Pulzujúca bolesť zubov

lowkac
5. júl 2017

Ahojte mamičky žienky slečny chcem Vás poprosiť o radu lebo už som úplne zúfalá :( som v 23 tt a od včera večera ma strašne bolí zub stolička proste pulzujúca bolesť v celom ďasne myslela som že to prejde do rána ale bohužial.. nechcela som si dávať tabletky tak som skúšala domáce recepty ako cesnak na zub žuvanie klinčekov vyplachovanie slanou vodou studené obklady ale všetko zabralo tak na 10 minút a potom sa to vrátilo ráno som teda zašla na pohotovosť s tým že mi ho vyvŕtala dala mi tam vložku liečivú a že sa mám objednať ku svojej zubárke problém je že mi to vôbec nepomohlo a zo začiatku som myslela že to je tým že mi ho vŕtala tak som si teda skúsila dať paralen lebo na pohotovosti mi povedali že ten od bolesti môžem lenže to mi zaberie tak na hodinku pričom mi to ďasno stále pulzuje a potom to zase bolí.. už som naozaj zúfalá od bolesti mi už tečú slzy a začala mi tá bolesť vystrelovať aj do ucha.. nechcem si dávať nejaké silné tabletky aby som neohrozila bábatká (áno čakám dvojičky) ale už naozaj neviem čo robiť potrebovala by som sa konečne vyspať a neviem či do zajtra vydržím v týchto bolestiach tak som sa chcela spýtať či nepoznáte ešte niečo iné okrem toho čo som skúšala čo by mi dokázalo tú bolesť na noc utlmiť prípadne či by som mohla jednorázovo užiť nejaký silnejší liek na bolesť.. ďakujem za akékoľvek rady

eeffka
5. júl 2017

@lowkac zapaleny nerv. Na to ti vlozka nepomoze. Treba to vyvrtat vybrat nerv a nasadit atb. Neviem odkial si ale u nas v ke funguju zubari sukromni aj na telefon cez sviatky. Sice si daju zaplatit ale taky cas sa nepozera na peniaze... skus ci u vas taky nie je.

majloo
5. júl 2017

No mozes bezpecne Paralen, ale ten az tak silny na tento typ bolesti nie je. Ja presne viem, ako to.boli a aj v tehu som to riesila. Toto vyzera na fajne chyteny nerv, alebo odumrety zub a pod nim zapal. Podla mna by sa ti ulavilo endodontickym osetrenim....urcite s anesteziou, na peniaze nehlad teraz. Drzim palce.

pininka
6. júl 2017

Ja som toto presne mala, ani paralen ani nic ine mi nepomohlo. Ale ked mi vyvrtali,bolo to lepsie,podla mna ti mala nechat volne ten zub. Lebo aj mne ked dal potom vlozku naspat ma to zacalo boliet. Mne v siedmom mesiaci tahali zub a dali sme to aj injeciou a ani mne ani malemu sa nic nestalo. Takze sup k zubarovi a kludne si to daj urobit, lebo zapal sa moze preniest aj na babo

mariankach
6. júl 2017

jedine ist ku kvalitnemu sukromnemu zubarovi, nie k beznym statnym - vlastna skusenost. Drzim palec.