Sex po sekcii

17. sep 2022

Ahojte som 9 týždňov po sekcii. S manželom sme skúšali sex, lebo chuť máme obaja , no nedalo sa, lebo to strašné akoby rezalo zvnútra. No bolo to bolestivé,tak sme prestali. Ako je to možné , keď som po sekcii a nie po vaginálnom pôrode? Na kontrole bolo všetko ok. Ako ste to mali vy, ktoré ste po sekcii.

pininka1
17. sep 2022

Mam tri sekcie, ale nikdy som toto nemala, treba asi ist ku gynekologovi.

majlo1234
17. sep 2022

Nie si sucha velmi(sorry za delikatnu otazku), ale ja som s tym dlho po porode mal problem.

nikpa
17. sep 2022

Mala som po sekcii podobný problém, pretože sestra ktorá mi pred sekciou zavádzala od spodu tu cievku na moč, mi ju tam tak vrazila, že mi až slzy vybehli. Potom mi ju ťahala von a zavádzala znova, neviem čo mi tam spravila, hrozne ma to zabolelo. A celú dobu vlastne ako mi ustúpil epidural, ma to stipalo a rezalo. Sex mi nehrozil niekoľko mesiacov, nie že týždňov. Pri pokusoch o niečo som mala vo vnútri pocit ako by ma rezali nožom. Takze kľude môžeš mať bolesť pri sexe aj z tej zle zavedenej cievky lebo so samotnou sekciou to nič nemá, to je jasné asi aj tebe. Alebo druhá možnosť ako tu písali, si len suchá, skúste lubrikant.

veronika3110
18. sep 2022

Možno zle zasita/zahojená jazva? Ja som mala sekciu pred 5 mesiacmi, ale do 2 týždňov bolo všetko ok aj ohľadom tých pocitov pri sexe a aj všetka bolesť zmizla

ajaxik123
18. sep 2022

Ja som mala sekciu april. Tiež sme sa asi po 9 tyzdnoch pokusili...ale bolelo to. Je to skor sposobene tym, ze pri sekcii prerezavaju 5 vrstiev,kym sa dostnu k babatku .. takze je mozne,ze este nieje vsetkk dobre zahojene. Predsa,su to citlive oblasti. Treba este vydrzat, prejde to a vsetko dobehnete 😊

autor
18. sep 2022

@ajaxik123 takže ťa to prešlo? Nemusím stresovať? 🙂 Kedy asi si už bola ok ?

ajaxik123
18. sep 2022

Jasne, preslo... Nebolo to zrejme este dobre vyhojene. Druhu sekciu som mala. Teraz je vserko ok. Ale uz mama teda viac ako 4 mesiace po... Neviem presne kolko. Ale po mesiacoch som dostala MS,kedze došlo mliecko... Prvy tampon nebol bohvie co .. tak som ich pouzivala len na nevyhnutny cas. A uplne to prešlo asi tak za 12tyzdnov po.. netreba stresovat pokial dr povedal ze je vsetko v poriadku. Chce to naozaj cas na zotavenie . 😉

sili82
21. sep 2022

Ja mám za sebou dve sekcie a pri oboch som mala ten istý problém. Treba vydržať, prípadne skúsiť zo začiatku používať lubrigačný gél.