Silná chrípka s teplotou a uhniezďovanie

luciagdt86
4. apr 2014

Chcem sa spýtať, či ste niektorá prešla nejakou silnou chrípkou s vysokou teplotou a napriek tomu sa vám podarilo otehotnieť? Ja mám 7DPO a včera som mala teplotu 39°C, no bojím sa, aby to nemalo nejaký vplyv na uhniezdenie alebo na samotné bábo, ak sa už uhniezdilo. Máte skúsenosť?

maria123
4. apr 2014

ja som mala 40tky a chripku,este som ani netusila/, tusim som vtedy brala j atb,/ ze som tehotna,mala sa narodila zdrava,neskor sme ale mali nejake zdr.problemy so zaludkom,ale to neiem ci maalo suvis

luciagdt86
autor
4. apr 2014

@maria123 Dˇakujem veľmi pekne za odpoveď. Ja som si práve že ani od tej bolesti nič nedala pre istotu, lebo som sa bála, aby mu to neuškodilo, ak sa to náhodou podarilo... A trpím ako kôň. Veď ide víkend, tak sa ešte skúsim poliečiť vitamínmi...

maria123
4. apr 2014

@luciagdt86 skus vydrzat bez liekov len na niecom prirodnom,ja si to tak nejak dodnes vycitam 😔

kuka221
4. apr 2014

Ja som tiež ochorela hneď na začiatku , MS meškala , spravila som test, pozitívny. Som nevedela čo mám robiť, či si môžem dať niečo od teploty alebo nie, som išla k obvodnej lekárke, tam 30 ľudí, tak som si to namierila rovno na gynekológiu. Odporučil mi paralen ale čípky a posteľ a čaj. Inak tie teploty sa ťahali 3 týždne ale syn je v poriadku.

luciagdt86
autor
4. apr 2014

@maria123 Veď práve... statočne sa držím a trpím...aj teplotu aj zimnice... ale jedna známa mi zase povedala, že ani to nie je veľmi dobré a že ani tie veľké teploty tomu veľmi nepomôžu... tak neviem... uvidím, či aj dnes večer mi stúpne... dúfam, že nie...

luciagdt86
autor
4. apr 2014

@kuka221 Ďakujem. Asi sa stavím v lekárni a uvidím, čo mi tam poradia... niečo neškodné... možno nejaká detská dávka, čo sa dáva aj novorodencom, to by snáď nemalo ublížiť...

hatapkagb
4. apr 2014

@luciagdt86 Ja som mala vysoke teploty minuly tyzden 40tky a dr povedala ze to nie je dobre pre dietatko dostala som atb.Ale ty este nevies ci sa to ujalo,dufam ano a ze bude vsetko v poriadku len sa poriadne vypotit,caje si urob

satanka1
4. apr 2014

@luciagdt86 teraz bola kamoška chorá a dr.jej povedal,že pre bábo je horšia tá teplota ako paralen a paralen sa môže aj normálne v tehu..skôr to prehriate telo asi nič moc. a že vraj takto úúplne skoro neuškodí že vraj nič,pretože ešte nemáš s bábom spoločný krvný obeh...skoré uzdravenie

egyy
4. apr 2014

Ahoj
@luciagdt86 ja som dostala zo dna na den silnu nadchu. Trvala tri dni a potom z nicoho nic zmizla..cely tyzden som mala zvysenu teplotu. A som tehu. Mala som cudny priznak uhniezdovania. Niekedy sa zene oslaby organizmus, aby vajko maternica prijala a ma priznak zacinajucej choroby. Stava sa to 🙂 ono to mas tak..ak je vajicko dostatocne zdrave a silne a tvoj organizmus pripraveny, tak sa vajo uchyti. Ja som si cely cas nedala paralen, lebo som citila, ze sa to podarilo. Ale u teba to naozaj moze byt chripka.

luciagdt86
autor
6. apr 2014

@hatapkagb Presne na to som stavila. Čaje, potenie a pod. A už som z toho vonku...ešte trochu kašeľ a nádcha, ale je to už dobré.. Ďakujem za príspevok! 🙂

luciagdt86
autor
6. apr 2014

@satanka1 Ďakujem! Si zlatá... nakoniec mi v lekárni poradili Acylpirin, že ten sa užíva do 6.mesiaca ... a ten mi pomohol a teplotu stiahol.

luciagdt86
autor
6. apr 2014

@egyy Veď ja som si preventívne tiež nič nedala, lebo som tiež mala ten pocit. Tak uvidíme.. a Ty už máš tehu potvrdené?

egyy
6. apr 2014

@luciagdt86 ano mam. Som v 10tt 🙂

luciagdt86
autor
7. apr 2014

@egyy Tak to je super.... gratulujem... a šetri sa! 🙂

nativanativa
7. apr 2014

@luciagdt86 ja som mala to iste , zelene sople k tomu a nakoniec aj anginu , ale vsetko v pohode 😉

egyy
7. apr 2014

@luciagdt86 jasne dakujem. Drzim palce. 🙂

luciagdt86
autor
8. apr 2014

@nativanativa Vďaka za odpoveď. 🙂

luciagdt86
autor
8. apr 2014

@egyy Aj ja Tebe! 🙂