Serlift - skúsenosti

zofka253
10. mar 2017

Pekny den ma niekto skusenosti z branim serliftu

sardinka336
10. mar 2017

a?
je to sertralinovy preparat vcelku dobre tolerovany...

zofka253
autor
10. mar 2017

Vcera mi ho predpisali na ocd a bojim sa tych vseliakych vedl ucinkov

sardinka336
10. mar 2017

@zofka253 a OCD sa nebojiš? Tak asi ti neni tak strašne zle ked sa bojiš...tak trp dalej. Sama mam ocd...tak si nedaj ani kvapky do nosa, si prečitaj letak u disponovaných mozu poškodit srdce. Lieky uzivaj, pomozu.
https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

zofka253
autor
10. mar 2017

Bojim a ako a este k tomu chodim do prace beriem tie lieky od vcera len som chcela vediet nazory druhych a trochu povzbudenia😔

catherinah
11. mar 2017

Neboj sa, Serlift je jeden z najlepsie znasanych liekov. A uvidis, ze po par tyzdnoch ( nie hned,ale vydrz) Ti bude ovela lepsie.

catherinah
11. mar 2017

@zofka253 da sa s nim v pohode fungovat aj v praci, nikto nic nezisti. Ak by bolo zle ( zavraty a pod.) kontaktuj lekara, co Ti ho predpisal.

peanutslm
11. mar 2017

@zofka253 nemusíš sa vôbec báť, je to dobrý liek a môže Ti pomôcť, neviem ako ho užívaš ale dávky sa nastavujú postupne, pomaly, efekt sa nedostaví hneď ale za cca 2 tt. by Ti už mohlo byť o niečo lepšie, útlm nerobí, drž sa! 🙂

zofka253
autor
11. mar 2017

@peanutslm uzivam rano 25 a vecer 25 a k tomu este atarax rano a vecer alw ten cely neberiem lebo ma velmi tlmi

peanutslm
11. mar 2017

@zofka253 OK, už si predtým niečo užívala? dávky máš v pohode, asi Ti lekárka vysvetlila načo Ti ordinuje Atarax, niekedy antidepresíva na začiatku akoby zhoršili stav, môže byť napätie, viac úzkosti, toto majú anxiolytiká /atarax/ tlmiť, ten útlm po pár dňoch prejde, pri kontrolách Ti bude lekárka atarax znižovať a upravovať sertralin vyššie, ale tiež bude závisieť aj od toho, ako sa budeš cítiť Ty .

zofka253
autor
12. mar 2017

@peanutslm uzivala uz su to v priebehu dvoch rokoch 3 ale tie beriem od stvrtka este len za posledny mesiac sa mi stav zhorsil depresia uzkost strach a vtierave myslienky😔

sardinka336
12. mar 2017

Držím tai palce nech uz lieky zaberu, pišeš ze skušaš uz dalšie...ak tomu dobre chapem. Je to často pokus, omyl čo človeku najlepšie sadne, ktorý liek. Okrem liekov pomáhaju aj terapie. Prečitaj si tu knihu čo som ti dala link.

belaanabela
12. mar 2017

@zofka253 ahoj moja znama s rodiny ho brala,dlhodobo teraz tvrdí že ho nebere asi neklame,,,mala uzkosti,depresie...Hneď som zbadala že na niečom "fičí" stale bola vyskerena jak leco, vesela smiala sa i vtedy ked nič smiesne nebolo...s postupom času si dovolim tvrdiť že jej to v tom čase zmenilo osobnost,,,ale ona to tak nevnimala bola nadopovana stastim,volala to svoj hormon stastia.
Ostala veľmi sebavedoma,strasne rýchlo rozpravala artikulovala rozhadzovala rukami, pochvili som bola snej celej unavena,začala som sa jej poctivo vyhýbať,,,nic realne,negativne si nepripustala ziadna kritika, ostala neuveritelne lahkovazna....

Bola natolko top hviezda že sa pustila do podnikania,na čo ozaj ona nemala spravila dlzoby hambu , a jedneho dna sa zobudila a Serlift jej prestal zaberat. Podnikanim sekla, tabletky vymenila stym aj nastalo že odlozila ruzove okuliare a momentalne uplne normalne funguje.

zofka253
autor
12. mar 2017

@sardinka336 dakujem tebe po akom case bolo lepsie

marusia12
12. mar 2017

Mne osobne serlift krásne držal váhu, akurát som nemala žiadne pocity, ani radosť, ani smútok,skrátka nič.
Začal sa teraz používať novší druh, volá sa Brintellix

mima283
12. mar 2017

Ahoj. Ja som o prve dietatko prisla v 11tt. Velmi zle som to znasala, az som nakoniec skoncila na psychiatrii. Naordinovala mi serlift. Bola som z neho velmi otapena a slaba. Ja som tu bolest citila stale, ved vsak nebol to predsa nejaky liek na zabudanie, ale nevladala som ani plakat ani nic. Len som chodila ako salat, ani smiech, ani plac. Akoby som ani nezila. A pri sexe som absolutne nic ale ze vobec nic necitila. Ziaden pozitok. Myslela som si, ze to je sposobene tym smutkom, ale ked som lieky vysadila tak to preslo. Ale kazdopadne mi tie lieky pomohli. Tie myslienky neboli az take temne, len taky smutok za dietatkom, ale nemala som uz chut skoncit zo zivotom ani nic take podobne

mima283
12. mar 2017

Ozaj ale postupom casu dako ten utlm zmyzol trochu. Neviem, ci si telo na to zvyklo alebo co, ale po nejakej dobe uz som dokazala aj vnimat co kto rozprava a podobne. Dovtedy nie

sardinka336
12. mar 2017

@zofka253 do mesiaca bolo dobre. Najhoršie su tie začiatky ale časom sa to poddá. Pride jar, aj slniečko...bude dobre neboj.

dorinka15
23. sep 2018

Ahojte aj ja ich beriem uz 6.den no nic moc .hnacku mam srdce my bucha toci my hlava.kedy tie vedlajsie ucinky udidu?uz rozmyslam ze ich prestanem brat.

catherinah
23. sep 2018

@dorinka15 konzultuj s lekarom. Asi Ti nesadli a treba zmenit

dorinka15
29. sep 2018

My predpisal silnejsie antidepi k tomu .teraz uz mam 13.den.celkom pohoda