Ragády - ako dlho trvá hojenie

bubla01
28. júl 2018

Ahojte, chcela som sa spýtať...už pár týždňov mám na bradavkach ragady. Pred cca týždňom mi laktačná poradila si to natierať výťažkom z grepovych semiačok a čo najviac vetrať. Robím to všetko a stále sa to nehojí. Pred pár dňami sa mi odtiaľ spustilo trocha krvi ale vôbec som to necítila ( viem to, lebo si mliecko odsavam presne pre prípad aby maly nevypil krv čo sa už raz nechtiac stalo). Tak som sa chcela opýtať, či niektorá z vás čo s tým mala problém, za akú dobu sa to zahojilo?

danielka438
28. júl 2018

@bubla01 ahoj, s týmto som sa trápila aj ja a dosť dlho, nakoniec mi pomohlo keď som nosila iba voľné košele, keď sa dalo vždy rozopnuté a natierali som si to s calciovou masťou. Pred kojením som trochu utrela bradavky ... Inak som plakala spolu s malým keď on plakal že je hladný. Držím palce

janikovaanicka7
28. júl 2018

@bubla01 ahoj, mala som ich aj ja. Uf, ze sa trapis par tyzdnov, tak to ti vobec nezavidim. Ja som ich mala max týždeň. Najprv som zacala sledovat cas, aby maly necucal z jedneho prsnika viac ako 20 minut a aby zbytocne nedudlal. Nasledne som poriadne natrela bepanthenom a samozrejmostou volne oblečenie bez podprsenky, len som si nalepila zvnutra prsne vložky. Ak si doma sama, chod uplne hore bez. Ja som aspon v noci tak spala na chrbte, plus som si davala aj uteracik namoceny v studenej vode. Pomohlo. Myslim, ze najviac zabral ten bepanthen, po kazdom dojceni, aj medzi jednotlivymi dojceniami. Drzim palce, aby si bola rychlo fit ☺

vikinecka89
28. júl 2018

ja som sa trapila 2 mesiace 😣 ale potom som si spomenula na Emergency sprey od LR a ten mi to az zahojil za cca tyzden. Nemate ho nahodou doma?

vanilkavan
28. júl 2018

ja som už bola z rán na bradavkách taká zúfalá a dorazilo ma, keď malá vygrcla také krvavé mlieko, že som skoro odpadla a bola som rozhodnutá v tú ranu skončiť s dojčením ale nedalo mi. So slzami v očiach od bolesti som hľadala a našla- GENCIÁNOVÁ VIOLEŤ - potrela som si rany jeden deň( nechala zaschnúť) + začala som kojiť s KLOBÚČIKMI( dva druhy malá odmietla ale na tretie-Avent sa chytila), natrela som druhý deň, potom ďalšie dni som mastila s KALCIOVOU mastičkou + stále dojčila s klobúčikmi a za necelý týždeň už po ragádach neboto takmer ani stopy. Pre poriadne doliečenie som ešte týždeň kojila s klobúčikmi a mastila kalciovkou. Potom som už klobúčiky mohla smelo odložiať a kojili sme sa veselo ďalej bez ragád, bez bolesti aj bez klobúčikov. Toto mi ZACHRÁNILO KOJENIE 🙂

lula313
28. júl 2018

Prečo vznikli? Uzdicky mate v poriadku? Nám pomohli naplaste multi mum, úľava prišla hneď a zahojenie do 3 dni

erikavesela
28. júl 2018

Mala.som to pri prvom synovi a pomohli mi mastenie, po kazdom kojeni calciovou mastou

evitka83
29. júl 2018

@bubla01 mne sa osvedcil avent krem na ragady. Velmi rychlo hojil a da sa aj s nim kojit

bubla01
autor
29. júl 2018

Ďakujem, skúsim vyskúšať.
@lula313 uzdicky už mame v poriadku. Prečo vznikli neviem. Ešte v pôrodnici som si myslela že maly zle saje a bude problém v technike. Zavolala som si laktačnu nech to príde skontrolovať a povedala že maly papa super. Po nástrihu uzdicky má stále každé kojenie neskutočne bolelo.

lula313
29. júl 2018

@bubla01 treba s danou perou aj cvicit, aby sa uzdicka nezrastla, tak ju ponaťahovať. U mna sa efekt dostavil do mesiaca, budem držať palce.

loyda
29. júl 2018

Ja som sa trapila 8 tyzdnov, zabral Bepanthen, kalciova mast(striedala som to)..ja som chodila stale v podprsenke, mne sa nedalo byt hore bez, cize aj bez vetrania som sa zahojila..ale plakala som s malou...latkova plienka medzi zuby a az tak sa mohla prisat....to bolo obdobie..muff