Rakovina pošvy

24102012
14. sep 2017

Ahojte mamky, 19.9.idem síce do zdr.centra sv. Alžbety, koly tomu že mi zistili rakovinu posvi.

Nie som z tým zmierená mám strach,stres...otázky dookola mám metastázy nemám, ...
Čo bude ďalej...

Ale chcem sa spýtať sú voliake šance získať voliake € od ...na koho sa obrátiť?
Nakoľko neviem pracovať ako predtým, ...

Ešte sa ani liečba nazacala už mám vlasov menej a menej, hlava sa kedykoľvek točí a až mi zcerna pred očami a o zime a večnej únave ani nehovorím.
Ťažko sa mi zaspáva neviem to vstrebať.
Vyrozprávať sa ani nedá pretože hneď plačem čo má to zožiera...
Prosím poraďte kam ísť čo riešiť? Dakujem

ragulca
14. sep 2017

@24102012 no, najskôr na onkológiu, veď píšeš, že termín u lekára máš, tak tam ti povedia čo ďalej. Čo sa tyka peňazí, budeš pn, bude ti vyplácaná marodka... Neostane ti nič iné, len sa s tým zmieriť a počúvať lekárov. Ako sa hovorí, človek zvykne i na šibenicu...

janinamojka
14. sep 2017

@24102012 urcite je to tazke ale treba mysliet pozitivne,verim ze to zvladnes a drzim palce.

24102012
autor
14. sep 2017

Ešte som zabudla som poistená vo všeobecnej ZP, prepláca to vôbec,
..
19.9.- idem už ale najväčšie želanie aby neboli metastázy, ;( a aby som to rýchlo mala za sebou

Mám 2deti 54rokov, sú síce dospelé majú svoje deti, chcem a viem že ma ešte potrebujú. Chcem im pomáhať..
:(

24102012
autor
14. sep 2017

@ragulca tá PN no neviem, pracovala som na živnosť opatrovatelka

ragulca
14. sep 2017

@24102012 závisí od toho, koľko si si platila odvody. Predpokladám, že minimálne, ako drvivá väčšina... tak v takej výške budeš mat aj pn. Bohuzial, teraz už s tým nič nenarobíš... ale... energiu venuj na liečbu, tam ju budeš potrebovat

ragulca
14. sep 2017

@24102012 a porozmyslaj nad psychologom

katkakovac
14. sep 2017

Obrat sa na dobreho anjela. Urcite ti budu vediet pomoct, ked tak ta navedu ako dalej.

janinah
14. sep 2017

onkologickí pacienti maju nárok na psychologa,povedz to svojmu onkologovi a niekoho ti poradí,ak budeš ležať v nemocnici,tak ku tebe vie prísť psycholog aj psychiater,len musíš požiadať
si presne ako "podľa učebnice" je niekoľko štádií kým pacient prijme svoju chorobu a naučí sa s ňou žiť,držím prsty
energiu nedávaj dospelým deťom,oni ťa už nepotrebujú,všetku silu daj na svoje liečenie

misenka2
14. sep 2017

S tým čo si písala do príspevku ti neviem pomôcť , ale prajem ti veľa síl a hlavne zdravia , na to aby si to všetko zvládla . Bojuj a všetko sa na dobré obráti . Držím palce 👍 ❤ .

bobricek1979
14. sep 2017

Držím silno prsty nech si čím skôr zdravá ❤

tequelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tequelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjika44
22. dec 2018

Mám otázku. Keď mi odstránili maternicu, tak asi aj krčok, či? Pred pol rokom som mala hysterektomiu, zabrali mi teda maternicu plus vajcovody, ostal mi jeden vaječník. Odvtedy som mala už viackrát sexuálny styk a manželom, ale dnes ma to trochu zo začiatku bolelo a trochu som krvácala. Nechcem už tedy sex cez sviatky, až po nich a keď budem znovu krvácať, pôjdem k lekárke. Je možné, že ked som onkologická pacientka (pľúca), že by boli nejaké metastázy v tom zvyšnom vaječníkku, alebo sa mi vútro mechanicky poškodilo, kedže ma to aj bolelo a preto tá krv? Alebo mám metastázy v pošve?

janinah
22. dec 2018

@anjika44 možné je všetko,to ti povie dr,ale nestresuj dopredu..operácia sa technicky robí tak,aby sex.styk bol možný v podstate bez obmedzení,mali sme o tom prednášku,ale zas tak veľmi som si to nezapamätala,možno máš len dáky výrastok neškodný v pošve,možo lebn slizbńica bola prekrvenejšia,vraj taká býva v čase,kedy by žena mala mať menštruáciu,lebo vaječník ti pracuje,neboj sa

anjika44
23. dec 2018

no ešte mám jeden vaječník, tak aj tam môžu teoreticky byť merastázy - beriem aj viac ako pol roka fraxiparine 6ku, dúfam, že je zo z toho - napísala som mojej onkologičke, či si hol mám dávať, lebo k ženskej lekárke pôjdem medzi sviastkami - pokiaľ to bude iba ako také špinenie - keď tam mám nádor, tých pár dní ma nezachráni, len fraxiparín by mi asi chýbal, keby som si ho nedávala