Rakovina krčka maternice v pokročilom štádiu

14. jún 2021

Ahojte, píšem sem anonymné lebo je to tak pre mňa ľahšie.Pred pár dňami som sa dozvedela že mám rakovinu už v pokročilom štádiu.Caka má onkokomisia a proste hysterektomia a neviem čo ešte.Zalezi od toho čo bude keď ma otvoria a kde sa to dostalo,lebo uzliny najbližšie už sú tiež napadnuté.Velmi ma zaujíma či tu je niekto kto si tým prešiel,a či sa z toho dá dostať,ja si to veľmi prajem,mám dieťa a veľmi nefungujúci vzťah.Aj teraz keď by mal partner stáť pri mne,otáča sa neskutočne chrbtom,áno boli to a určite viem aké rozhodnutia ma čakajú neskor ak sa z toho dostanem,psychiku mám nastavenú myslím dobre len by som rada vedela skúsenosti iných žien a ako toto obdobie zvládli.🙏🙏🙏

zazrakysadeju
14. jún 2021

Dobrý deň, poznám ľudí ktorým pomohol HLBS. V prípade potreby sa informujte na stranke. Prajem pekný deň. https://m.facebook.com/profile.php?id=286294181...

autor
14. jún 2021

@zazrakysadeju ďakujem 🙏

marycarrie
14. jún 2021

Držím palce!

autor
14. jún 2021

@marycarrie ďakujem 🙏

zuzanka.zuzu
14. jún 2021

ak mozem vediet, preco to nenasli skor? ja nerada chodim na preventivku kde zoskrabuju na sklicko vzorku z krcka maternice, takze tipujem tiez zanedbana preventivka alebo ako? mam z toho hrozu ☹ a drzim palce v liecbe

katarinaba
14. jún 2021

Prepac, ale tiez ma zaujima, preco to zistili az tak neskoro. Ja zas chodim na preventivky pravidelne - tych par sekund mi za to stoji - teda aspon dufam. Dakujem. Vela zdravia prajem.

marycarrie
14. jún 2021

podľa mna zalezi od dr... Ja čo som mala byv. gynekologičku, tá absolutne neriešila nič. Prešla som ku gynekologovi, ten ma poslal aj na sono prsníkov už v 25ke.... teraz ma sleduju v tn skrz rak. krčka maternice lebo sa mi vyskytli zmeny, a mala som aj HPV....
a tiež som chodila na kontroly pravidelne

gelifil
14. jún 2021

@marycarrie nerobila preventivku?

simca06022011
14. jún 2021

@marycarrie ja mam tiez taku skusenost.
@gelifil robil aj moj lekar preventivku, taku naoko.. zavolas po vysledky, povedia ti akurat vsetko ok a vybavene. A je jedno ze nie je vsetko ok... posledna preventivka u neho bola, ze za celu prehliadku prehovoril jednu vetu, cytologiu robi starodavnu.. isla som inde a uplne iny pristup.

renata1405
14. jún 2021

Co je pokrocile stadium??? Dost zalezi ci si v 2 3 alebo 4 stadiu a ci mas metastazy.V rodine sme mali 4 stadium bohuzial nedopadlo to dobre.

marycarrie
14. jún 2021

@gelifil robila preventivku... ale neriesila zmeny absolutne... teraz mam ist na dalsiu biopsiu kontrolnu do TN.. a to mne sa spravili ešte aj bradavice.. proste a ona total ignor... potom ma poslala ku koznej, ta mi sposobila popaleniny... proste horor.... tento gynekolog nieco uplne ine + ja som si to poriesila ešte po svojej osy - homeopatickou liečbou a bylinami aj tam dole..

