr.

zusi575
14. jan 2023

@marienka1989 mne povedali ze je to zapal maternice, dali mi atb, tabletky na zastavenie.... Ale problémy mam stále. Menstruaciu mam 2 dni velmi silnu a teraz este aj dost dlhu. Vam ako dopadlo kontrolne vysetrenie?

martinusik91
14. jan 2023

@zusi575 to zistili sonom či ako?

marienka1989
autor
16. jan 2023

No ja stále dokopy nič neviem. Na vyšetrení 07.12.2022 ma doktorka ani nepozrela, dala mi užívať Norethisteron (ktorý som užívala aj mesiac pred tým z dôvodu, že mi vyšla menštruácia počas cesty do zahraničia a potrebovala som si ju posunúť) a povedala, že po ďalšej menštruácií ma pozrie zdola, urobí sono a uvidíme, čo tam bude. Mala som ísť na to vyšetrenie 28.12.2022, no mala som chrípku a dva týždne som bola mimo, tak som vyšetrenie musela zrušiť. Teraz idem 20.01.2023 na sono prsníkov a potom sa mám objednať na gynekológiu, tak som zvedavá, čo mi nakoniec povedia. Ale je pravda, že s Noresthisteronom som žiadne mimocyklové krvácanie nemala, ani silné hlieny pri ovulácií.

marienka1989
autor
16. jan 2023

ešte mám priniesť výsledky z genetického vyšetrenia, ktoré som musela absolvovať z dôvodu, že moja mama má rakovinu maternice, má celé pohlavné ústrojenstvo vybrané, už aj prsníky. A takisto sestra má rakovinu síce hrubého čreva, ale tiež má vonku už aj maternicu a vaječníky a pripravuje sa na operáciu, respektíve odobratie prsníkov. Máme tam veľmi vysoké percento dedenia týchto chorôb, aj keď u mňa sa nepotvrdilo, tak uvidím, čo bude....

martinusik91
16. jan 2023

@marienka1989 držím palce. Ja idem vo štvrtok na sono.

marienka1989
autor
17. jan 2023

@martinusik91 aj ja tebe držím palce a daj vedieť, ako si dopadla🙂 verím, že to ani u jednej z nás nebude nič vážne....

martinusik91
20. jan 2023

@marienka1989 tak na svoje všetko v poriadku ale aj minule to tak bolo a po troch mesiacoch polyp a operácia😭. Dúfam že sa to nezopakuje. Vraj sa to niekedy stáva že je krvácanie mimo cyklu. Som zvedavá kedy teraz príde menzes🙈

marienka1989
autor
21. jan 2023

@martinusik91 Tak super, dúfam, že sa to nezopakuje tak, ako minule....budem držať palce👍 ja som bola včera na sono prsníkov a teraz sa musím objednať na kontrolu na gynekológií, len mám dilemu....27.1. mám dostať menzes, dovtedy keď pôjdem na vyšetrenie, tak mi povie, že aj tak mám prísť až po menzese a to sa mi zdá zasa ďaleko, objednávať sa až na február a nevedieť dovtedy, na čom som....

martinusik91
21. jan 2023

@marienka1989 minimálne sa chod objednať. Neviem odkiaľ si ale teraz je hrozný problém so sonom prsníka aj mamografiami. Dlho sa čaká. Tak aby si aspoň termín mala.

marienka1989
autor
23. jan 2023

sono prsníkov už našťastie mám aj urobené, ale máš pravdu, objednávala som sa začiatkom decembra a termín mi dali 20. januára....a na gyndu sa musím objednať až podľa toho, kedy mi príde menzes aby som cca vedela, kedy skončí....hneď potom chcem ísť na to vyšetrenie, nech viem konečne, na čom som....

martinusik91
23. jan 2023

@marienka1989 Držím palce nech je všetko ok. 🙏

drobec_avril
10. nov 2023

Ahojte pripájam sa ako ste dopadli ? Mne sa to deje posledné 2 alebo 3 mesiace ze mam spinenie v strede cyklu pred tým som to nikdy nemala. Teraz sa mi už aj predĺžilo krvácanie počas menstruacie zo 7 na 9 dní. Som po 2 sekciách všetko bolo v poriadku a teraz z ničoho nič sa toto začalo diať. Celkom sa bojím co by to mohlo byt objednaná som na 21.11

martinusik91
10. nov 2023

@drobec_avril ja odvtedy zatiaľ ok. Pre istotu nemám menzes vobec ale to kôli PCOS. Môže to byť aj ovulácia napr. Nemusí to byť hneď niečo zle. Držím palce.