Rakovina prsníka

17. máj 2024

Poprosím kto.si tým prešiel
Mám rakovinu prsníka potvrdenú s biopsie
3 štádium , 2cm .
Prešiel si tým niekto a je v poriadku?🥺🥺🥺🥺som psychický na dne mám mále detičky

ariannazara
17. máj 2024

Moja mama akurát to riešime lebo 2 roky po liečbe sa jej to opäť vrátilo, je z toho neštastna.
Ale samozrejme liečba je dnes na vyššej úrovni, určite si to daj odstrániť a liečbu..
Je mi to ľúto ale neboj sa budeš v poriadku

autor
17. máj 2024

@ariannazara môžem sa opýtať aký je postup liečby 🥺 držím palce mamke ❤️

nikoleta999
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskahrncarikova
17. máj 2024

Ahoj,prosim ta,tieto rady,ze hrce sa daju vysmrkat a najlepsia je hladovka nepocuvaj.Najlepsie ti vsetko vysvetlia lekari,pytaj sa.A ano,da sa to liecit,bude to tazke,ale musis tomu vrit

guudy
17. máj 2024

@nikoleta999 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ prave naopak, pocas liecby pptrebuje telo vela energie a vyvazenej stravy, takze ziadne sprostosti typu hladovka! Nador sa neda vysmrkat ani vyhladovat. Okrem udenin a obmedzenia cukru, pises same blbosti, ktore ziaden onkolog neodporuci pacientovi v liecbe.

crazy_cat_lady
17. máj 2024

hrce vysmrkat..? a doktori nebudou mit co zrat.. 🙈

guudy
17. máj 2024

@crazy_cat_lady ani nebudu mat koho liecit, lebo pacienti poumieraju..🤷🏼‍♀️

kp7333
17. máj 2024

@nikoleta999 preboha🤦‍♀️

kp7333
17. máj 2024

skoda ze sa blbost neda vysmrkat...

krtko1313
17. máj 2024

Tak postup bude chirurgia,chemoterapia a ožiare prsníka. Poradie sa môže líšiť v závislosti od presnej histológie. Držím palce.

guudy
17. máj 2024

Autorka, riad sa lekarmi a nie sarlatanmi. Liecba zavisi od typu nadoru a stadia ochorenia. Vsetko ti povie onkolog. Pokojne si napis na papier otazky, co ta zaujima, aby si na nic nezabudla. A ak aj zabudnes, spytas sa pri dalsej navsteve.
3.stadium znamena, ze si mala aj niekolko uzlin pozitivnych. Nic nie je stratene. Ak mas pocit uzkosti natolko, ze by to ovplyvnovalo tvoje bezne fungovanie, daj si predpisat AD. Je to bezna sucast liecby onko pacientov.

iwesska
17. máj 2024

@nikoleta999 Ty si onkolog? Kolko ludi uz s tymto "receptom" z rakoviny vyliecila? "Ze vysmrkat nador cez nos "🤣🤣🤣 Teraz som pocula uz fakt vsetko a dufam,ze tymto to konci,lebo studovani onkologovia mozu ist handry fajcit...

iwesska
17. máj 2024

@kp7333 Evidentne si niektori uz mozog vysmrkali😂

majamat
17. máj 2024

pri tejto dg je urcite velka sanca, drzim palceky.

maryetta
17. máj 2024

Prepac ze sa pytam ale…. Nasla si si sama hrcku? Alebo ti ju nasli pri vysetreni?

nikoleta999
17. máj 2024

@crazy_cat_lady
@kp7333
@guudy
@iwesska
Dievčatá očividne netušíte, čo preplach dutín v tele spraví ... To nie je len o tom, že vysmrkám LEN soplík a vyčistím si dutiny ... Skúste si niečo o tom naštudovať, potom sa tu búchajte do čela koľko chcete ... Nie každý bude so mnou súhlasiť, pretože ten, kto sa do toho nerozumie, tak bude hovoriť, že je to blud, to je v poriadku ... Je to veľmi dlhoooodobý proces, ja nehovorím o tom, že sa 4x vysmrká do vreckovky a rakovinu bude mať vo vreckovke a tu zahodí do koša a ide ďalej preboha, takto to nefunguje... Zas nepreháňajte... Je tam ešte xyz vecí, ktorá ona musí vnútorne podporiť. a je len na autorke, čo si z toho zoberie ... Tak nebudte uštipačne, pretože som kľudne mohla autorke napísať, pravdu, že v decembri sme pochovali moju 43 ročnú sesternicu s touto rakovinou a bohužiaľ skončilo to takto zle .. To by jej určite lepšie pomohlo... Ja nehejtujem medicínu, že je to niečo zlé, mne samej mi v decembri potvrdili 0 štádium rakoviny a skúsila som všetko, čo som mohla, pretože, ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá, tak pozor na to, aby ste niekedy neboli na tejto strane a chytili sa aj toho, čomu sa dnes možno vysmievate ... Pretože ten pocit, keď Vám oznámia, že máte rakovinu neprajem nikomu ...
Ja len píšem, že okrem iného, čo jej lekári ponúknu, môže vyskúšať aj takúto alternatívu a Vy typické ženské sa chytíte 2 slovíčok, o kt. nič neviete a už idete ako supy útočiť ...
Ja nemám potrebu sa z ľudí vysmievať, tak ako to robíte Vy, ešte aj pri takejto diskusií namiesto toho, žeby ste nejako autorke pomohli Vy ... Čo ste jej poradili Vy ? .. Fakt nerozumiem, čo je na smiech, že ľudia skúsia aj iné metódy ... Prajem Vám pekný deň a nemusíte míňať energiu, na ďalšie rýpanie ... Ak si myslíte, že je to blud, tak si to myslíte a nemusíte mi to tu písať aj tak ma to nezaujíma ... Autorke veľa zdravia...

