Rybičky Závojnatky

kovalakova
4. nov 2017

Dnes manzel kupil prve rybky do noveho akvaria . Dcerky si vybrali 2 zavojnatky. Som lajk...no neda mi neopytat sa...mensia je velmi flakata do cierna....taketo ich dnes kupili z jedneho akvarka... je ta flakata chora alebo nie? Dakujem moc chovatelom za nazor a radu...

lula313
4. nov 2017

Nie som odborník na ryby, aj keď sme ich voľakedy chovali, ale určite pre ne nie je vhodne takto male a guľaté akvárium, keď sú tam dokonca dve. Ja im nedávam dlhu zivotnost😕

lorela
4. nov 2017

Ano, maju velmi malo priestoru, a este aj ta umela ostra rastlina... O ktoru si, navyse, rozdriapu chvosty.
A flakata nie je chora.

osky
5. nov 2017

Jemine.fakt velmi malinke akvarko.
A preco nemate zivu rastlinku?
Predstavte si dnu seba.
Hruza.

chmeluska
5. nov 2017

Ryby byvaju aj takto sfarbene,uvidite ci sa to bude rozsirovat. Popripade existuju roztoky co sa ako prevencia pridavaju do vody. A isto odporucam jednu zivu rastlinu,miesto tej umelej. Za par tyzdnov ked budu mat dodriapane plutvy uvidite preco. Ale do takehoto mini akvarka odporucam kupit skor jednu bojovnicu ako dve zavojnatky.

marlenka222
5. nov 2017

Ja mam 120l akvarium a zavojnatka mi v nom zila 3 roky! A dosahovala giga rozmerov. Isto by som v prvom rade riesila 1.ine akvarium, 2.inu rybu
Napr.neonku. Alebo nieco ine male.

kovalakova
autor
5. nov 2017

@chmeluska je 30l

misulka22
5. nov 2017

Ani neonku nie to je hejnova ryba,a velmi dobry plavec potrebuje na dlzku akva,aspon 100cm.a zavojnatka je ryba do jazierka alebo aspon do akva nad 100l.30l je vhodne tak pre bojovnicu alebo dake galaxky.a aj to nie gulate a normalne zariadene so zivymi rastlinami.a zavojnatky su prasce co furt kadia a rozhrabavaju dno takze to 30l akva s nimi bude vyzerat hrozne

kovalakova
autor
5. nov 2017

Neni najmensie zase...Dakujem za vsetky nazory... rastlinku urcite vymenime

viks5555
29. jan 2020

zdravim chcela som sa spytat vedel by mi niekto poradit pohlavie zavojnatiek ? vyzeraju ako samci ale nie som si ista dakujem 🙂

golfish
30. dec 2021

@lula313 chovám už teleskopku rok a pol v 12 litrovej guli ale 2 závojnatky neodporúčam max tak ampuláriu alebo slimáka a tú rastlinu vymeniť za takú s ovalnými listami môžu sa porezať