Problémy s menštuáciou

20. feb 2024

Ahojte. Posledné mesiace som začala mať nie úplne pravidelnú menštruáciu. Niekedy mám 23-24 dňový cyklus, a niekedy až 38 dňový. Čo mi príde ale ešte zvláštnejšie, tak teraz v nedeľu 18.2 som si myslela, že som po dlhšom meškaní dostala menštruáciu (to bol 36 deň cyklu) ale krvi som mala len trochu za celý deň, tak som zhodnotila, že možno to bola len krvavá ovulácia, a že menštruáciu dostanem až o dosť neskôr. Dnes ďalší deň nič a dnes sa mi zase objavila krv, ešte neviem, či sa jedná o menštruáciu, ale je to zvláštne. Mohla to byť 2 dni dozadu už menštruácia a mohla na deň prestať? Alebo sa mohlo jednať naozaj o ovuláciu, a mám cyklus až tak rozhodený? Budem to riešiť samozrejme aj s gynekologom.

anketkarka
20. feb 2024

Mne bežne na deň alebo dva prestane. Mám to len od prvého pôrodu. Predtým som také nepoznala. Alebo je to vekom 30+ 🤷

interjection27
20. feb 2024

Môže sa stať, že cyklus občas nie je presný, ale keď to trvá už pár mesiacov, určite treba diskutovať s gynekológom. Hlavne keď ste doteraz žiadne problémy nemali. Tiež si všímať aj symptómy, či je menštruácia silnejšia, sprevádzané bolesti, koľko dní mešká... Nemusí za tým byť hneď zdravotná vada, ale možno len vplyv okolia (stres, únava) alebo aj vek... Ale ak to trvá dlhšiu dobu, určite k lekárovi, aby nevznikli komplikácie (osobné skúsenosti).