Prvá menštruácia u 13-ročnej dcéry

17. aug 2023

Ahojte, pýtam sa hlavne mamin dievčat, ktoré ms nedávno dostali,alebo ktoré máte skusenost. 13 ročná dcéra včera prvýkrát dostala menštruáciu, všetko ok, jednorazovo krvacala, a od včera ju pobolieva brucho, ale krvácanie už minimálne, fakt pár kvapiek... Ja len, či to je v poriadku takto. Absolútne si nepamätám svoje prvé krámy, teóriu ma dcéra v maličkú, všetko som jej vravela, vysvetlila, nebojí sa nič pýtať, len toto nerozumiem, že prečo dnes nič... Viem, žnemozem porovnávať so sebou, ved mam 3 pôrody za sebou a 38 rokov, ale druhý deň mávam najsilnejšie. Môže byť, že to bude len takéto slabé?

bagre
17. aug 2023

trochu to potrvá kým to bude to "pravé orechové" 😀 zahŕňa to všetko - intenzitu, bolesti, časové úseky...
Možno nateraz stačilo, možno sa to ešte spustí,- uvidíte... a nech má pre istotu so sebou vložku keď pôjde už do školy. Dcéru to niekedy prekvapilo keďže to nebolo pravidelné...

taga
17. aug 2023

Jasne, ved to sa jej bude.menit a stabilizovat niekolko mesiacov... nebudu ani pravidelne, ani rovnaka intenzita / dlzka atd..

autor
17. aug 2023

@bagre jasne, ona je celá šťastná, že dostala pocas prázdnin, ale pripravujem ju na to, že prvé roky sú také rozhádzané... Len toto aj mňa samu prekvapilo, že vlastne od včera nic a ona chúďa čaká, a ani nevie, že na čo vlastne. Vďaka za príspevok aj za radu ♥️

zuzinka888
17. aug 2023

Tak nase telo vie co robi, keby to maternica " rozbalila na plno" hned na prvy krat- bola by to pre dievcatka obrovska trauma- ved aj ked maju vsetky info a nemaju prax vzdy ich to zaskoci a trochu trva kym sa zmieria s tym ze sa to bude opakovat a opakovat...... Nech ta neprekvapi ze mize niekolki mesiacov vynechat- vsetko sa to len " steluje"- kym to zacne naozaj.

deedol
17. aug 2023

ja som mala prvykrat tak ako tvoja dcera, trvalo to 1 den. druhykrat uz normalne a odvtedy stale rovnako. mala som 15r.

danielina30
17. aug 2023

Moja ma 10 rokov a mala uz dva krat. Prvy krat to bolo ako u tvojej. Pat kvapiek, dalsi den nic a potom zase len trosku, brucho nebolelo Dalsi mesiac uz take ozajstnejsie a teraz caka treti krat

siska53
17. aug 2023

Mna skor prekvapilo, ze moja 11 rocna mala hned prvu silnu. Druha zas bola slabsia a tretia zas dost silna... Ani pravidelne to este uplne nie je . Neries, neboj, upravi sa vsetko. Tie prve mesiace to moze haprovat..

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. aug 2023

Ďakujem za všetky príspevky, už som kľudnejšia, dcéra tiež, tá síce bola kľudná a v pohode od začiatku, ale tak vidím, že už je s tým "zrovnaná", že to teda naozaj konečne prišlo. Vidím, že je to rôzne od dievčata k dievčaťu. Och, až mi je ľúto tých 10rocnych slečien, ze takto skoro... Druhá má 10 práve teraz, a to je ešte taký hrajko, ani neviem, ako by som jej to vysvetlila... Vdaka ženy ešte raz ♥️