Rakovina prsníka

marus313
20. aug 2021

Prosim vas je tu niekto kto sa musel rozhodnut ci si da odstranit cely prsnik alebo len lozisko nadoru?
Ja sa mam rozhodnut za dva dni a vobec neviem akou cestou sa vybrat.

staronova
20. aug 2021

@marus313 nerozhoduju o tom lekari?

pribinak
20. aug 2021

@staronova 🤦🏻‍♀️

pribinak
20. aug 2021

@marus313 je tu taka kocka, nedávno jej odstránili cely prsník. Nevie ako sa vola. Tiež mladá baba.
Možno iné kocky bude vedieť.
Držím palce a veľa zdravia

staronova
20. aug 2021

Ked som lezala v nemocke, prisiel lekar povysvetlovat pred operaciou a koniec debaty bol taky ze pocas operacie poslu okraje nadoru na rozbor a podla toho sa rozhodnu ONI.
Pani vedla mna sa zobudila bez prsnika.

tinadomik
20. aug 2021

@marus313 ja som na výber nemala a prišla som o celý prsník. Bola to pre mňa hrozná predstava, ale teraz po roku som sa s tým naučila žiť, takže sa nemusíte tak báť 🙂

marus313
autor
20. aug 2021

@marus313
@staronova nie ja sa musim rozhodnut sama dali mi dve moznosti

marus313
autor
20. aug 2021

@pribinak dakujem

marus313
autor
20. aug 2021

@staronova mne dali na vyber a ja vobec neviem co

pininka1
20. aug 2021

Moja mama to teraz nedavno prezila, vyslovene si nezelala odstranit prsnik, lekar sa na nu vykrical, ze co si dovoluje mu rozpravat, isla inam a bez problemov jej to vybrali, prsnik ma cely a sama lekarka jej povedala,ze to urcite nebolo na odstranenie celeho prsnik, vybrala jej aj uzlinu pod pazuchou, ktora bola na tom horsie ako to co mala v prsniku

miskamicha
20. aug 2021

@marus313 ja hy som dala prec cely prsnik....hoc resekcne okraje by holi negativne , aj tak. Plus okolite lymfaticke uzliny. A toto iste by som poradila sestre,mamke,babke. Bala by som sa,ze sa v okoli nechtiac ponecha nadorova bunka a za nejaka cas je recidiva tu. Vela sil.

pininka1
20. aug 2021

@miskamicha poznam zeny ktore maju recidivu aj po odstraneni prsnika, aj mame to jasne povedali,ze ak si da aj oba odstranit to este nic nezarucuje.

marus313
autor
20. aug 2021

@pininka1 ja som ukoncila chemoterapiu.Bola som vcera na sono pred operaciou kde mi povedali,ze mi to uplne zmizlo a uzliba pod pazuchou ktora bola chytena tiez tsm sa mi to zmensilo na 3mm.Potom som isla este k primarovi a ten na mna vyrukoval z dvoma moznostami bud cele odstranenie alebo odstranenie loziska ktore mi na prvej konzultacii povedal ze sa to.da urobit vtedy o celom odstraneny nebolo ani slovka.Tak preto som z toho v soku a neviem vobec ako sa rozhodnut.

marus313
autor
20. aug 2021

@pribinak
@pininka1 presne toto povedal primar aj mne vobec mi nezarucuje ze sa to nevrati nech sa rozhodnem pre jedno ci druhe proste ked mate rakovinu je to choroba uz do konca zivota

miskamicha
20. aug 2021

@pininka1 to je jasne. Ale predsa vacsia sanca byt dlhsie bez recidivy ked sa to dá von cele.. a zalezi o aky histolog.typ.nadoru ide. Maju rozne spravanie

marus313
autor
20. aug 2021

@tinadomik ked mi oznamili ze mam rakovinu bola som zmierena dokonca som si zelala aby mi zobrali prsnik ale po chemoterapii ktora to cele ,,odstranila,, a dali mi mozmost uvazovat aj o tom ze to ide aj inak som sa nejak dala ovplivnit tou moznostou a vcera ked vyrukovali na mna s dvoma moznostami a rozhodni sa tak uplny sok prisiel

ivsoja2020
20. aug 2021

Nech sa už rozhodnes akokoľvek,velmi ti drzim palce aby ta to navzdy obchadzalo.

