Problémy s prsníkmi a strach

30. máj 2023

Ahojte. Prosím, podporte ma. Posledné dva roky mam problémy s prsníkmi. Na každej kontrole mi niečo nájdu. Mám za sebou dve biopsie. Nález som mala negatívny, nemám fibrom, ale zmenené tkanivo. Bola som aj na MRI a zas nový nalez na druhom prsníku,. pravdepodobne zas biopsia. Ide o to, ze to uz nezvládam.. Ten strach, obavy, myšlienky... Ovplyvňuje ma to veľmi. Neviem sa poriadne tešiť, plánovať, žijem od kontroly ku kontrole. Nie som ani zdravá ani chorá. Stále akoby čakám kedy tu rakovinu dostanem a hrozne ma to vyčerpáva...

petulka2021
30. máj 2023

Týmto stresom si ju len privolávaš

marca12
30. máj 2023

Tazko sa radi,nestresuj sa,ked vieme aky je to stres. To cakanie a neistota je najhorsie. Musis sa len snazit si to podvedome nastavit tak,ze strachom nic nezmenis. Ci sa budes bat alebo nebat,verdikt bude rovnaky. Dohodni sa sama so sebou,ze si tie dni uzijes najlepsie ako vies. Ten strach nezmizne,len ho potlacis. Presla som si podobnym. Cez den to bolo ako tak,ale vecer a v noci ma chytala taka panika,ze som nevedela ani nadychnut. Ja mam este taku povahu,ze nezatazujem okolie,cize sa z toho nevyrozpravam,potlacam to v sebe a ked ma tie myslienky dorazia,neviem,co so sebou. Budila som sa v noci s hrozou. Potom som sa spamatala a uvedomila si,ze takto to dalej nejde. Alebo som si uz mozno na to zvykla a nejako som si to nepripustala.

maranta_leuconeura
30. máj 2023

Zober to inak, sleduju ta zrejme castejsie, to znamena ze keby aj nieco zle niekedy nasli, bude to vo velmi skorom stadiu, takze to hned zacnu riesit a mas velku snacu na vyliecenie 🙂 Ine zeny to zanedbavaju a casto pridu az ked je neskoro. Nenechaj svoj strach ,,ze ti nieco najdu" aby ta prevalcoval a na prehliadku si kvoli nemu nesla, to je totiz ovela horsie. Skus navstivit aj psychologa a s tym strachom pracovat

heln
30. máj 2023

ahoj, chapem ta, treba si uvedomit, ze vsetci raz zomrieme, a ty zatial tu rakovinu nemas a nikto nevie kedy zomrie. viem, toto nie je velmi povzbudzujuce.
co ti odporucim je indol3 alebo indonal, mne to velmi pomohlo, cysty mi zmizli aj bolest prsnikov. ma to dobre vysledky aj pri rakovinovych stavoch.

viera27
30. máj 2023

Kluuud. Ja v jednom tri fibromy,v druhom dva. Kopec cyst a naposledy pribudli aj mikrokalcifikaty. V maternici myomy,vajecnik uz jeden prec. Vymenis 🤣? Ale nie,chapem ta. Ja mam tiez stresy velke vzdy a kontroly kazdeho pol roka. To manzel vie,ze musi chodit so mnou,aby som sa nezosypala. Taketo nalezy ako popisujes su sice stresujuce,ale tam je skor dolezite sledovanie,ci dochadza k zmenam. Mne sa uz klop klop druhy rok stav nemeni,nic nerastie,tak som stastna ako blcha

mell27
31. máj 2023

Základ je chodiť na preventívne kontroly a robiť si pravidelne samovyšetrenie prsníkov. Rakovina prsníka je veľmi úspešne liečiteľná, ak je rýchlo zistená.... Nemáš sa čoho báť. 😊

autor
31. máj 2023

Ďakujem dievčatá. Ďakujem vám. Ja som bola pred pár rokmi liečená na úzkostno - depr. poruchu, ale bol to skôr ľahký stupeň, chodila som aj na terapie, zvládala som všetko fajn, ale toto je pre mňa taký zdroj stresu, že mi to prerastá cez hlavu. Strach stále určuje môj život. Najhoršie je, že čo idem na kontrolu, tak mi niečo nájdu. Neviem to proste spracovať. Obdivujem vás, že viete zvládať veci s chladnou hlavou. Dúfam, že sa to niekedy naučím aj ja.

evcsu
31. máj 2023

Ahoj. Ja som sa v Tebe úplne našla. Rada by som Ti napísala správu ak by Ťa to neotravovalo 😊