gelifil
14. jún 2021

@marycarrie mozes mi napisat o tych bylinkach, to ma zaujima, aj do IP, vdaka

autor
14. jún 2021

@zuzanka.zuzu áno zanedbané mala som predtým gynekologickú ktorá toto neriešila...pred dvomi rokmi som sa dostala ku gynekologovi novému,došla korona a nejak ten zmätok asi každá z Vás pozná čo všetko trebalo riešiť a dieťa doma.Sla som vo februári na ster a vyšli výsledky CIN 2 HSIL...HPV 16...urobil sa kontrolný ster o mesiac.to isté...mám za sebou konizaciu..výsledky rakovina krčka a maternice.Ake štádium mi nevedel nik povedať.Vraj to zistia a uvidia keď ma otvoria.Pocitam 1 až 2...a prešla som za posledné dva roky neskutočným trápením ale toto by ma nenapadlo..teraz viem že proste keď je to tu musím skúšať všetko len som myslela či náhodou nieje niekto kto si prechádza podobným obdobím.Ale ďakujem za reakcie každej jednej z Vás.A 4.stadium pevne verím že nemám.

autor
14. jún 2021

Viem že musí všetko urgentne von! Aj to teraz riešim.Baby ja niesom človek ktorý by na seba nemyslel ale za posledné dva roky som na seba nemyslela vôbec a výsledok? Mám ja viem...ale...stále je šanca a ja verím že to bude tak aby som zmenila čo ma ničí.

dena138
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. jún 2021

@dena138 ja viem a uvedomila som si to...a aj tú zmenu ktorou človek prechádza...lebo ja sama to momentálne zažívam...zlý chorý vzťah,choroba ale jedno čo si strážim je psychický stav a pokoj.Lebo viem že je veľa ľudí čo má rôzne iné choroby a toto je základ...Zajtra sa dozviem aká liečba čaká mňa..idem pred komisiu...a to že to mám viem len pár dní...

derdia
14. jún 2021

Ahoj jasne, ze sa da z toho dostat!!!! Prestav si to tak, ze mas zle tkanivo, ktore odrezu, daju von z tela. Uz ho mat nebudes.a to dalsie, ak by nasli tak znicia inak. Neboj sa... Prajem veeela sil, pozitivnej energie a hlavne pokoj v dusi❤️❤️❤️❤️

autor
14. jún 2021

@derdia ďakujem krásne áno tak sa snažím ❤️❤️❤️

autor
14. jún 2021

Človek keď také číta tak musí mať slzy ale práve preto ako si uvedomujem že som sa nedávala na prvé miesto a to bola tá najväčšia chýba na svete! A dúfam že dostanem druhú šancu! Lebo som pripravená byť úplne top! 🥺❤️❤️❤️

terina25
14. jún 2021

Velmi drzim palce ❤️

klip0
14. jún 2021

Veľmi ti držím palce a prajem veľa veľa zdravia, nech je liečba čo najľahšia a čo najrýchlejšia a nech ťa potom už nič netrápii a si zdravá a šťastná. Posielam ti veľa energie ❤️

luciadobiasova
14. jún 2021

aj ja velmi drzim palce a prajem vsetko dobre zo srdca

autor
14. jún 2021

@terina25 ❤️

autor
14. jún 2021
autor
14. jún 2021

@klip0 ❤️

autor
14. jún 2021

@derdia ❤️

sante81
14. jún 2021

Veľmi ti držím palce, ja idem vo štvrtok zase na zákrok, a potom ďalší mesiac čakať na výsledky. Rozumiem ti aké je dôležité mať myseľ pod kontrolou a hlavne pokoj a pozitívne myšlienky. Všetko bude ok ❤️🍀

autor
14. jún 2021

@sante81 ❤️ ďakujem a držím palce aby všetko dopadlo výborne 🙏🙏🙏 pre nás obe..

pimpa12
14. jún 2021

Ahoj, moja mama mala v 46. Rokoch rakovinu maternice. Podstúpila hysterektomiu. Vybrali jej úplne všetko aj vaječníky. Teraz má 67 a nevrátilo sa to ani žiadne metastázy. Pravidelne chodí na CT a iné kontroly. Berie hormóny a vedie viac menej normálny život.

autor
14. jún 2021

@pimpa12 och ďakujem ja dúfam že tiež budem ok.vela zdravia prajem mamke ❤️❤️❤️