Šialené svrbenie intímnych partií

21. júl 2024

Ahojte, som 3 mesiace po porode a pár dni dozadu mi začalo šialene svrbenie tam dole, nie ale ako pri mykoze, také iné, skôr vyslovene svrbenie pyskov a vonkajších rodidiel. Skúšala som všetko na mykózu, nepomohlo, takže usudzujem, že to zrejme nebude ono. Dnes sa mu tam vytvorili “prasklinky” a štípe ma cikanie a aj veľká potreba, kožu mám komplet dolu začervenanú. Nejake rady? Čo na to? Čo to može byť? Napadlo mi, že som 10mesiacov nenosila žiadne vložky a teraz áno kvôli menštruácii, plus je fakt horúco…možem použiť detský puder alebo čo? vďaka.

tinalia
21. júl 2024

Moze to byt aj bakterialna infekcia to nemame ako vediet. Zajtra volaj na gyndu 👍

autor
21. júl 2024

@tinalia a myslíš, že by mi na to nič z produktov nepomáhalo? Skúšala som krémy, vaginálne tablety/čípky, intímne gély na úľavu od svrbenia, rosalgin vyplachy, no absolutne nič😭

baboobchod
21. júl 2024

Zvonku môžeš skúsiť Infadolan. Príčinu asi nevyrieši, ale na ranky môže pomôcť.

tinalia
21. júl 2024

Na niektore gynekologicke tazkosti volnopredajne lieky nestačia, takze moze to tak byt aj u teba

autor
21. júl 2024

@baboobchod
@tinalia
ďakujem baby za rady, ste zlate..ja verim, že to nebude nič vážne, dr. je na dovolenke a k tej zastupujúcej ísť je ako za trest, odbije ma v dverách, nepríjemná arogantná ženská🙄
Najskôr si to spájam s tým vložkami, lebo to začalo hneď po, len už teraz sa mi v tých horúčavach nemá ako zregenerovať koža tam..

anavixy
21. júl 2024

Mozes to mat veru zaparene, ale moze byt aj bakterialna infekcia - tam by mal byt pritomny aj zapachajuci vytok alebo aj tie kvasinky, aj ked na obycajnu kvasinku by nejaky klotrimazol pomoct mal, aspon zlepsit stav. Kup si hypermangan a rob si kupele v nom (to urcite), potom si daj nejaku pastu ako spiridea, imazol, zinkova mast, ale hlavne vela umyvat a co najviac vetrat (chapem, ze sa neda a vlozkou..). Detsky puder mozes pouzit ako prvu pomoc, ale ten sa neodporuca pouzivat ani u deti, resp. radsej ho min ty a dietatu ho uz nekupuj. Sudocrem ja osobne neodporucam. 🙂

tinalia
21. júl 2024

Ak pouzivas parfumovane tak sa to mohlo stat. Ak mas neparfumovane, tak to z toho nebude

autor
21. júl 2024

@anavixy ďakujeem krásne za info!🙂
No výtok nemám vôbec a hovorím, na mykózu ani na nič podobń sa mi to nepodobá, nakoľko v minulosti som si prešla chronickými gyn. ťažkosťami, ale podarilo sa mi ich už pred 3 rokmi zbaviť 🙏 tentokrát to je vyslovene ako kožné🙄
No a detský púder ani doma nemáme, malému by som to nedala, ani sudocrem nepoužívame, malý používa len rybiu pastu 🙂 Ale zvažovala som,že si ten puder pojdem kupiť kvoli sebe, no asi si radšej kúpim to, čo píšeš. Ďakujem! Inak veľmi rada sledujem tvoje komenty a rady 🙂

ktochytavzite
21. júl 2024

Belogent je dobra mast,ale oen na predpis je atb s kortikoidmy,stiahne opuch a pomaha na bakt infekcie.Ale to ti predpise bud obvodný,kožný alebo gynekolog.

rozculena
21. júl 2024

candida

anavixy
21. júl 2024

Rybilku si mozes kludne dat hned 🙂 rybilka je super ako prevencia, neviem ci aj ako liecba, ale ak nepomoze, tak aspon urobi barieru pred dalsou vlhkostou. A dakujem 🤭

zuwa78
21. júl 2024

Lichen

simsalabim
21. júl 2024

Podla mna bakterialna infekcia. Castejsia ako mykoza.

danielahamar
22. júl 2024

Mne po 3porode začalo vadiť ovocie a takto sa mi to prejavuje