marus313
autor
20. aug 2021

@ivsoja2020 dakujem moc

pininka1
20. aug 2021

@marus313 presne toto je inak tragedia pri tomto,ze kazdy ti povie nieco ine a ty sa mas rozhodovat. Moja mama je tvrdohlava, proste si isla svoje, aj co sa tyka chemoterapie.

tinapa
20. aug 2021

@marus313 Moja sestra toto riešila.. Podľa toho, v akom si štádiu.. Počiatočnom? Vybrali ti všetko z prsníka? Teda, ten nádor.. Máš niekde inde nádory? Mali by všetky orgány skontrolovať..

hailey1
20. aug 2021

@marus313 urcite cely prsnik… moja mama je po masektomii (s nou sa lekar ani nebavil, ci chce) - zacinalo s nou kopec zien, ktore si nechali len ciastocne a vkuse im to tam vyrazalo nanovo. Pri rakovine plati, ze cim vacsiu cast tkaniva ti dokazu odobrat, tym je potom ruzovejsia buducnost.
Ked prejdes liecbou, zadarmo mas narok na novy prsnik. Popravde, neviem aku velku cast by ti z neho mali vziat, ale uz to urcite nebude vyzerat ako predtym. Rozhodnutie je vsak plne na tebe.
Drzim ti velmi palce, urcite to zvladnes 🙏🏼

zuzap33
20. aug 2021

@marus313 poznám ženy, ktoré majú mastektomiu a vrátilo sa to a ženy, ktoré majú odobraty kvadrant a nič sa nevrátilo. Ja som odmietla mastektomiu, mám odobraty kvadrant, nič neľutujem

tinadomik
20. aug 2021

@marus313 tak som teda rada, že som nemala na výber, musí to byť ťažká voľba. Držím palce a prajem veľa síl. A bude to dobré 🙂

tina4931
20. aug 2021

@staronova lekári???? V dnešnej skorumpovanej dobe??? Neviem teraz či sa mám smiať alebo plakať, ale to druhé víťazí bohužiaľ. Otec zvolil chomoterapiu , na jeho smolu. Vedeli sme od začiatku, že je to cesta do pekla.

marus313
autor
20. aug 2021

@tinapa ja som skoncila chemoterapiu a idem na prvu operaciu

staronova
20. aug 2021

@tina4931 nuz ja mam z mojich vlastnych skusenosti iba kladne skusenosti. Nic zoadne vycitky na adresu lekarov a sestier.

tina4931
20. aug 2021

@zuzap33 Bez chemo? Ja mám kamarátku, ktorá podstúpila čisto len operáciu, odmietla aj chemo aj rádio a je zdravá.....je to už vyše 20 rokov, detto jej muž po operácií prostaty, ktorý odmietol ďašlie postupy. Sú to roky a žijú bez následkov. Ale maximálne zmenili životný štýl, stravovanie, nekompromisne, natvrdo

tina4931
20. aug 2021

Tá kamarátka, je pôvodne zdravotná sestra.

dollyzv
20. aug 2021

Kamarátka ma koncom mesiaca operáciu a vraj je dr vysvetľoval že pri mladých babach(má 26) vyberajú vnútro a kožu nechávajú pre implantát..dobrovoľne si ide dať aj v druhom vybrať vnútro(jednak aby časom nezačala rakovina aj tam) a vraj si nevie predstaviť mať jeden umelý a jeden svoj..

tina4931
20. aug 2021

@hailey1 tá veta...."lekár sa s ňou ani nebavil"....hm, minimálne na zamyslenie. Naozaj.

tinapa
20. aug 2021

@marus313 Najprv chemo? Čudné..