Prsia po pôrode a dojčení

28. dec 2022

Ahojte, som prvorodička, synčeka som kojila 5 mesiacov, viac som nemohla kvôli svojim zdravotným dôvodom čo mi je ľúto…Moja otázka sa týka pŕs, už niekoľko týždňov vôbec nekojím a už sa mi ani netvorí mlieko, nič, prešla som si laktačnou krízou (psychika v prdeli), menzes ešte nemám…Prsia sa mi totálne zmenili, pred pôrodom krásne pevné štvorky, teraz mám prsia o dosť menšie a take mäkšie…Už mi take ostanú alebo sa ešte zmenia po nastúpení mojich hormónov? Môžem si nejako inak pomôcť? Prípravkami, cvičením alebo už take ostanú a jedinou možnosťou by bola operácia/lifting (do čoho sa mi vôbec nechce 🙈) ? Ďakujem vám 😊

anjelicek26
28. dec 2022

Prsiam daj cas... take ako pred tym to nebude nikdy, ale ako nabehne cyklus a zacne zasa posobit estrogen/progesteron, tak zasa budu take trochu pevnejsie... Pripravkami tomu nepomozes nijako, zbytocne vyhodene peniaze...

ildiko36
28. dec 2022

Asi uz take ostane, treba sa s tym zmiernit, ked kus priberes budes ich mať kus väčšie ale uz take prsia mat nebudes ako pred pôrodom

lucinka1988
28. dec 2022

neviem, asi závisí od pevnosti pokožky, genetiky, životného štýlu, ale ja som kojila 2 deti, aktuálne som necelé 2 roky po pôrode a prsia sú rovnako krásne ako pred prvým tehotenstvom, vždy som mala také slabšie trojky, tie mi aj ostali, možno keby som lupou študovala, či sú presne také iste, tak by som niečo našla, ale na prvý pohľad ani dotyk nie je spoznať, že mám dve deti..Ale trvalo pár mesiacov po odstavení, kým sa dali do tejto pôvodnej formy..Ja som ale nemala veľké úbytky na váhe nikdy, pribrala som zakaždým cca 10kg, vaha mi išla dole pomaly a postupne, prsia sa mi mliekom nalievali tiež pozvoľna, nebola som z tých mamiciek, čo mali mlieka nazvyš..myslím, že aj toto dosť ovplyvňuje vzhľad pŕs ako takých..veľmi závisí, ale daj tomu ešte čas..

alison11
28. dec 2022

Tak ako píše
@lucinka1988 presne tak treba im čas.Ja mám tiež dve deti mala som A teraz mám medzi A a B prvého som kojila žiaľ len 2týždne nevedel sa poriadne prisať mala som poradkyňu.Druhého som kojila takmer rok po kojení som tiež mala tak akosi opísala ovysnuté mäkké asi opol roka sa dali do pôvodného tvaru ale ostali mäkkšie kúsok ale výzorovo sa dosť podobajú na pred pôrodné tvarovo.Ale keďže ty si mala riadne veľké tak už pôvodný tvar nebudú mať :/ gravitácia nepustí.

autor
28. dec 2022

Veď toto, ako viem, že už nebudú ako predtým ale taký rozdiel ma naozaj dostal…že sú take úplne mäkké, menšie no naozaj úplne iné ako som mala tak som taká z toho mimo dosť…preto som chcela vedieť vaše skúsenosti, že či je to definitívne alebo ešte sú možné zmeny po nástupe mojich hormónov keď sa vrátia

basska_b
28. dec 2022

No, ono to tak zostane uz. Mne sa tiez o cislo zmensili, hoci v druhej polke MS cyklu sa mi prechodne zvacsia asi na velkost pred tehu. Ono to suvisi s hormonalnymi zmenami. Neni to vraj ani o tom, ze prsia su "vykojene", aj maminy, co vobec nekojili, to zazili... jedine, co pomoze, je dalsie tehotenstvo 😄

jesenzima
28. dec 2022

Mne po dvoch deťoch z mojich mini pŕs ostalo doslova nič.. úplne rovný hrudník ... Čo už..

lizatko1009
29. dec 2022

Žiaľ už sa nenafuknu. Ja som veľa pribrala a este viac schudla. 9 mesiacov kojenia a ostala mi len mini ovisnuta koža a strie. Jednoducho som si dala implantáty. Ale pri tvojej pôvodnej veľkosti asi bude potrebná aj uprava