Rakovina vaječníka

linki90
16. mar 2024

Ahojte potrebujem poradiť . Bola som na preventívnej prehliadke u svojho gynekologa a ten mi bral klasicky ster z krčka maternice a potom robil vaginálne sono kde mi "niečo" našiel na vaječniku , nepovedal či je to cysta alebo teda rakovina ale netváril sa nadšene a sám nevedel len že to má taký zly tvar veľkosť ani nie ale že ho to znepokojuje. Sestrička mi zobrala krv a dr. mi kázal prist po menzese. Mala som volat za vysledky o tyžden a za druhe vysledky o mesiac . Volala som teda po tyzdni za vysledky a sestricka mi povedala že to màm v poriadku a ze o mesiac mám zavolat za vysledky z onkomarkerov. Moja otázka je ktore vysledky su ktore ak chápete , kedy zvycajne su vysledky z krčka maternice ci teda tie su ok alebo su ok tie z krvi za tie vaječníky . Lebo teda sestricka nepovedala nic bližšie hned zložila . A čo citam tak vysledky z onkomarkerov su teda z rakoviny čo moze byt asi teda aj krcok maternice aj vaječníky . Ak chapete co myslim že teraz neviem ktory vysledok mám ok . Lebo som dost v strese :( ak ste to pochopili a viete mi poradit budem vďačná

ovaaa
16. mar 2024

@linki90 ak by som mala veľa otázok určite by som zašla za lekárom na konzultáciu.

simona20201309
16. mar 2024

@linki90 chodíš na preventivky. Určite bud pokojná a aj keby niečo, určite si prišla včas. Ten prvotný šok a to čakanie veľmi dobre poznám. Ak by to bolo niečo zlé, podľa mňa by už boli zle výsledky aj z krvi aj z kultivacie.

linki90
autor
16. mar 2024

@simona20201309 no práveže som teraz nebola 2 roky na preventivke lebo som nemala kde nechat malého ale inak nemàm nejake problemy len už teraz mám fakt strach

domiklik
16. mar 2024

@simona20201309 toto platí pri krčku, pri vaječníkoch bohužiaľ nie

purple_wolf
17. mar 2024

@linki90 nepanikar, pockaj na vysledky... moze to byt len nejaky bezvyznamny vyrastok.. onkologicke testy sa robia preventivne v takychto pripadoch a ak budes dalsie 3 tyzdne panikarit tak si len sebe robis zle... ries to ked to pride a hlavne necitaj mudrosti na internete -lekari nechodili do skoly aby ich porazila wikipedia

marhulka3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ailiba
17. mar 2024

@linki90 prave toto teraz v rodine riesime. Podla toho, co pises, tak maternica je v poriadku a tyka sa to tych vajecnikov. Z mojej skusenosti, zajdi na pracovisko, kde je onkogynekolog a povedz mu, co ti hovoril gynekolog a chces to s nim prekonzultovat. Rakovina vajecnikov postupuje velmi rychlo a podchytena v prvom stadiu ma velmi dobre vysledky na vyliecenie.
Napis mi kludne sukromnu spravu, ... V kazdom pripade, rozhodne necakaj a konaj. Za mesiac je velmi dlho. Vysledky onkomarkerov su ovela skor.

luccija
21. mar 2024

@linki90 prosím Ťa kľud a neplas sa.Onkomarkery sa berú aj pri podozrení na endometriózu čo by sedelo na tú cystu.Klud...tiez mám endo a brali mi onkomarkery