petracandle
17. máj 2024

Želám veľa zdravia a síl. Zvládneš to ! Liečbu ti určí lekár presne na mieru podľa typu nádoru, takže nepomôže ti keď nie tu niekto napíše že mal to a to a toľkokrát atď. Stravuj sa maximálne zdravo - žiadna hladovka a fúkanie sopľa ako ti tu radia pomätené osoby. Vyliečiš sa držím ti palce

zuzap33
17. máj 2024

@nikoleta999 booooze, tolko sprostosti v jednom prispevku. Toto je rychla a zarucena cesta na druhy svet

zuzap33
17. máj 2024

Ahoj, som pacientka s touto dg uz 5 rokov. Ja uz mam pokrocile stadium s mts. Nikdy nepocuvaj tietotu pochybne rady, vzdy len rady svojho onko. Je tu forum: Chemoterapia po mastektomii prsnika. Zeny, v priebehu rokov, ako sa liecili tu pisu svoje skusenosti, rady, pocity. Aj autorka toho fora je uz zdrava. Pripadne mozes ss

iwesska
17. máj 2024

@nikoleta999 Keby sa mi toto stalo,tak v prvom rade riadim radami onkologa,ktory takych nadorov uz videl a liecil tisice a nebudem hladovat,aby som umrela skor ako sa vobec zacnem liecit. Keby to bolo take jednoduche,tak su vsetci zdravi. K tej hladovke ti poviem asi tolko. Stacilo mi,ze som ju drzala pred kolonoskopiou. V podstate som si len super precistila telo od toxinov, ako tvrdi internet. A vies aky bol vysledok? Ze hned po kolono som ochorela - sople,kasle. Dovod? Hladovka bola pre telo zvyknute na pravidelnu stravu taky stres,ze som ochorela. Neviem si predstavit chore telo,co potrebuje mat energiu zvladnut chemosku totalne vyhladovat.
A vyplachom dutin "o zivot" si akurat tak dobre znicis sliznicu nosa. Nechapem teda,preco sa ti touto metodou nepodarilo vyliecit sesternicu,ak to mas overene.

nikoleta999
17. máj 2024

@iwesska Napisala som sukromne, nakolko toto uz tu nebudem rozpisovat verejne 🙂

petronelag
17. máj 2024

V treťom štádiu je už neskoro skúšať nejaké alternatívne metody, treba urobiť podľa onkologa, podľa jeho návrhov, lebo u každého je liečba podľa jeho výsledkov.

11bodka11
17. máj 2024

Svagrina mala, 4.stadium,metastazy na peceni. Zobrali jej prsnik aj kus pecene a uz je vyliecena 6 rokov. Akurat minule bola na kontrole.

mk22
17. máj 2024

Ako ti biopsia určila štádium? Už si bola u Dr, že aký je postup? Ci operácia, alebo co ide ako prvé.
2cm nie je veľký.

Stadium určuje histologia po operácii?
Napíš mi SS.

olsiv
17. máj 2024

teraz sa liečim, ak chceš, napíš správu

madielilly
17. máj 2024

Moja mama pracuje v NOU,viem ake to tam je. Nemam ti s cim poradit a pomoct.Jedine co mozem ti zelat je vela sil a kopu pozitivnych myslienok. Lebo aj mysel ovplivnuje cloveka

krtko1313
18. máj 2024

Aké máš veľké deti? Pýtam sa preto, lebo po chemoterapií ti bude dosť zle. Tak tých pár dní, aby neboli doma. Na to tiež treba myslieť.

zuzap33
18. máj 2024

@krtko1313 nemusi byt zle. V dnesnej dobe sa uz hned v chemo davaju lieky od nevolnosti a na prve dni tiez. Niektore zeny popri chemo aj chodia do prace