Rakovina prsníka 3. štádium

miladabalogova
4. dec 2023

Dobry deň chcem sa svami poradiť .zijeme v zahraničí v irsku a mame diagnostikovali. Rakovinu prisnika a ide do 3 štádia . Tak že boli sme na chemo ale chemo išla 4 min a začala sa dusiť nemohli pokračovať lekár zmenil chemo a zase to iste 4 min chemo a začali bolesti ruky nevedela dýchať zaživa na hrudníku nízky tlak a zase nás volajú na Budči štvrtok ne chemo mne to nepríde normálne že by jej nerobili žiadne vyšetrenia čo jej môže vadiť v tej chemo už rozmýšľame že sa vráti na sk máte prosím vás nejaké skúsenosti alebo po prípade nejakú dobrú radu . Ďakujem

melanta
5. dec 2023

mne to nepríde normálne že by jej nerobili žiadne vyšetrenia čo jej môže vadiť v tej chemo - akože aké vyšetrenia jej majú robiť? Nemajú aké. Chemo nie je lentilka, každý z nej má problémy. Ak je jej tak zle, že ju nemôže ani dostať, iná alternatíva ako skúsiť iný typ nie je. Teda je aj iná alternatíva, neliečiť sa. Nie je to povinnosť. Ak sa ti nepáči postup lekárov, vyhľadaj inú kliniku a požiadaj ich o ďalší lekársky názor, alebo nech sa mama ide liečiť do inej kliniky. Nechcem vyznieť kruto, sama som si chemoterapiou prešla, ale myslieť si, že mama dostane chemo a bude sa cítiť ako zdravá akoby dostala vitamíny je utópia. Mne bolo zle, že ma muž musel nosiť po chemo na rukách na záchod, lebo som nevládala prejsť. Vracala som v posteli, muž mi držal misku a odnášal grcky. A áno, nevoľnosti začali už počas podávania chemo, je to normálne. Čo sa týka Slovenska, mama ak je poistená v Írsku, nemôže len tak prísť na Slovensko a nechať sa bezplatne liečiť na Slovensku. Takže moja rada je hovoriť s lekármi a požiadať v inej klinike o ďalší názor. Držím palce mamine.

miladabalogova
autor
5. dec 2023

@melanta ďakujem pekne

taktotedanie
5. dec 2023

Mozno psychickeho charakteru? Nejaky atak?
Na slovensku ju nepoistia len tak a stakou diagnozou , stratite cas, 3.stadium je uz to horsie stadium , jedine ak samoplatca

miladabalogova
autor
6. dec 2023

@taktotedanie neviem či psichika ale môže byt aj to ďakujem