Rakovina vaječníkov

bety19
7. jan 2022

Ahojte prosim je tu niekto kto prekonal tuto rakovinu? Co caka po histologickych vysetreniach?

zuzana197
8. jan 2022

Ahoj, ja som mala zhubný nádor na vaječníku. Po operácii a výsledkoch z histológie som absolvovala chemoterapie.

bety19
autor
9. jan 2022

@zuzana197 mozes mi prosim blizsie popisat,kludne aj do spravy co ta cakalo? Kplko chemoterapii a akych si absolvovala...vypaai ti aj vlasy? Ako si sa citila? Ktore stadium bolo zistene? Ako ti na to prisli,mala si bolesti brucha?..a po operacii bola aka rekonvalescencia? Si uz uplne zdrava, dobre su prognozy na vyliecenie? Dakujem za odpoved...ak je to pre teba citliva tema pochopim ak neodpises

marca12
9. jan 2022

@bety19 toto su vseobecne otazky. Kazde stadium a kazdy nador je iny. Niekto po operacii neabsolvuje chemoterapiu a niekto ano. Uvidis,co ti povedia lekari.

kittykat22
9. jan 2022

@bety19 a co mas ty? aky je nalez? Aky mas grade? Robili ti uz uzliny? Liecba bude zavisiet od viacerych faktorov. Nemusis mat klasicku chemo. Mozes mat injekcie + biologicku liebu. Ked ti pridu na nador, tak ho zoberu na histologiu. Ta trva 14 dni preto, pretoze sa na nej kultivuju bunky aby sa zistilo z akych je zlozeny nador a ako reaguje. Podla toho sa nasadzuje liecba. Nador vajenickov je tiez sirsi pojem - neda sa to povedat len tak.

Ale mozem ti napisat, ze moja kamaratke bol diagnostikovany nudularny melanom. Vsetci jej davali 6 mesiacov zivota. Su od toho 4 roky a predtav si, ze zije plnohodnotny kvalitny zivot. Bola jej nasadena jemna liecba, lebo chemo moc na to nezabera. Bio liecba a baba si ide akoby sa nic nedialo. Imunitny system drzia lieky a je to. Dnesna liecba je skvela. Je viac moznosti ako ti pomoct.

bety19
autor
10. jan 2022

Nejde o mňa, svokra podstúpila 03.01. histologické vyšetrenie takú malú operáciu na odber tkanív, má 4 dierky v bruchu, brali jej asi aj z brušnej dutiny a z uzlin ...a čakáme na 17teho na výsledky, ale povedali jej už hneď po zákroku, že to vyzerá na nádor a nevyhne sa chemoterapii a samozrejme sa toho veľmi bojíme, keďže je to jeden z najagresívnejších typov rakoviny u žien :( ...takže verdikt padne až o týždeň ktoré štádium je to, ale hrozne sa bojíme.... Svokra prekonala v decembri 2020 a potom si myslela do apríla že ju bolieva žalúdok ako po covidový stav... Ju veľmi váječníky, panva nebolela.. bola na 3 sonách a nič jej nezistili... začala dietne variť dosť aj schudla.., no bolesti trvali dalej.... bola aj na kolonoskopii v decembri a nič nezistili... tak sa už nahnevala a vybavila si MRko pred vianocami a tam to zistili... tak ja neviem či to nikto nevidel na jeseň !??! no čakáme ach v akom je to štádiu momentálne....

ane888
15. aug 2022

Dobrý deň, ahojte. Je ešte prosím téma aktívna? Mojej mamke diagnostikovali karcinom vaječníkov. Sme ešte len na úplnom začiatku. Dnes ideme na konzultáciu ku pánovi Dr. Bielikovi do BB. Máme za sebou sono, RTG a MRI. Pravdepodobne pôjde už o IV. štádium, pretože má už MTS. Naša rodina je absolútne na dne. Moja mamka je pre nás stredom sveta a bojíme sa, že ju stratíme. Je tu prosím niekto s kým by som si mohla o téme popísať? Ďakujem.

bety19
autor
18. aug 2022

@ane888 moja svokra si tym prechadza... momentalne ju za par dni operuju

katkanna
4. sep 2022

@zuzana197 ahoj. Prosim ta ako dlho si po operacii?

zuzana197
5. sep 2022

@katkanna ahoj, v decembri to bude 11 rokov.

bety19
autor
5. sep 2022

@zuzana197 a kolko ta po operacii cakalo chemoterapii prosim

katkanna
6. sep 2022

@bety19
@bety19 mne nasli uz v cavuum douglas 12 cm nalez, teda von z vajecnika. A mam obavy z operacie, pre ine vazne veci som ju posunula z 01.06.22 na .. teraz zacinam riesit. A doslova viem, ze si to potrebujem odkomunikovat so zenami, co to prekonali a hlavne vyliecili sa.

zuzana197
6. sep 2022

@bety19 po operacii som absolvovala 6 cyklov chemoterapii. Dávali mi dva druhy Taxol a Platinu.

ane888
7. sep 2022

@bety19 ako dopadla operácia? moju mamku operujú 19.09. Veľmi sa bojíme o ňu.

ane888
7. sep 2022

@zuzana197 Ak ťa tým nejako nezaťažím, môžeš prosím napísať ako veľmi si mala ochorenie rozšírené? A v akom meste si sa liečila? Ďakujem.

bety19
autor
7. sep 2022

@ane888 operácia dopadla dobre čo sa týka spodku.. váječníky neboli až v takom zlom stave... ale boli prekvapení že slepák je zlý.... poslali ho momentálne z BB do BA na dalsiu histologiu... a taktiež sa im nepozdávala pobrušnica... tak sa zatial nemame co tešiť...kedže to už pravdepodobne ušlo aj tam...

ane888
7. sep 2022

@bety19 to ma veľmi mrzí. Aj nám bolo povedané, že je jedna vec, čo ukáže MRI a CT, a druhá, čo nájdu pri operácii. Väčšinou je to pokročilejšie ako ukazuje obraz. Držím palce nech už dostanete len a len dobré správy!

petra3289
8. aug 2023

Dobri den mojej mame zistili rakovinu vajecnikov . A ani jedno stych veci co pisete jej nerobili . Poslali ju na onkologiu . Nador sa neda este vioperovat . Je to zle snou ?ma mierny ascites .

ane888
5. dec 2023

@petra3289 Ahoj, ako sa má mamka?