Prvá návšteva u gynekológa

28. júl 2024

Ahojte
Chystám sa na prvú prehliadku ku gynekologičke a mam veľké obavy, lebo to bude moja prvá návšteva. Nič mi není, som stále panna, len normálne vyšetrenie. Viete mi prosím povedať a poradiť čo sa tam bude diať a ako sa prestať báť? Som veľmi emotívny človek a už len pri telefonáte sa mi triasol hlas.. som sa tiež rozprávali so spolužiačkami o tom a ani že to bolelo keď im robil ten ultrasound a ked som pozerala jak to vyzerá myslim že to bude boliet. Ďakujem za všetky rady 🙂

blondinka95
28. júl 2024

Vaginalny utrazvuk panne pri prvej návšteve bez žiadnych problémov? Nehrozi

anjelicek26
28. júl 2024

Normalne ti spraví ultrazvuku cez brucho.. dcere tak tiež robil prvý raz.

autor
28. júl 2024

@blondinka95
@anjelicek26 ten ultrazvuk neboli? Lebo to je docela dosť dlhé a neviem kde by sa to všetko zmestilo..

michaela329
28. júl 2024

Neboj sa, založíte kartu, opýta sa Ťa na tvoj stav, či nemáš nejaké problémy a aký máš cyklus. Pri vyšetrení Ti urobí sono vrchom, pannu vyšetrujú cez konečník - nič strašné, tiež ma tak vysetrovali. Tiež by ti mal prehmatať prsia. Asi Ti ponúkne aj očkovanie proti HPV - čo je rozumná vec. Nie je sa čoho báť, časom získaš väčšiu odvahu. Je dobré, že aj ako panna ideš - prevencia sa týka každého.

autor
28. júl 2024

@michaela329 na HPV virus som už očakávaná, a ako ma vyšetrí cez konečník? Že mi tam pôjde rukou alebo nejak tak?

viestta
28. júl 2024

Okrem napisane odporucam zobrat si suknu a tricko, ked ta bude vysetrovat zospodu, das dole len nohavicky, ked bude chciet prehmatat prsniky, tak das dole len tricko a dole ostane sukna

autor
28. júl 2024

@viestta a aj tak mi ich bude vyšetrovať, keď mam strašne malé prsia a nemám žiadne problémy?

michaela329
28. júl 2024

Ono je to podobné aj vaginálne, jedna ruka dnu, druhá na brucho a trochu pritlačí. Fakt nič strašné, chodila som tak od 16 kvôli gyn. problémom.

autor
28. júl 2024

@michaela329 nebude to bolieť? :(

autor
28. júl 2024

A bude mi robiť aj nejaké odbery z krčka?

anjelicek26
28. júl 2024

Pokiaľ máš pravidelný cyklus, tak sú malé prsia skutočne len "esteticky" problém.. hlavne, nech sú zdravé, žiadne hrcky, žiadne zmeny na kozí,bradavke,žiaden výtok. Ono je to "divne" to prehrávanie aj dospelej žene, ale jednoducho to ma zmysel. To sú veci podchytiť nacas je najdôležitejšie. A nie,nič nebolí s tých vyšetrení.

viestta
28. júl 2024

Prsia by sa mali vysetrovat na kazdej preventivke. Je jedno ci su to takzvane lentilky pod kobercom alebo velkosti F, pre lekara su to prsniky, ktore treba vysetrit.

autor
28. júl 2024

@anjelicek26
@viestta a nebude mi nič hovoriť že mam male prsia? Som aj dosť chudá (49kg na 161cm...) tak preto ich mám malé

michaela329
28. júl 2024

Nie, nikdy ma to nebolelo. Neboj sa s Dr. hovoriť o svojich obavách, oni sú celkom empatickí a vysvetlia 😃 A to moja prvá Dr. mala 70 rokov a starú školu.

autor
28. júl 2024

@michaela329 fuuuha, ale fest sa bojim že to bude nepríjemné alebo niečo:(

michaela329
28. júl 2024

Nikto Ťa nebude hodnotiť, ja som ešte v 27 mala 165cm a 48 kíl. Prsia ledva A, to nie je o veľkosti. Neboj sa.

viestta
28. júl 2024

Nie, nebude hodnotit ani ich velkost ani vzhlad, pre neho je to len cast tela pacienta, ktoru ma vysetrit

autor
28. júl 2024

@michaela329 to ma trošku uspokojilo ale ja fakt nemam ani tie Áčka 🤣

michaela329
28. júl 2024

Bude to divné a trochu trápne určite - ale prežíva to tam každá jedna žena. Sme na jednej lodi 😅

anjelicek26
28. júl 2024

Váhu máš na ten vek a výšku ideálnu.. neboj nerieš,lekár bude empaticky. Ale dobre si pamätám, aka vyklepana tam šla dcéra prvý raz minulý rok, presne toto,milión otázok a pohľad ako keby ide na porazku😅🤣🤣Všetko bolo ale úplne v pohode...

autor
28. júl 2024

@michaela329 to sme🤣, a nebude mi robiť žiadne odbery z krčka?

autor
28. júl 2024

@anjelicek26 ja viem, ja som uz pri telefóne čo som sa objednávala znela ako keby ma išli pochovať za živa 🤣, mam 19 ale chcem ísť na prvú prehliadku zatiaľ co som panna, aby som sa ujistila že je všetko ok🤣

michaela329
28. júl 2024

Tu Ti neviem povedať, lebo mne ich brala až po dvadsiatke a to už som panna nebola 😃 A je to už dávno, takže neviem presne kedy vôbec tie skríningy začali.

anjelicek26
28. júl 2024

Dcéra šla kvôli veľmi nepravidelného cyklu tiež ešte panna minulý rok.. plus predpísať antiku, už ma teraz rok priateľa.. presne je dobre vedieť,že je všetko v poriadku anatomicky.. pekne jej ukázal maternicu vaječníky, bola nadsena😅🤣

autor
28. júl 2024

@michaela329
@anjelicek26 ja mám všetko v poriadku, cyklus každých 30-33 dní a 4-5 dni, bez komplikácií, žiadne bolesti pri močení, ziadne pálenie, výtok v poriadku si myslím, dúfam že to dopadne dobre 😩

michaela329
28. júl 2024

To nemá prečo zle dopadnúť, budúci rok už budeš sebavedomejšia. A ja napríklad, keď som išla prvýkrát na sono prsníkov, tak som tam nabehla v podprsenke, lebo som si nedomyslela, že prsníky musia byť prístupné 😅🤦 Trochu trapas, ale prežila som

camelie12
28. júl 2024

To je úplne prirodzené, že sa cítiš ustráchane a nervózne. Veď všetko je niekedy prvýkrát, aj toto.
Síce to bolo už dosť rokov dozadu, ale mne pomohlo uvedomiť si, že ten/tá lekár/ka vidí vagínu a prsia každý deň (dookola ako na bežiacom páse). Je to ich práca.
A nebude sa pozastavovať a čudovať práve na mojom tele.

Držím ti palce!
Verím, že to zvládneš 😉

autor
30. júl 2024

@michaela329 podla mna na sono ani neposle, lebo ich mam strašne male, ale sam uvidím

autor
30. júl 2024

@camelie12 dakujem 🙂)

blondinka95
30. júl 2024

A ako súvisí velkost pŕs tym ci ta pošle na sono?