Rakovina prsníka

28. okt 2023

Ahojte, chcem sa spytat, ak niekto máte informacie. Ako na Slovensku prebieha diagnostika, operacia a liecba pri rakovine prsníka? Zaciatkom roka sme sa s rodinou prestahovali za ocean. Este v januari som si vybavila na Slovensku vsetkych lekarov, spravili mi aj utz prs, videla som ze doktorovi sa nepozdavali moje rozšírené mliecne dukty, ale vyhodnotil to ako benigny nalez s kontrolou o rok. Pripisoval to dojceniu, hoci som uz dva roky nedojcila. V septembri som si z ničoho nic našla obrovskú hrcu. Hned na druhy den som isla k doktorovi pre sprievodku, na ultrazvuk som cakala 6tyzdnov... Myslela som si ze pohoda, nic to nebude. V pondelok som dostala vysledky, podozrenie na rakovinu... Poslali ma na mamogram ktory budem mat budúci tyzden a na biopsiu, ktoru mam tyzden potom. Zda sa mi, ze vsetko to hrozne dlho trva... Este neviem, kolko budem cakat na operaciu, ale kvoli velkosti hrcky mi to musia vyoperovat aj ak to bude benigne. Pripravujem sa uz na scenar rakoviny.... Hoci sa na to neda pripraviť. No neviem ci to radšej riešiť tu, ked uz som zacala, alebo ist na Slovensko. (Poistky a take neriesim, len cas a dostionost liecby) ďakujem za kazdu skusenost

mmoonna
28. okt 2023

Moja kolegyňa čakala na biopsiu 3 mesiace. Na výsledky cca 2 týždne. Potom už to išlo celkom rýchlo, cca v týždňoch.

msnesquik
28. okt 2023

@mmoonna to je strasne vela, ze tri mesiace...mne zistili rakovinu z cista jasna v pondelok a vo stvrtok uz isla chemo
Autorke poradit bohuzial neviem, mala som inu, ale budem drzat palce, aby to nakoniec bolo v poriadku 🙏

mmoonna
28. okt 2023

@msnesquik ja viem,že je to veľa. A to ju ešte zle objednali,tak ju museli predobjednať. Po roku sa jej rakovina vrátila do druhého prsnika. Vtedy ju behom týždňa zoperovali a nastavili liečbu

autor
28. okt 2023

@mmoonna žije, zdravá po tom všetkom? Kolko prešlo casu?

autor
28. okt 2023

@msnesquik ako ti ju zistili len tak nahodne? Dufam, že uz si sa toho zbavila a zijes dalej plnohodnotny zivot. Prajem vela zdravia!

vulka
28. okt 2023

Z ničoho nič si si našla obrovskú hrču? Ja by som to riešila na Slovensku. Typicky slovensky. Cez známych, ...

mmoonna
28. okt 2023

Žije, odstránili jej oba prsníky, po tejto druhej rakovine nemala ani chemoterapiu, že nebolo treba,len berie nejaké lieky

autor
28. okt 2023

@vulka z ničoho nic. V januari som nemala ziadnu hrcu ani na dotyk, ani na ultrazvuku... A v septembri pri sprchovaní sok, že to co tam mam, to tam nebolo. A uz to malo cez 3cm, čo treba vyoperovat nezavisle od toho, ci to bude rakovina. Zial na Slovensku tiez nemam žiadnych znamych ktorí by mali dosah na tieto veci..

luccija
28. okt 2023

Keď všetky vyšetrenia budeš mať do 2 t to nie je zle.V akej si krajine?

stanulienkat
28. okt 2023

Ak by si to riešila na Slovensku, nepotrebuješ žiadnych známych, nerieš co ti tu píšu dievčatá. Ak máš podozrenie na nádor- nádor môže byť zhubný a nezhubný. Zhubný, ci je rakovina to sa bude vedieť až potom, čo ti urobia histológiu. Takže zatiaľ sa neobávaj najhoršieho. Ak sa to podchytí včas, dá sa to krásne riešiť. Nemysli na najhoršie. Tie ženy bežne žijú ďalej svoj život, niektoré síce bez prsníka, ale žijú.

autor
28. okt 2023

Som v Kanade, biopsiu mi budu robiť 9.11. Ultrazvuk teda zatiaľ s podozrenim na rakovinu.. este v stredu mám mamografiu

msnesquik
28. okt 2023

Bolo mi zle, mala som leukemiu, nastastie som sa vyliecila, zivot mam plnohodnotny, len uz mam urcite zdravotne problemy z tej agresivnej liecby, ale nic, co sa neda vydrzat

palicka
28. okt 2023

U mna takto rychlo narastol fibrom. V septembri mi sukromna lekarka robila utz a koncom novembra prsnik bolestivy a hrca, v decembri prsnik vysetrený vo VOU, medzi sviatkami biopsia. Napriek tomu, ze bola negativna mi primar odporucal dat to von, ze aj biopsia sa berie len 2-3 miest a ruku za to neda, ze z opacnej strany by vysledok nebol iny. Dala som na nho, vybral.mi to komplet, chvalabohu, potvrdil sa len fibrom.

autor
28. okt 2023

@palicka kolko bol cm? Ja uz mam niekolko znakov co sa odlisuju od fibromu... Ale dufam ze to bude ok

palicka
29. okt 2023

Och, u mna velke. Tusim cez 5/6cm. Chvalabohu, je to uz viac rokov. Ten strach, pocit bezmocnosti a hnevu bol hrozny. Zvlast po tom, co som mala za sebou utz, ktory som si platila a trval asi minutu. Spokojna, ze je vsetko ok. A o m3siac som uz riesila toto. Spät k lekarke, ktora mi ho robila, opät si nechala zaplatit a teda tak, ako ma ona vtedy vystrasila...no moj Boze...nakoniec sa ma ujali odbornici vo VOU a chvalabohu to dopadlo dobre..

autor
29. okt 2023

@palicka uf to ma trochu utesilo, ja mam cez 3cm, hovoria ze vyrezat v kazdom pripade. Zial moj popis utz naznacuje ze to fibrom asi nebude. Ale uz dufam, ze to nebude to najhorsie...

palicka
29. okt 2023

Drzim palce!!!

lubka40
24. mar 2024

@palicka u ktorej lekárky si bola?

sofia1979
24. mar 2024

Ako to dopadlo

palicka
25. mar 2024

@sofia1979 operoval ma vtedajsi primar s dr. Gresovou. Ona ma.aj mamarne poradne. Je skvela! Odborne i ludsky!

autor
27. mar 2024

Robili mi dve biopsie, obe ukazali ze je to benigne, ale kvoli rapidnemu rastu maju podozrenie na phyllodes tumor, ktory stale MOZE byt aj rakovinovy, takze to treba vybrat, o par mesiacov mam operáciu