Rakovina krčka maternice

lucka1907
8. mar 2022

Dobrý deň .
Je tu niekto kto mal / má rakovinu krčka maternice ,kde lekári odporúčajú vybrať krčok spolu aj s maternicou? Nemám ani len 30 rokov, bezdetná a chcela by som maternicu zachrániť ale zas nechcem riskovať svoje zdravie aby to nebolo horšie. Lebo ak nebudem súhlasiť že to už bude na vlastnú zodpovednosť 😌

pribinak
8. mar 2022

@lucka1907 určite chod na konzultáciu aj k iným lekárom do iného mesta

mariaveronikag
8. mar 2022

@lucka1907 prekonala som rakovinu krčka maternice. Mala som vtedy ani nie 25 rokov. Najprv mi operovali iba ten materničný krčok, ale nakoniec bolo treba podstúpiť aj hysterectomiu. Vaječníky mi ostali. Liečbu na onkológii som ukončila po roku a odvtedy nemám žiadne problémy. Tento rok to bude 10 rokov.
Držím Ti palce, aby našli riešenie a aby stačilo vybrať ten krčok...

mariaveronikag
21. mar 2022

@lucka1907 môžem sa opýtať ako sa máš? Myslím na Teba a držím silno palce 🙏

lucka1907
autor
23. mar 2022

@mariaveronikag zajtra nastupujem do nemocnice . Ďakujem pekne 😊

mariaveronikag
23. mar 2022

Držím Ti palce 🙏

jovanka81
9. apr 2022

@lucka1907 našla som tuto diskusiu a dovolím sa pridať sa k nej. V pondelok ma čaká hysterektomia z dôvodu cis. Verim, že vude dobre!

mariaveronikag
9. apr 2022

@jovanka81 držím Ti palce...verím, že to dobre dopadne. Ja som sa zotavila za týždeň, teda týždeň som bola v nemocnici a potom som už mohla fungovať...budeš mať laparoskopickú operáciu? Ja som mala klasickú, abdominálnu.

mariaveronikag
9. apr 2022

@lucka1907 ako sa Ti darí? Ako si sa napokon rozhodla s tou operáciou?

jovanka81
9. apr 2022

@mariaveronikag bude to radikálna hysterektomia takze určite abdominálne. Všetko sa dozviem v pondelok lebo ešte budem konzultovať s primárom.

tata1401
10. apr 2022

@jovanka81 ak sa môžem opýtať, tak najprv si mala zlé výsledky z konizácie?

jovanka81
10. apr 2022

@tata1401 úplne najskôr mi na rocnejmrpeventivke vyšiel zle cytologické ster takze ma gynekologička poslala na onkogynekologiu na nejak podrobnejší no tak som hneď požiadala o konizaciu antak mi rovno dali termín. 3 týždne po konizacii mi z histológie prišli výsledky carcinom in situ bez invazívneho procesu. V tom odobranom tkanive teda našli rakovinové bunky. Na tomto základe mi lekar ihneď navrhol radikálnu hysterektomiu. Zajtra nastupujem do nemocnice. Verim, že to bude už len dobre 🙏🏻

tata1401
10. apr 2022

@jovanka81 ... určite to bude už len lepšie 🙏 držím ti palce... cytologia ti vyšla aká, či sa približovala výsledku z cytologie?

jovanka81
11. apr 2022

@tata1401 na gynekológii to bolo ASC-H a po konizacii cis

tata1401
11. apr 2022

@jovanka81 ja som mala asch-hsil,pap3...po konizácii, síce som výsledok nevidela, vraj cin2-3, kontrola má byť o 3-4mesiace...ale to som prekvapená, že tak radikálne to u teba idú riešiť, čo som čítala rôzne prípady,tak pri cis ešte nezvykli robiť hysterektomiu....ale ja som tiež tak nastavená, že radšej radikálne a včas