Rozhádzaný cyklus rok po pôrode

llull
24. máj 2022

Ahojte, už ma to fakt trápi tak sa spýtam či s tým aj niekto ďalší nemal problém. Pred tehotenstvom som mala pravidelný cyklus, ovulacie vacsinou prebiehali až na pár anovulačných cyklov, s otehotnenim som nemala problém. A teraz: Som 11 mesiacov po pôrode, keď mal 5,5 mesiacov tak som ukončila dojčenie - presne 1.12. posledné dojcenie. Nabehol mi MS a tie cykly sú nepravidelné, ak je ovulácia tak napr 7 dní po nej už dostanem MS. Čiže mám malo progesteronu, ovulacia tiež nie je vždy a ak je, tak luteálna fáza je tak krátka, že to embryo ani nestihne docestovať do maternice a uhniezdiť sa. Mali ste to niekto? Čo vám pomohlo? Beriem inositol. Stitnu zlazu mam liečenu, beriem Euthyrox a výsledky su dobré takze stitnou to nebude. A chceme druhé deculo.
Diki

mer12
24. máj 2022

@llull ahoj, ja som mala s týmto mala problém, je pravda,že som ešte dojčila, ale syn už vypil len veľmi málo, ms mi nabehla,keď mal 7 mesiacov, ďalšiu som dostala po 45dnoch a ďalšiu po 96, myslela som,že to bolo dojčením no dr mi vysvetlila,že už, keď nabehne raz cyklus mal by byť pravidelný, my sme chceli ďalšie bábo tak mi predpísala duphaston ten som brala 2 cykly a otehotnela som, prvý cyklus po duphastone som mala 32 dňový a ďalší by bol 28 dňový no už som ostala tehotná....za mňa pokiaľ chcete ďalšie bábo je ideál to riešiť s gynekológom....ja som skúšala aj gynex, alchemilku a všeličo možné no nefungovalo to, držím palce

llull
autor
24. máj 2022

@mer12 Duphason je progesteron že ? Ja som brala už tri cykly Progestanelle čo je tiež progesterón a nepomohlo....

mer12
24. máj 2022

@llull áno, je to tiež progesterón...keď nezabralo neviem poradiť, gynekológ už nič iné neodporúčal ?

llull
autor
25. máj 2022

@mer12 že si môžem dať ten Clostilbegyt na vyvolanie ovulácie, lenže toho sa bojím... Celkovo neviem či nebude lepšie počkať ako sa mi upraví ten cyklus... Ja už neviem

mer12
25. máj 2022

@llull tak to už je na vás ako sa rozhodnete, keď vám ďalšie bábo nejako nesuri tak kľudne môžeš skúšať všetko možné aj nemožné 🙂 držím palce